Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, sosyal medya facebook hesabından çok tartışılacak bir açıklamada bulundu. Gazeteci Eşref Kerküklü, Amsterdam'da kirli bir oyunun olduğunu bildirdi, kendisine...
Avusturya'nın bozkurt ve rabia gibi sembol olan bazı işaretleri yasaklama girişiminin ardından ülkedeki en büyük azınlığın Türklerin olduğu Almanya'da da konu gündeme geldi. Bazı Alman...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...

Çukurova Havalimanı İnşaatını Başlatma Töreni

Çukurova Havalimanı İnşaatını Başlatma Töreni

MERSİN (AA) – Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci , “Siz bu meydanları doldurunca, meydan meydan, sokak sokak bu kuvveti ve istikrarı yaratınca, Türkiye iyi yönetilince, Türkiye ehil kadrolar tarafından yönetilince bütün bu projeler geçmişte hayalken, bugün arka arkaya hayata geçiyor.” dedi.

Çelik, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın da katılımıyla gerçekleşen “ İnşaatını Başlatma Töreni”nde yaptığı konuşmada, bölgeleri için çok önemli bir projenin inşaatına başladıklarını bildirdi.

Bu projenin bölgeyi, dünyanın uluslararası havayollarıyla direk bağlantıya sokacağına dikkati çeken Çelik, projenin, Çukurova’nın tarihsel derinliğine, buradaki vatandaşların taleplerine ve kalkınma planlarına son derece uygun olduğunu vurguladı.

Bakan Çelik, bu gelişmelerin durduk yere olmadığına işaret ederek, “Geçmişte, dünyanın Türkiye ile bağlantısı olarak sadece İstanbul öne çıkarken şimdi Anadolu’nun çeşitli yerleri, Türkiye’nin ticaret başkenti, sanayi başkenti, Çukurova bölgemiz de bu bağlantılar içerisinde, dünyanın kavşak noktalarından biri olmaya doğru, bu havaalanıyla yerleşmiş olacak.” diye konuştu.

Türkiye’nin 2002’den bu yana ekonomisini dönüştürecek petrol kaynakları keşfetmediğini, başka ülkelerin yaptığı gibi fakir ülkeleri ve kaynaklarını sömürgeleştirmediğine değinen Çelik, şöyle devam etti:

“Peki fark nedir? Geçmişte Türkiye’de olmayan şeylerin, son 15 yılda olmasının arkasındaki güç-kuvvet ve ivme nedir? Bunun arkasındaki yegane güç, halkın iradesine dayanan hükümet modelinin ve halk tarafından yönetilen devlet modelinin ortada olmasıdır. Siz bu meydanları doldurunca, meydan meydan, sokak sokak bu kuvveti ve istikrarı yaratınca, Türkiye iyi yönetilince, Türkiye ehil kadrolar tarafından yönetilince bütün bu projeler geçmişte hayalken, bugün arka arkaya hayata geçiyor.”

– “Demokrasimiz büyüdükçe ekonomimiz büyümüştür”

“Türkiye’nin ekonomisinin büyümesi ancak halk iradesinin büyümesiyle olur.” diyen Çelik, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Halkın iradesinin büyümediği hiçbir zamanda Türkiye’nin ekonomisi büyümemiştir. Demokrasimiz ve halkın iradesi büyüdükçe ekonomimiz büyümüştür ve bu hizmetler mümkün olmuştur. Darbe, müdahaleler ve koalisyon dönemlerinde halkın iradesi, halkın devleti yönetme iradesi zayıf kaldığı ve istikrar oluşamadığı için bunlar ortaya çıkamamıştır. İstikrar mümkün olunca bütün bu projeler son derece hızlı şekilde hayata geçmektedir. Türkiye’nin her tarafında olduğu gibi Çukurovamız için de geçerlidir bu.”

Bakan Çelik, önemli bir tarihsel dönemece girildiğini, 16 Nisan’dan sonra halkın iradesinin daha da güçlendirileceğini aktararak, şunları ifade etti:

“Sayın Cumhurbaşkanımızla ilgili ahlak dışı bir şekilde, bazılarının ‘diktatörlük’ suçlaması yaptığını biliyorsunuz. Diktatörlerin bir özelliği vardır, halktan korkarlar, halkın sofrasına oturmazlar, çayını içmezler. Halktan korktukları için de tankların arkasına saklanırlar, savaş uçaklarının arkasına saklanırlar. Ama bizim cumhurbaşkanımız 15 Temmuz gecesi sizlerle birlikte tankların ve savaş uçaklarının üstüne yürümüştür. Halkıyla beraber tankın ve savaş uçağının üstüne yürüyen diktatör değildir, asıl ona ‘diktatör’ diyenler diktatörlük özlemi içindedir.”

İktidarın, milletin oylarıyla kurulacağını vurgulayanf Çelik, sözlerini şöyle tamamladı:

“Artık meclis hükumeti sisteminden, millet hükumeti sistemine geçiyoruz. Türkiye’nin patronunun milli irade olduğunu, Türkiye’nin sahibinin siz olduğunun altını çizen bir döneme giriyoruz. Çukurova Havalimanı inşallah Çukurova’da 16 Nisan’da ortaya koyacağınız iradenin mücevheri, tacı ve nişanesi olsun. Hayırlı ve uğurlu olsun.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın