Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Esrardan 20 kat daha tehlikeli olan ve dehşet derecede bağımlılık etkisi meydana getiren Kristal Meth ve Shunk nedir? Daha çok Kuzey Kore’de meşhur olan fakat...
Siyaset alanındaki faaliyetleri ve söylemleriyle öne çıkan isimler arasında yer alan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli kimdir? Geçmiş yıllarda Ülkü Ocakları'nda Başkanlık...
Dr. Ayhan Vergili, 1970’te Sivas ili Suşehri ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi...

Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal:

– “Nasıl ki Çanakkale’de ecdadımız hep bir ağızdan ‘hayır’ diyerek bir vatanın sahibi olduysa, bugün de bir olarak, tek yumruk olarak ‘hayır’ diyerek yeniden bu ülkenin sahibi olacağız”

Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal:

ESKİŞEHİR (AA) – Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Nasıl ki Çanakkale’de ecdadımız hep bir ağızdan ‘hayır’ diyerek bir vatanın sahibi olduysa, bugün de bir olarak, tek yumruk olarak ‘hayır’ diyerek yeniden bu ülkenin sahibi olacağız.” dedi.

Uysal, partisinin İl Başkanlığınca Gar Düğün Salonunda düzenlenen “Demokratlarla Referanduma Doğru” konulu toplantıda, Türkiye’nin milli önceliklerini ön plana almasını istedi.

“İçimizden ya da dışımızdan, siyasi olarak ülkenin operasyonlara açık olmasının bedelini millet değil suçlular ödemelidir.” ifadesini kullanan Uysal, şöyle devam etti:

“Savaşlarla, şiddetlerle maalesef ki bölgemiz tekrar şekil aldırılmak istenmektedir. AK Parti’nin uzun yıllardır uyguladığı siyaset neticesinde güney sınırımızda terörizm organizasyonlarıyla komşu olur hale geldik. 3 milyondan fazla mülteciyi mecbur olduğumuz için bağrımıza basmak zorunda kaldık. Doğu bölgemizde yaşananlar aşikar. Türkiye, gelecek endişesi olan bir ülke haline geldi.”

Uysal, iktidarın Milliyetçi Hareket Partisi hakkında söylediklerini unuttuğuna değinerek, “Şimdi referandumda birlikte hareket etme kararı aldılar. Anayasa değişikliğiyle tek adam rejimi getirmek istiyorlar. Nasıl ki Çanakkale’de ecdadımız hep bir ağızdan ‘hayır’ diyerek bir vatanın sahibi olduysa, bugün de bir olarak, tek yumruk olarak ‘hayır’ diyerek yeniden bu ülkenin sahibi olacağız.” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın