Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Danimarka’daki bütün Müslümanları ülkeden sınır dışı etmek ve ülkede İslam’ı yasaklamak gibi bir ideali olan ırkçı milletvekili Paludan yanına polisleri alarak bir Müslüman mahallesine gitti....
Irak’ın Erbil kentinde önceki gün Türk diplomatın şehit edildiği saldırının failinin HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ’ın ağabeyi olduğu ortaya çıktı.  Önceki gün Irak’ın Erbil kentindeki bir lokantada silahlı saldırı...
Erbil Emniyet Müdürlüğü, Türk Başkonsolosluk görevlisinin şehit olduğu saldırıyı düzenleyenlerden birinin kimliğini ve fotoğrafını yayınladı. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ne (IKBY) bağlı müdürlükten yapılan yazılı açıklamada,...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş af talimatı! Kimleri kapsayacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş af talimatı! Kimleri kapsayacak?
Cumhurbaşkanı , Beştepe Ulus Kurultay ve Kültür Merkezi’nde Dominant ve Cumhuriyet Savcısı Kura Töreni’nde konuştu. “FETÖ’nün hak teşkilatındaki militanlarının kökünü kazıyoruz” diyen Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisinin istediği bağışlama tertip etmesiyle alakalı da ilk defa yeşil ışık yaktı.

İşte Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları…

– FETÖ’nün hak teşkilatındaki militanlarının kökünü kazıyoruz, kazımaya devam edeceğiz. Yargının içinde kamplaşmalarda yasa dışı teşkilatlanmalara izin vermeyeceğiz. Haki yalnızca devletin değil yaşamında merkezine yerleştirmemiz koşuldur.

”BU MESELEYİ ÇÖZMEDEN KİÇBİR HUSUSUN ÜSTESİNDEN GELEMEYİZ”
– Her iş gibi yargının da gerisinde sağlam bir zekayı ve kalbi esas almak zorundayız. Hak arayışı kıyamete kadar sürecek bir arayışın ismi. Hak ile gerçek, nezaket, devlet, cemiyet, fert, us, efor, fazilet arasında ilişki kuran suratlarca özlü laf var. Bir ülke için vicdanları yaralayan kararlara imza atan eğri bir hak sisteminin kaybettiği bedel kadar ağır bir değer yoktur. Bu meseleyi çözmeden hiçbir hususun üstesinden gelemeyiz.

BAĞIŞLAMA YÖNERGEYİ
– Ulusun vicdanını yaralayanların adliyenin bir kapısından girip öbüründen çıkmayacağı bir tertip etme yapılmalı. Bağışlama mevzusunun maşeri vicdana uygun bir tertip etme haline getirilmesi için direktif verdim. 

”SON TASARRUF MECLİSE AİTTİR”
Kanunlarımızın uygulamasında halkımızı rahatsız eden hususların bulunduğu bir reeldir. Son bağışlama kavgaları bu rahatsızlığı daha da artırmıştır. Dominant ve savcılarımız deneyimleriyle, akademisyenlerimiz teorik çalışmalarıyla bu sürece katkı verecektir. Son tasarruf Meclisimize aittir.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın