Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi'den gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Kerküklü ile Gürcüoğlu arasında geçen diyalog da ilginç itiraflar...
Sınır dışı edilen gazeteci terör bağlantılı. Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma kimdir? Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci...
Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma’nın sınır dışı edildiği bildirildi. Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci Johanna...

Cumhurbaşkanlığı’ndan Rahip Brunson açıklaması!

Cumhurbaşkanlığı’ndan Rahip Brunson açıklaması!
İrtibat Başkanı Prof. Dr. , yaptığı söylemede, terör örgütleri FETÖ ile PKK ismine kabahat işlediği ve ajanlık yaptığı iddiasıyla suçlanan ABD’li din adamı Andrew Craig Brunson’un İzmir’de görülen davada kararla beraber özgür vazgeçilmesiyle alakalı değerlendirmede bulundu.

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanı Altun, söylemesinde, “Bugün hakkında verilen duruşma kararı Türkiye’nin demokratik bir hukuk devleti olduğunu, Türkiye’de yargının tarafsız ve bağımsız olduğunu ortaya koymuştur” ifadelerine yer verdi.

özgür mü bomba karar söylendi! Rahip eşine sarılıp ağladı

“BAĞIMSIZ VE TARAFSIZ TÜRK YARGISI”

Türkiye’nin bağımsız yargısının, Amerikan idaresince hatırı sayılır bir zamandır baskı altına alınmaya çalışıldığını, Türkiye’nin muhtelif yaptırım tehditlerine maruz vazgeçildiğini aktaran Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, her fırsatta Türkiye’nin bu cinsten tehditlere boyun eğmeyeceğini, bağımsız ve tarafsız Türk yargısının vesayet altına alınamayacağını belirttiğini hatırlattı.

Erdoğan’ın, “Türk yargısının vereceği karara herkesin hürmet dinlemesi gerektiği”ni vurguladığına işaret eden Altun, şunları kaydoldu:

“Duruşma kararının ardından ‘Working very hard on Pastor Brunson’ diye ileti atan ABD Başkanı Donald Trump’a bir defa daha anımsatmak isteriz ki Türkiye, demokratik bir hukuk devletidir ve Türk duruşmaları bağımsızdır. Bu reel, Tüzüğümüzün 138. maddesinde sarih ve net bir şekilde vurgulanmıştır.

kararı sonrası Trump’tan ilk söyleme!

“EMİR VE DİREKTİF VEREMEZ”

‘Dominantlar, misyonlarında bağımsızdırlar, Anayasa’ya, yasaya ve hukuka uygun olarak vicdani kanılarına göre karar verirler. Hiçbir uzuv, makam, merci veya birey, yargı yetkisinin kullanılmasında duruşmalara ve egemenlere emir ve direktif veremez, genelge yollayamaz, nasihat ve telkinde bulunamaz.’ Türk duruşmaları gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti de hiçbir uzuv, makam, merci ya da şahıstan direktif almaz, kendi kaideleri ve istemiyle kararlarını alır.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın