Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğinden yapılan yazılı açıklamada, Boersma'nın yapılan yoğun görüşmeler sonrası durumuyla ilgili yeterince net olmadığı ve gazeteye verdiği bilgilerde 3 kez ihmalkar davranması...
Bir dönem haber sunuculuğu yapan ve daha sonra ekranlarda güzelliği ile kendinden söz ettiren Burcu Kara kimdir? Güzel oyuncu hakkında merak edilenler; 1980 yılında dünyaya...
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi'den gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Kerküklü ile Gürcüoğlu arasında geçen diyalog da ilginç itiraflar...

CHP’nin 2019 İstanbul adayı bugün belli olacak! Canan Kaftancıoğlu açıkladı

CHP’nin 2019 İstanbul adayı bugün belli olacak! Canan Kaftancıoğlu açıkladı
İstanbul Şehir Başkanı , İBB adaylarını bugün 19.30’da söyleyeceklerini söyledi. Mart 2019’da yapılacak Mahalli Yönetler Tercihi’nde ’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayı bugün saat 19.30’da kamuoyuna duyurulacak.

CHP İstanbul Şehir Başkanı Canan Kaftancıoğlu mevzuya ait yaptığı söylemede, “Saat 19.30’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayımızı duyuracağız” dedi.CHP İstanbul Şehir Başkanı Kaftancıoğlu, CHP’nin İstanbul belediye başkan adayı ile alakalı sürpriz bir video yayınlayacaklarına söyledi. İstanbul’da tercihi kazanacaklarını söyleyen Kaftancıoğlu, ‘Şayet bu tercihi kaybedersek, ben, benden daha iyi yapan birine bu misyonu vazgeçerim. Ancak kazanacağımızı öğreniyorum. Elbette mağlubiyeti de istifayı da düşünürüm’ dedi.

İSTANBULULARA SÜRRİZLERİMİZ OLACAK: CHP İstanbul Şehir Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 2019 Mart’ta yapılması tasarlanan mahallî tercihlerde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için en doğru ad üzerinde çalıştıklarını belirterek, “Bugün akşam İstanbullulara bir sürprizimiz olacak. Bir video ile nasıl bir aday olması gerektiğini anlatacağız. Adayımız, bugün anlaşılır” dedi.

İSTANBUL’DA ÖN TERCİH YOK: Best FM’de bir programa davetli olan Kaftancıoğlu, şöyle konuştu; “İstanbul’da ön tercih olmayacak. İstanbul’u kim idareyebilir, en doğru ad nasıl bulunur; bunun çalışmasını yapmaktayız. Aday profilimizi çıkarmak için çalıştık” derken; ‘Bugün akşam İstanbullulara bir sürprizimiz olacak. Bir video ile nasıl bir aday olması gerektiğini anlatacağız. Adayımız, bugün anlaşılır. Biz akşam, İstanbul için tercih startımızı veriyoruz’ dedi.

KAZANMASSAK İSTİFA EDERİM: İddialı olduğunu her lafında vurgulan Kaftancıoğlu, söylemelerine şöyle devam etti; ”İstanbul’u kesinlikle kazanacağız. Bu mevzuda gerçekten çok iddialıyım. Mevcut idare kavrayışından İstanbul’u kurtaracağız. Şayet bu tercihi kaybedersek, ben, benden daha iyi yapan birine bu misyonu vazgeçerim. Ancak kazanacağımızı öğreniyorum. Elbette mağlubiyeti de istifayı da düşünürüm.” dedi.

ADAYLIĞINI AÇIKLAYAN VEKİLLERİ TENKİT ETTİ: CHP’de Haziran genel tercihlerinde milletvekili seçilen bazı partililerin belediye başkanlığına adaylığını koymasını tenkit eten Kaftancıoğlu, “CHP’de herkes, her misyona kendisini layık görebilir. Aday adayı olabilir. Bunda bir mahzur yoktur. Ancak parti kendisine bir misyon verdiğinde, kesinlikle bunu yerine getirmelidir. Ancak benim kişisel görüşüm; Milletvekillerinin aday olmaması yönündedir. İstanbul’da başta olmak üzere, vekillerin, Belediye Başkanlığına adaylıklarını doğru bulmuyorum” ifadelerini kullandı.

İTTİFAKLAR OLACAK: Kaftancıoğlu, mahallî tercihlerde ittifak mevzusuna da değindi. Kaftancıoğlu ulus tabanında natürel bir ittifak olduğunu şöyle iddia etti; “İttifak mevzusunda zati, ulus ile ittifak var. Tabanda bizim Saadetliler, HDP’liler, İYİ Partililer hatta daha evvel AKP’ye rey vermiş, ancak şimdi rey veremeyecek herkesle ittifakımız var. Ancak çıkıp da, biz şu parti ile şöyle veya böyle bir ittifak yapıyoruz demiyoruz. Buna gereksinimimiz yok ancak taban da zati natürel bir ittifak”

CHP’DE İBB İÇİN İSMİ GEÇEN ADLAR: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için şu ana kadar çok rakamda şahsın ismi geçti ancak öne çıkan 5 ad oldu: Akif Hamza Çebi, Dursun Çiçek, Mahmut Tanal, Gürsel Tekin ve Aykut Erdoğdu.

İBB ADAYLIĞI İÇİN SÜRPRİZ AD: Ancak bugün kulislerde sürpriz bir adın aday olduğu konuşuluyor. Bu ad CHP’nin Konya Milletvekili Abdüllatif Şener.

CHP’nin İstanbul belediye başkan adayları listesi sızdı işte adlar

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın