Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Hollanda Türk Kuruluşları İstişare Platfromu Başkanı Arif Yakışır ve Hollanda Yozgatlılar Federasyonu Başkan Yardımcısı Zekeriya Açkalmaz’ın, gazeteci Eşref Kerküklü’ye verdikleri açıklama Hollanda gündemine bomba gibi...
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Bretten Yeşil Camisi Yönetim Kurulu Üyesi Savaş Çelik’in, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu olduğu öne sürülen iki kişi tarafından saldırıya uğradığı kaydedildi. DİTİB Yönetim Kurulu...
Hollanda Kayserililer Federasyonu Genel Başkanı Hasan Tekten öncülüğünde, Hollanda Türklerin, Bulgar sınır yolsuzluğu masaya yatırıldı. Karayolları ile Anayurda gitmeye çalışan Hollanda Türklerini 'haraca bağlıyan Bulgar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tank Palet Fabrikasının Satılması Söz Konusu Değildir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tank Palet Fabrikasının Satılması Söz Konusu Değildir

Cumhurbaşkanı , Tuzla Tersanesi’nde Test ve Eğitim Gemisi Ufuk (A-591) Denize İniş Töreni’ninde bir açıklama gerçekleştirdi.

Türkiye’nin yerli ve milli olarak yaptığı savunma sanayi ürünlerinden bahseden ve ABD’nin Türkiye’ye vermediği fakat terör örgütü PKK/YPG’ye tırlar dolusu silah yardımına gönderme yapan Erdoğan, “Türkiye yakın tarihinde silah, mühimmat ve askeri teçhizat açısından dışa bağımlılığının acısını çekmiştir.

Kıbrıs barış harekatında uygulanan ambargolar, tehditler halkımızın hafızasında derin izler bırakmıştır. Bu yıllarda, Türkiye parasını peşin verdiği uçakları bile teslim alamamış, üç yıl Amerikan patentli hiçbir yedek parçanın, cephanenin ülkemize satışına müsaade edilmemiştir” dedi.

Sözlerini ’daki tank palet fabrikasına getiren Cumhurbaşkanı, ’nı sert sözlerle eleştirerek, “CHP Genel Başkanı yaptığımız onca açıklamaya karşın bu tank palet fabrikamızın yabancılara satıldığını iddia ediyor. Tank palet fabrikasının satılması yani mülkiyetinin devri asla kesinlikle konusu değildir.

Fabrika devlete aittir. Fabrikada çalışan kardeşlerimizin özlük haklarında da hiçbir gerileme olmayacaktır. Arazideki her türlü taşınmazın mülkiyeti devlete aittir. Alımı yapan şirket; yüzde 50’si Katar, yüzde 50’si Türkiye ortaklığı olan bir şirkettir. 40-50 milyon dolarlık yatırım yapılmak suretiyle bu fabrika elden geçirilecektir. Fabrikayı çok daha güçlü ve verimli duruma getireceklerdir. Olmadık iftiralarla halkımızın kafasını karıştırmaya uğraşanlar en büyük zararı Türk savunma sanayiine veriyor” sözlerini kullandı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın