Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi'den gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Kerküklü ile Gürcüoğlu arasında geçen diyalog da ilginç itiraflar...
Sınır dışı edilen gazeteci terör bağlantılı. Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma kimdir? Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci...
Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma’nın sınır dışı edildiği bildirildi. Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci Johanna...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu işin peşini bırakmayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu işin peşini bırakmayacağız

Bayram namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, ’da AK Partililere yönelik ile ilgili şunları söyledi:

“Ramazan bayramının ülkemizi ve milletimiz tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını Allah’tan temenni ediyorum. Bu bayram da İslam dünyası sıkıntılar içinde girdi. Terörle bu noktada ayrışarak değil terörün içerisinde girdik. Umutlarımızı kaybetmiş değiliz. Umutlarımızı tazeleyere giriyoruz. Her bayram bir umuttur bizim için . Dün Şanlıurfa Milletvekilimiz İbrahim Halil Yıldız’ın abisini ’ta örgütü , HDP bunlar öldürdüler. Aileden birkaç kişiyi yaraladılar içlerinde ağır olanlar da var.”

“HDP’Lİ OLDUĞUMUZU BİLMİYOR MUSUNUZ” DEYİP SALDIRIYORLAR

“Bunlar birer tahrik unsuru olarak hala bu işi bırakmış değiller . Esnaf ziyareti yapılırken, ‘Siz bizim HDP’li olduğumuzu bilmiyor musunuz? Nasıl buraya gelirsiniz’ gibi bir yaklaşımla o aileye bu tür bir bir saldırı cereyan etti. Dört ölü var. Dokuz kadar yaralı var.”

“MİLLETMİN HUZURUNU KAÇIRMAYA KiMSENİN HAKKI YOK”

“Bunlar bizi üzen ve gerçekten barışa koşalım diyenler biz demokrasi barış özgürlükten yanayız diyenler çözüm sürecinde yaptıkları oyunları yapmaya devam ediyorlar . Biz milli birlik, beraberlik dedik aynı şeyi yaptılar. Çözüm süreci dedik aynı şeyi yaptılar. Ne yaparlarsa yapsınlar, şunu bilsinler ki biz bu işin arkasını bırakmayacağız. Ne Gabar’da ne Tendürek’te ne Besler Deresi’nde bırakacağız, ne de de bu tür yerlerde bırakacağız. Üzerine üzerine gideceğiz. Tek terörist kalmayana kadar bunu kovalayacağız.

Benim milletimin huzurunu kaçırmaya kimsenin hakkı yok. Devlet olarak huzuru, mutlululuğu, birliği beraberliği, kardeşliği tesisle görevliyiz. Bunu tesis etmeye çalışırken, bu tür olaylarla karşı karşıya kaldığımız zaman da gereğini yapma durumundayız. Milletimin bu oyunlara gelmemesini, kardeşliği elden bırakmamasını, dayanışma içerisinde özellikle de 24 Haziran’ı hayırlısıyla başarmamızı, atlatmamızı, milletimizden özellikle rica ediyorum.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın