Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Yaşar Bahçeci kimdir ve aslen nereli? Cumhurbaşkanı Erdoğan Yaşar Bahçeci adını AK Parti Kırşehir Belediye Başkan adayı olarak duyurdu. YAŞAR BAHÇECİ KİMDİR? 1975 senesinde Kırşehir’de...
Avrupa İslam Üniversitesi Yönetim Kurulu Sekreteri Elif Bahçekapılı, Avrupa İslam Üniversitesi Yönetimiden gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ve Jale Sağ ile ilgili basın açıklaması yaptı. Elif Bahçekapılı,...
AK Parti’de Iğdır Belediye Başkan adayı Adil Aşırım oldu. Peki Adil Aşırım kimdir nerelidir? ADİL AŞIRIM KİMDİR? 1964’te Iğdır’da dünyaya gelen Adil Aşırım, ODTÜ Elektrik ve...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek için yola çıkan Özavcı Hakkari'de

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek için yola çıkan Özavcı Hakkari'de

HAKKARİ (AA) – DSP’nin 2010’daki kongresinde genel başkan adayı olan Erol Özavcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek için çıktığı Türkiye turu kapsamında ’ye ulaştı.

“Güçlü Bir Türkiye İçin Evet” kampanyasına destek amacıyla yola çıkan Özavcı, Türk bayrağı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğraflarının yanı sıra “Biz Türkiyeliyiz”, “Dünya liderimizle yeni Türkiye yolunda”, “Türk’üm, Kürt’üm, Laz’ım, Romen’im, Arap’ım” yazılarıyla donatılan otomobiliyle kente geldi.

Otomobili ile şehirde gezen Özavcı, vatandaşlarla sohbet etti.

Özavcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, halk oylamasında “evet” kampanyasına destek vermek için 30 Ocak’ta başladığı Türkiye turu kapsamında Hakkari’ye ulaştığını bildirdi.

Özavcı, “Bugün referanduma evet demek için tüm Türkiye’yi karış karış geziyorum. Bugün de Türkiye’mizin güzel ili olan Hakkari’deyim. Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, devletimize, milletimize, bayrağımıza, vatanımıza sahip çıkmak ve evet demek için geziyorum.” ifadesini kullandı.

“Bizler bin yıldır bu topraklarda beraber yaşıyoruz. Hiçbir zaman karşı karşıya gelmedik. Kardeşler asla karşı karşıya gelemez.” diyen Özavcı, şöyle devam etti:

“Çünkü Allahımız, Peygamberimiz, dinimiz, mektebimiz, meclisimiz, her şeyimiz bir. Ama en acı gerçeğimizde birdir, o da düşmanımız. Bugün sarılma, birlik beraberlik olma günüdür. Direnişimiz bugündür. Referanduma evet dememiz lazım. Hollanda, İsrail, Almanya, Fransa, İngiltere ‘hayır’ diyor. Niye çünkü Türkiye’nin büyümesini istemiyor. Biz de Türkiye’nin büyümesi için devletimize, milletimize destek vermemiz için artık ‘evet’ dememiz lazım. O yüzden ben de Türkiyeyi karış karış geziyorum. Bugün de Hakkari’deyim. Hakkari halkı ile sohbet ettik, dolaştık.”

Özavcı, Hakkari’den sonra Van’ı da gezeceğini sözlerine ekledi.

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın