Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Ahmet Kural kimdir Sıla ile barıştı mı? Sıla Gençoğlu kim nereli kaç yaşında? Ahmet Kural kaç yaşında nereli?
Kayıp Murat Tekin ile ilgili son gelişmeler Müge Anlı İle Tatlı Sert'te gündeme geldi. Müge Anlı son dakika 18 Ekim Atv canlı izleme linki erişime...
Sinem Umaş kimdir araştırılıyor. Sinem Umaş kaç yaşında nerelidir? Magazin gündeminin bu sıra sık konuştuğu isim Sinem Umaş biyografisi haberimizde yer alıyor. Sinem Umaş Gelinim...

DENK Partisi 25 meclis üyeliği kazandı

DENK Partisi 25 meclis üyeliği kazandı

Önemli kentlerden ve başkent ’da üçer meclis üyesi çıkaran Denk Partisi, ilk kez katıldığı seçimde 14 belediyenin 13’ünde toplam 24 meclis üyeliği elde etti.

Üyelerinin çoğunluğunu Türk ve göçmenlerin oluşturduğu Denk Partisi ayrıca Rotterdam ve Amsterdam gibi büyük kentlerde PVV partisinden daha fazla meclis üyesi çıkarmayı başardı.

Katıldığı 14 belediye ve kazanılan meclis üye sayısı şöyle:

4
Rotterdam 4
Amsterdam 3
Zaanstad  2
2
Enschede   2
Arnhem  2
Amersfoort  1
Veenendaal 1
Eindhoven 1
Deventer  1
Lelystad  1
Roermond  1
  0

Schiedam kentinin kazananı DENK partisi
en çok meclis üyesini Schiedam şehrinde kazandı. Bunun en başlıca nedeni, Schiedam şehri Hollanda’da şehir nüfusuna oranla Türklerin en çok yaşadığı şehir olarak biliniyor.

NiDA Partisi Rotterdam’da iki meclis üyesi kazandı. Ayrıca, NiDA ilk kez katıldığı ’de bir sandalye kazandı.

Lahey’de İslam Demokratlar ise Lahey’de bir sandalye kazandı.

Aşırı sağ faşist Özgürlük Partisinden ayrılarak Müslüman olan ve Birlik Partisi kuran Arnoud Van Doorn, Lahey’de bir sandalye kazandı.

Seçimde yarışan yüzlerce Türk kökenli adayın durumu ise büyük ölçüde tercihli oyların sonucunun açıklanmasıyla belli olacak.

, seçim sonuçları ile ilgili yaptığı açıklamada sonuçtan son derece memnun olduklarını söyledi. “Artık toplumun farklı kesimleri söz sahibi olmak ve görülmek istiyor” dedi ve partilerine oy veren seçmene teşekkür etti.

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın