Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallstrom, gerçekleştirdiği basın toplantısında, Nükleer Silahların Yasaklanması Anlaşması’nın mevcut haliyle hazır olmadığı görüşünü taşıdıklarını ifade ederek, İsveç parlamentosunda çoğunluğun konvansiyonun imzalanmasını...
Fransa Donanmasını ileriye taşıyacak yeni nükleer denizaltının açılışı yapıldı. MACRON AÇILIŞ KONUŞMASI YAPTI “Suffren” isimli “Barracuda” sınıfı nükleer denizaltının açılışına katılan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron...
Bir süre önce görevinden istifa eden eski İBB Genel Sekteri Hayri Baraçlı, Ekrem İmamoğlu’nun “Şirketlerle ilgili şu anda anlaşılmaz bir direnç yaşanıyor. ‘Biz istifa ettik’...

Cübbeli Ahmet’in İmamoğlu fetvası Çarşamba’da sandıktan ne çıktı? İsmail Saymaz paylaştı

Cübbeli Ahmet’in İmamoğlu fetvası Çarşamba’da sandıktan ne çıktı? İsmail Saymaz paylaştı
Hoca’nın 23 Haziran seçimleri öncesi “‘Binali Bey’e ben kaybettirdim’ diyen haram işliyor” diye fetva veren Hoca’nın, bağlı olduğu İsmailağa Cemaati’nin yoğun yaşadığı Fatih Çarşamba mahallesinde, sandıktan çıkan sonuçları Twitter’dan paylaştı. Kamuoyunda ‘ Hoca’ olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü’nün 23 Haziran İstanbul seçimleri öncesi ilgili haftalık sohbetinde verdiği fetva seçim sonrası yeniden gündeme geldi. 

Cübbeli’nin çağrısı sonrası İsmailağa’nın yoğun yaşadığı Fatih Çarşamba’da fetvanın etkisi merak konusu oldu. Gazeteci İsmail Saymaz, sandıktan çıkan sonuçları Twitter hesabından paylaştı. 

Saymaz’ın yayınladığı sandıklara göre Cemaate mensup vatandaşların oy kullandıkları sandıkta İmamoğlu’na verilen oyların bir önceki seçime göre az da olsa artış gösterirken, aynı oranda Yıldırım’ın oylarında azalma olduğu görüldü. Saymaz rakamları verdikten sonra yazısını “Cübbeli’nin fetvası çöp oldu.” diyerek sonlandırdı.

İsmailağa tarikatı ve Cübbeli Ahmet, Binali Yıldırım’a destek vermişti. Hatta Cübbeli Ahmet, İmamoğlu’na verilen oylar için haram fetvası vermişti.
Ben de “Acaba etkisi ne olmuş” diye İsmailağa’nın Fatih Çarşamba’da en yoğun oy kullandığı sanıklara baktım. Ne mi olmuş?

— İsmail Saymaz (@ismailsaymaz) 24 Haziran 2019 Cübbeli Ahmet ne demişti? “Burada İmamoğlu meselesi yoktur. Bir figür vardır, arka plan vardır. Çok büyük oyun vardır. İstanbul’daki birçok hizmetin akamete uğraması, İslam aleminin faydasına olan bütün hizmetlerin geri durması, akabinde daha büyük zelzele ve depremlerin peşine getirilmesi suretiyle, Gezi’deki hareketler gibi, arkasını getirmek isteyeceklerdir. ‘Binali Bey’e ben kaybettirdim’ diyen, kimi kazandırdığını söylemiş oluyor ve haram işliyor. Fıkıhla fetva veriyorum. Fıkıh heyetiyle görüştüm, Ulemayla istişare ettim.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın