Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı cesur kalem Eşref Kerküklü, bir yıldır üzerinde çalıştığı “Ermeni Diasporası Dosyası” adını verdiği bir video paylaştı. Hollanda Türk Federasyonu Başkanı Murat...
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun belediyenin çay ocağında geçtiği ve kurgu olduğu iddia edilen görüntülerinin gerçek olduğu ortaya çıktı.
Tutuklanan ABD’nin İstanbul Konsolosluğu irtibat görevlisi Metin Topuz’un, 17-25 Aralık darbe girişiminden 32 gün önce FETÖ’cü eski İstanbul Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı ile emniyette...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tank Palet Fabrikasının Satılması Söz Konusu Değildir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tank Palet Fabrikasının Satılması Söz Konusu Değildir

Cumhurbaşkanı , Tuzla Tersanesi’nde Test ve Eğitim Gemisi Ufuk (A-591) Denize İniş Töreni’ninde bir açıklama gerçekleştirdi.

Türkiye’nin yerli ve milli olarak yaptığı savunma sanayi ürünlerinden bahseden ve ABD’nin Türkiye’ye vermediği fakat terör örgütü PKK/YPG’ye tırlar dolusu silah yardımına gönderme yapan Erdoğan, “Türkiye yakın tarihinde silah, mühimmat ve askeri teçhizat açısından dışa bağımlılığının acısını çekmiştir.

Kıbrıs barış harekatında uygulanan ambargolar, tehditler halkımızın hafızasında derin izler bırakmıştır. Bu yıllarda, Türkiye parasını peşin verdiği uçakları bile teslim alamamış, üç yıl Amerikan patentli hiçbir yedek parçanın, cephanenin ülkemize satışına müsaade edilmemiştir” dedi.

Sözlerini ’daki tank palet fabrikasına getiren Cumhurbaşkanı, ’nı sert sözlerle eleştirerek, “CHP Genel Başkanı yaptığımız onca açıklamaya karşın bu tank palet fabrikamızın yabancılara satıldığını iddia ediyor. Tank palet fabrikasının satılması yani mülkiyetinin devri asla kesinlikle konusu değildir.

Fabrika devlete aittir. Fabrikada çalışan kardeşlerimizin özlük haklarında da hiçbir gerileme olmayacaktır. Arazideki her türlü taşınmazın mülkiyeti devlete aittir. Alımı yapan şirket; yüzde 50’si Katar, yüzde 50’si Türkiye ortaklığı olan bir şirkettir. 40-50 milyon dolarlık yatırım yapılmak suretiyle bu fabrika elden geçirilecektir. Fabrikayı çok daha güçlü ve verimli duruma getireceklerdir. Olmadık iftiralarla halkımızın kafasını karıştırmaya uğraşanlar en büyük zararı Türk savunma sanayiine veriyor” sözlerini kullandı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Access denied.