Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Türkiye tarafından “terör örgütleriyle bağlantısı bulunduğu” gerekçesiyle Ocak ayında sınır dışı edilen Hollandalı gazeteci Ans Boersma’nın Suriye kökenli cihatçı sevgilisinin, Hollanda Gizli Servisi (AIVD) için...
31 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na açık destek veren PKK, yenilenmesi kararı çıkan İstanbul seçimlerinde İmamoğlu’na tam destek verdiklerini...
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK toplantısı ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Çelik, kendisine yöneltilen “MİT Başkanı Esad ile görüştü mü?” sorusunu ise...

CHP’ye HDP modeli mi? Canan Kaftancıoğlu Eş Başkan havasına girdi…

31 Mart seçimlerinin ardından Ekrem İmamoğlu onca usulsüzlüğe rağmen mazbatasını alıp göreve başladı. Gerek seçim sürecinde, gerekse seçimlerden sonra İmamoğlu’nun yanından ayrılmayan ve kendine yeni bir rol kapma peşinde olan CHP’nin İslamofobik il başkanı Canan Kaftancıoğlu ise “Eş Başkan” moduna girdi.

Sandıklarda onca usulsüzlüğün patlak verdiği seçimleri sonrası ’da mazbatayı alan isim ’nin adayı oldu.

İmamoğlu bu süreçte, yaptığı basın toplantıları mitinglerle süreci yönetirken CHP İstanbul İl Başkanı da sürekli olarak yanıda görüntü verdi.

ÇELİŞKİLİ İKİ İSİM
Canan Kaftancıoğlu, partisinde İstanbul İl Başkanı olduğu günden bu yana; tepki çeken bir isim. Kaftancıoğlu, daha önce şehitler, ezan gibi toplumun hassasiyetle durduğu konular hakkında yaptığı açıklamalarla sık sık gündeme geldi.

İmamoğlu ise oy kaygısıyla sağ tabana daha yakın hareket etmeye çalışan bir isim. İmamoğlu, gerek yaptığı mitinglerde, gerekse konuşmalarında CHP’nin söylemlerinden uzaklaşıp muhafazakar seçmene oy kaygısıyla göz kırpmaya çalışıyor.

KAFTANCIOĞLU EŞ BAŞKAN MODUNA GİRDİ
ile gizli ittifak yapan ve 31 Mart yerel seçimlerinde tartışmalı bir şekilde mazbata alan CHP’li Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, partisinin meclis üyeleriyle bir araya geldi. Toplantıya 14 belediye başkanı, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, il yöneticileri ve meclis üyeleri katıldı. Toplantı öncesi CHP adına belediyedeki 21 komisyonda görev yapacak meclis üyelerinin belirlenmesi konusu gündeme geldi. CHP tüzüğüne göre encümen ve komisyon üyelerinin kapalı oylama açık tasnif şekilde belirlenmesi gerekiyordu. Ancak Kaftancıoğlu, 21 komisyonda görev yapacak meclis üyelerini kendisinin belirleyeceğini söyledi, yetkiyi aldı.

KURALLARINI SIRALADI
Kaftancıoğlu bundan sonra CHP’li 14 belediye başkanına grup toplantılara katılma zorunluluğu getirdi. Toplantı biter bitmez özellikle adaylığına büyük tepki gösterilen Bakırköy Başkanı ile Kaftancıoğlu arasında tartışma çıktığı öğrenildi. Tartışma diğer belediye başkanlarının araya girmesiyle tatlıya bağlandı.

Durumu değerlendiren bir partili “İlk kez yapmadan komisyon üyesi belirleyeceğiz. CHP listelerinden meclise giren İYİ Parti ve HDP’lilerin önemli komisyonlarda görev alması için bu kararın alınmış olduğunu düşünüyorum” dedi.

“BAŞARI BENİM” İMASI
Türkiye’nin haberine göre, İmamoğlu ve Kaftancıoğlu ardından ilçe belediye başkanlarıyla toplantı yaptı. Masada büyükşehir belediye başkanı ve il başkanının yine yan yana oturması dikkatlerden kaçmadı. Bir röportajında “Tarihe İstanbul’u alan il başkanı olmak bana yeter” diyen Kaftancıoğlu, İmamoğlu’nun başarısının arkasında kendisinin olduğunu ima etmişti…

 • Canan Kaftancıoğlu skandal sözlerini böyle savundu
 • CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu Hakkari’deki saldırıya sessiz kaldı
 • CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun kamuda uygulanan başörtüsü yasağına destek verdiği ortaya çıktı
 • Meclis kürsüsünde İmamoğlu ile yan yana oturan Kaftancıoğlu’ndan eş başkan pozu

   TÜM MANŞETLER

   Reklam
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ

   Bir Cevap Yazın