Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Macaristan'ın Pécs şehrinden gelen  Emekliler Derneği ( Nyugdíjasok Egyesülete ) ve Pécs Beş Kule Kamu Çıkarı Emekli Sendikası ( Pécsi Öttorony Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezet ) Başkanı ve temsilcileri...
Türkiye yurtdışındaki FETÖ'cüleri yakalamak için yaptığı nokta operasyonları Hollanda yapılanmasında büyük panik yarattı. 
Hollanda hükümeti, aralarında Hollanda yargısı tarafından terör örgütülerine milyonlarca euro ve lojistik destek verdigi ortaya çıktı, konu Hollanda dışişleri bakanlığınca doğrulandı.

DENK’e katılım devam ediyor! Peksert NİDA’dan ayrıldı DENK’e göz kırptı!

DENK’e katılım devam ediyor! Peksert NİDA’dan ayrıldı DENK’e göz kırptı!

’nin yerel seçimlere katılacak olması duyurulunca NİDA adlı kurum rahatsız oldu. Yapılan son açıklamada NİDA’da siyaset yapan ayrıldığı belirtildi.

Hollanda’da 21 Mart tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçim hazırlıklarında kazan kaynamaya devam ediyor. DENK’in Rotterdam’da belediye seçimlerine katılacağını açıklamasının ardından NİDA adlı oluşumun başındaki Nourdin Ouali duruma karşısında paniğe kapıldı. DENK, Rotterdam’da  genel seçimde elde ettiği başarıyı yerel seçimde de katılım sağlamayı kaçınılmaz olduğunu ileri sürüyor.

Trouw gazetesine röportaj veren Ouali, Aydın Peksert NİDA’dan ayrıldığını duyurdu. Rotterdam’daki siyasi kulislerde DENK Partisi’nin Rotterdam yerel seçim listesinin başını Aydın Peksert çekeceği konuşuluyor. Rotterdamlılar, “DENK Partisi’nin yerel seçimlere katılması ve Aydın Peksert’in liste başına getirilmesi sonucu NİDA’da büyük oy kaybına yol açar. NİDA, Rotterdamlılara verdiği sözleri hiç bir zaman yerine getirmedi. Biz Rotterdamlılar olarak DENK’in yanındayız ve destekliyoruz” ifadelerinde bulunuldu.

Trouw.nl / YeniVatanGazetesi.com

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın