Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Bir dönem haber sunuculuğu yapan ve daha sonra ekranlarda güzelliği ile kendinden söz ettiren Burcu Kara kimdir? Güzel oyuncu hakkında merak edilenler; 1980 yılında dünyaya...
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi'den gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Kerküklü ile Gürcüoğlu arasında geçen diyalog da ilginç itiraflar...
Sınır dışı edilen gazeteci terör bağlantılı. Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma kimdir? Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş af talimatı! Kimleri kapsayacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş af talimatı! Kimleri kapsayacak?
Cumhurbaşkanı , Beştepe Ulus Kurultay ve Kültür Merkezi’nde Dominant ve Cumhuriyet Savcısı Kura Töreni’nde konuştu. “FETÖ’nün hak teşkilatındaki militanlarının kökünü kazıyoruz” diyen Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisinin istediği bağışlama tertip etmesiyle alakalı da ilk defa yeşil ışık yaktı.

İşte Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları…

– FETÖ’nün hak teşkilatındaki militanlarının kökünü kazıyoruz, kazımaya devam edeceğiz. Yargının içinde kamplaşmalarda yasa dışı teşkilatlanmalara izin vermeyeceğiz. Haki yalnızca devletin değil yaşamında merkezine yerleştirmemiz koşuldur.

”BU MESELEYİ ÇÖZMEDEN KİÇBİR HUSUSUN ÜSTESİNDEN GELEMEYİZ”
– Her iş gibi yargının da gerisinde sağlam bir zekayı ve kalbi esas almak zorundayız. Hak arayışı kıyamete kadar sürecek bir arayışın ismi. Hak ile gerçek, nezaket, devlet, cemiyet, fert, us, efor, fazilet arasında ilişki kuran suratlarca özlü laf var. Bir ülke için vicdanları yaralayan kararlara imza atan eğri bir hak sisteminin kaybettiği bedel kadar ağır bir değer yoktur. Bu meseleyi çözmeden hiçbir hususun üstesinden gelemeyiz.

BAĞIŞLAMA YÖNERGEYİ
– Ulusun vicdanını yaralayanların adliyenin bir kapısından girip öbüründen çıkmayacağı bir tertip etme yapılmalı. Bağışlama mevzusunun maşeri vicdana uygun bir tertip etme haline getirilmesi için direktif verdim. 

”SON TASARRUF MECLİSE AİTTİR”
Kanunlarımızın uygulamasında halkımızı rahatsız eden hususların bulunduğu bir reeldir. Son bağışlama kavgaları bu rahatsızlığı daha da artırmıştır. Dominant ve savcılarımız deneyimleriyle, akademisyenlerimiz teorik çalışmalarıyla bu sürece katkı verecektir. Son tasarruf Meclisimize aittir.

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın