Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı cesur kalem Eşref Kerküklü, bir yıldır üzerinde çalıştığı “Ermeni Diasporası Dosyası” adını verdiği bir video paylaştı.
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı cesur kalem Eşref Kerküklü, bir yıldır üzerinde çalıştığı "Ermeni Diasporası Dosyası" adını verdiği bir video paylaştı...
T.C. Dışişleri Bakanlığına bağlı Avrupa Birliği heyeti Hollanda'yi ziyaret etti ve Hollanda Ticaret Odası Türkiye Masası yetkilisi Cor Bekker eşliğinde Türkiye'nin Avrupa Birliği ile ilgili...

CHP’nin İstanbul belediye başkan adayları listesi sızdı işte isimler

CHP’nin İstanbul belediye başkan adayları listesi sızdı işte isimler
Mahallî tercihlere yanaşılırken partilerde adaylar da konuşulmaya başlandı. Özellikle megakentlerde hangi adların aday gösterileceği merak mevzusu. ’de Megakent Belediye Başkanlığı ve ’un ilçeleleri için bazı adlar ön tasarıya çıktı.

CHP’nin ’dan milletvekili yaptığı Abdüllatif Şener’in adı İstanbul adaylığı için gündeme geldi.

Cumhuriyet Ulus Partisi’nde, Mart 2019’daki mahallî tercihler için kıyasıya bir adaylık yarışı var. Özellikle CHP’nin maksadında olan 3 megakentte milletvekilleri de dahil bir hayli ad konuşuluyor.

İstanbul Megakent Belediye Başkanlığı için şu ana kadar çok rakamda bireyin ismi geçti ancak öne çıkan 5 ad oldu: Akif Hamza Çebi, Dursun Çiçek, Mahmut Tanal, Gürsel Tekin ve Aykut Erdoğdu.

ADAYLIĞI İÇİN SÜRPRİZ AD: Ancak bugün kulislerde sürpriz bir adın aday olduğu konuşuluyor. Bu ad CHP’nin Konya Milletvekili Abdüllatif Şener.

İLÇE İLÇE ÖN TASARIYA ÇIKAN ADLAR: Cumhuriyet’ten Ali Açar ve Mahmut Ilıcalı’nın haberine göre CHP’nin İstanbul’da bölgelere ve bazı ilçelere göre aday adayları arasında adları geçenler ise şöyle;

İSTANBUL 1. BÖLGE: Kadıköy: Mevcut başkan Aykurt Nuhoğlu, şair ve yazar Sunay Akın, Şerdıl Dara Odabaşı, İBB Meclis Abonesi Hakkı Sağlam, Necati Ekşi, daha önceki İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, daha önceki Belediye Başkanı Selami Öztürk, Mustafa Demircan ve Hakan Şişik

Kartal: Altınok Öz, Hüsnü Ziynetli ve Harun Özdemir.

Maltepe: Mevcut başkan Ali Kılıç, Murat Kapan ve Cemşehir Ekşi.

Üsküdar: Muhammed Çakmak, İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Ahmet Kılıç, İlçe Başkanı Erdoğan Altan, Av. Onur Cingil, Zeki Yılmaz, İBB Meclis Abonesi Nezih Küçükerden ve Mustafa Çetinkaya.

Tuzla: Bülent Akköse

Beykoz: Aydın Düzgün, Coşkun Tosun, Devrim Altıntaş, Gülay Demirel, Mahir Taştan ve Muammer Tonya.

Ataşehir: Battal İlgezdi, İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, Oktay Coşkun, Erdal Uçar ve Beytullah Doğanay.

Şile: İlçe Başkanı Ali Şecaattin Güney ve daha önceki ilçe başkanı Zeki Şen.

Pendik: Mehmet Salih Akılda

Ümraniye: Mustafa Sarıgül’e yakınlığı ile öğrenilen Sacit Eyüboğlu.

Sancaktepe: Alper Yeğin ve Özgen Üne.

İsmeler: İlçe Başkanı Mustafa Kerem Tunç, daha önceki Belediye Başkanı Atilla Aytaç, Nurhan Çetinkaya, daha önceki Belediye Başkanı Mustafa Farsakoğlu, daha önceki İlçe Başkanı Hıdır Delipınar, Mehmet Dündar Tıraş, Süleyman Türker ve Ayşe Nilden Bayazıt Postacı.

Çekmeköy: İlçe Başkanı Hüseyin Kızıldaş, Hüseyin Sipahi ve Seyfettin Yıldırım.

İSTANBUL 2.BÖLGE: Beşiktaş: İstanbul Milletvekil Gülay Yedekçi, daha önceki Belediye Başkanı İsmail Ünal, Ece Toprak, vazifeden alınan başkan Murat Veznedar, Sebahattin Öztürk, Bülent Tatar ve daha önceki PM Abonesi Yasemin Öney Cankurtaran.

Beyoğlu: Oyuncu, yazar ve doktor Ercan Kesal, İnan Güney, İBB Grup Başkanı Ertuğrul Gülsever, Hüseyin Özhan, Gülseren Onanç, İnan Güney ve Engin Baba.

Eyüpsultan: Ferzan Özer ve Fazıl Haylaz. Saim Diken, Cemal Özdemir, Cahit Atiker, Emin Atmaca, Emel Bilaloğlu, Ali Turan, Hüseyin Selami Çelebioğlu, Mustafa Tüysüz.

Fatih: İlçe Başkanı Soner Özimer, Tarihi Yarımada İşadamları Derneği Başkanı Yusuf Erişkin ve Turan Durmuş.

Sarıyer: Mevcut başkan Şükrü Genç, İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek.

Şişli: Hayri İnönü, Mustafa Sarıgül ve Seyfi Erbağ.

Zeytinburnu: Metin Doğan, Mithat Şahin ve Adaletli Emecan.

İSTANBUL 3. BÖLGE: Avcılar: Mevcut başkan Handan Toprak Benli, daha önceki Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, Erhan Bozan, İbrahim Bulut, Ali Haydar Kahraman ve Erdal Kaya.

Bahçelievler: Ecz. Mehmet Ali Özkan

Bakırköy: Bülent Kerimoğlu, İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, Rıza Akpolat ve Ali Fatinoğlu.

Beylikdüzü: Ekrem İmamoğlu

Büyükçekmece: Hasan Akgün

Çatalca: Cem Kara’nın aday olması bekleniyor. Sağlık vaziyeti sebebiyle ara vermesi gidişatında ise yerine önereceği ada kesin gözüyle bakılıyor.

Esenyurt: Tuncer Marangoz, Kemal Deniz Bozkurt ve daha önceki Şehir Başkanı Cemal Canpolat.

Küçükçekmece: Daha Önceki İstanbul milletvekili Bihlun Tamaylıgil, Engin Ertaç, Burçin Baykal, Oruç Oymak, Çetin Çapan, Bayramali Çeşmeci, Gökhan Gümüşdağ, Hasan Hüseyin Türker ve Murat Muratoğlu

Silivri: Özcan Işıklar, daha önceki Belediye Başkanı Selami Değirmenci ve daha önceki İlçe Başkanı Abdullah Yıldırım.

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Access denied.