Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik sert sözlerine yazılı açıklamayla yanıt verdi. MHP Genel...
Teksas Eyaleti Eğitim Kurulu, FETÖ’nün Teksas’taki en büyük okul ağlarından Harmony Public Schools’da üst düzey yöneticilik görevinde olan Soner Tarım’ın yeni okul başvurusunu oy birliğiyle...
Kısa adı HOTİAD olan, Hollanda Türk İşadamları Derneği üyelerinden bir bölümü birlikte Kutsal Şehir Kudüs`e gittiler.

CHP Hollanda Birliği Rotterdam’da buluştu

CHP Hollanda Birliği, Hollanda’nın Rotterdam kentinde, ‘Hayırmıza Sahip Çıkıyoruz’ adlı konferans düzenledi. Konferansa, CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker konuşmacı olarak katıldı. Şeker konuşması esnasında, “Başında durduğumuz oy sandıklarını bıraktılar, merkezi çaldılar YSK’yi,” dedi.

‘FİLİGRAMLI FİLM ÇEVİRDİNİZ’

CHP Hollanda Birliği’nin referandum seçimleri esnasında verdikleri mücadele dolayısı ile teşekkür eden Şeker, “Biz Türkiye’de mücadele verirken sizlerde burda mücadele verdiniz, insanların sandığa gitmesi için öz veri ile çabaladınız. Bu çok önemlidi çok değerli idi. Çok kiritik bir süreçteydik, bunu normal yollarla aşamayınca oy çalacağını beklediğimiz ve başında durduğumuz oy sandıklarını bıraktılar merkezi çaldılar YSK’yi. Şimdi böyle olunca delil karartmaya gittiler.

Neden delil karartma, ben o gün sabah bütün bölgemdeki sandıkları dolaşmak için yola çıkıp okulları sınıfları dolaşıp durum analiz ettik. Orda gördüğümüz şuydu; her seçimde eksik pusula diye birşey olmaz. Çünkü bütün sandıklara yüzde on, yüzde yirmi fazla oy pusulası gönderilir. Zaten yüzde kırık kadarda, Yuksek Seçim Kurulu pusulaları fazla basar. Çünkü ilçe merkezlerinde, il seçim merkezlerinde, bunlar bekletilir.

Yüksek Seçim Kurulu’nda bekletilir bir ihtiyaç olduğunda gönderilsin diye. Bu yüzde kırk basılmasına rağmen, kimi sandıkta 30 40 tane, kimi sandıkta 15 20 tane ve kimi sandıkta 5 10 tane eksikti. Bu pusulalara ne oldu? Yani bunu insan düşünüyor. Hani hep şöyle diyorlar, ‘Filigramlı pusulararı YSK bastı. Filigramlı değilse sahtedir. Biz diyoruz ki; Filigramlı film çevirdiniz zaten,” şeklinde konuştu.

CHP Hollanda Birliği’nin düzenlediği, ‘Hayırmızaha Sahip Çıkıyoruz‘ adlı konferansı, CHP Hollanda Birliği Başkanı Arzu Özalp ve CHP Hollanda ikinci Başkanı Necdet Yüksekbaş yönetti.  Toplantıya, , , , ve Hollanda’nın çeşitli bölgelerinden CHP’liler hazır bulundu.

YeniVatanGazetesi.com

‘Hayırmıza Sahip Çıkıyoruz’ konferansın videosunu izlemek için tıklayın:

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın