Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Ankara destekli yerel bir televizyon kanalının yayın müdürü olduğu bilinen ve Irak Türkmen Cephesi (İTC) başkanı Erşat Salihi'nin kardeşi olan Türkeş Salihi'nin diplomasının 'sahte' olduğu...
İYİ Parti İstanbul Şehir Başkan Yardımcısı Avukat Osman Erusta, misyonundan istifa ettiğini duyurdu. Avukat Osman Erusta, istifasını sosyal medya platformu Twitter üzerinden duyurdu. “Gördüğüm gereksinim...
Daha Önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu ve dostları dün AK Parti’den istifa etti. Davutoğlu takımının AK Parti içinden hali hazırda 10 milletvekilinin yeni parti kurulması halinde...

DAHA İDDİALI BİR GÖRÜNÜM İÇİN  DUMANLI GÖZ MAKYAJI…

Zümrüt İlter

Zümrüt İlter

Türkan Şoray’dan aşina olduğumuz dumanlı bir göz makyajı son zamanlarda oldukça popüler…

Sizde Türkan Şoray gibi görünmek istemez misiniz? İşte dumanlı göz makyajı yapmak için bilmeniz gerekenler…

Göz makyajı kişinin ifadesini belirler. Gündüz veya akşam buğulu göz makyajı her kadının tercihidir.

Buğulu göz makyajı kadınların bazen çekici, bazen gizemli bir hava katar ister hafif, İster yoğun hangisini tercih ederseniz edin buğulu göz makyajınızı çarpıcı bakışlar konusundaki etkisini göz ardı etmeyin.

Buğulu göz makyajınızın olağanüstü görünmesi için mutlaka gözkapaklarınıza primer uygulayın. Primer sayesinde farınız gün boyunca kalıcı ve ilk anki gibi kusursuz görünecektir.

Koyu göz makyajı yaparken ilk önce gözkapağınızın tamamına nötr bir renk sürerek baz oluşturmanız gerekir. Genellikle açık pudra tonları bu adım için ideal bir seçimdir. Bu renk sayesinde daha sonraki adımda uygulayacağınız koyu renkleri kolayca karıştırabilirsiniz.

Daha sonra koyu farınızı ya da göz kaleminizi üst gözkapağınızın ortasından başlayarak kalın bir çizgi şeklinde göz bitiminize doğru uygulayın. Dumanlı göz makyajınız için asla eyeliner kullanmayın.

Buğulu bir ifade için bir aplikatör yardımı ile göz kaleminizi uçlarda hafifçe dışarıya doğru dağıtmaya başlayın, çok fazla abartıp bütün gözünüze yaymayın. Bu adım göz kapağınızın katlanma çizgisini belirginleştirecek ve size iddialı bir görünüm katacaktır. Gözlerinizin katlanma çizgisini ortaya çıkardıktan sonra göz kapağınızın ortasına, yani göz bebeğinizin hizasında metalik tonda bir far sürerek iyice dağıtmalısınız. Böylece iki farı karıştırarak doğal buğulu bir görünüm yaratmış olacağız.

Buğulu göz makyajınızın en önemli adımı, hacimli kirpikler oluşturmaktır. Kirpiklerinizi ön plana çıkartmak için alt ve üst kirpik dibini koyu bir renk farla doldurmamız gerekir. Bu dokunuş gözlerimize etkileyici bir hava katacaktır bu arada kirpiklerinize de iki kat rimel uygulamakta gözlerinizi daha da ön plana çıkaracaktır. Gözaltınızdaki iç bölgelere siyah kalem çekmek de gözlerinizi badem göz görünümü sağlayacaktır.

Tabii ki buğulu göz makyajı trendi çıktığından beri renk kartelası oldukça gelişti. Buğulu göz makyajınızda artık pembe, mor, kahverengi gibi tonlarında da yapabilirsiniz Böylece günümüzde her göz rengine bu makyajı uygulamak tercih edilir hale geldi Buğulu göz makyajı yaparken göz renginize göre de makyajınızı yapmanızı öneriyorum. Mesela gözünüz maviyse, gri, siyah, pembe tonları, yeşil göz rengine sahipseniz,  ilk seçeneğinizde gri tonlarını denemeniz uygun olacaktır. Eğer gözünüz kahverengi ise uçuk pembe ve toprak tonlarını tercih etmelisiniz. Dumanlı göz makyajınızdaki sihir renk geçişlerini doğru yapmaktır.

Elbette dumanlı göz makyajı sadece gözlerinize uygulamakla bitmiyor. Dudak renginiz, allığınızın rengi ve teninize uyguladığınız fondötenle ile bir bütün oluşturması gerekiyor. Dumanlı göz makyajında en önemli şey denge… Mesela dudaklarınız ne adar açık tonlarda ise, gözlerinizde bir o kadar yoğun renkler kullanmalısınız.

GÖZALICI BAKIŞLAR DUMANLI GÖZ MAKYAJIYLA BAŞLAR…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın