Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik sert sözlerine yazılı açıklamayla yanıt verdi. MHP Genel...
Teksas Eyaleti Eğitim Kurulu, FETÖ’nün Teksas’taki en büyük okul ağlarından Harmony Public Schools’da üst düzey yöneticilik görevinde olan Soner Tarım’ın yeni okul başvurusunu oy birliğiyle...
Kısa adı HOTİAD olan, Hollanda Türk İşadamları Derneği üyelerinden bir bölümü birlikte Kutsal Şehir Kudüs`e gittiler.

Devlet Başkanı ‘hizmetçimi taciz ettim, battaniyeyi kaldırdım ve kilodunun içine’…

Devlet Başkanı ‘hizmetçimi taciz ettim, battaniyeyi kaldırdım ve kilodunun içine’…
Devlet Başkanı Rodrigo , gençken bir hizmetçiye cinsel tacizde bulunduğunu itiraf etti. , arazi dağılımı hakkında yaptığı bir konuşmasında lisedeyken bir hizmetçisi uyuduğu sırada onu ettiğini anlattı. 

BATTANİYEYİ KALDIRDIM VE KİLOTUNUN İÇİNE DOKUNDUM… Filipinler Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi’nin internet sitesinde yayınlanan konuşma metnine göre, Duterte “Battaniyeyi kaldırdım ve kilotunun içine dokunmaya çalıştım. Dokunuyordum. Sonra uyandı ve odadan ayrıldım” dedi.

KİLİSEDE RAHİP BENİ TACİZ ETTİ… Sözcüsü Salvador Panelo ise CNN’e yaptığı açıklamada Duterte’nin anlattıklarını ‘uydurduğunu’ ve hikayeye ‘eklemeler yaptığını’ savundu. Duterte ayrıca, kilisede günah çıkardığı sırada rahip tarafından taciz edildiğini söyledi ve bu durumu ‘her çocuğun başına gelen bir şey’ olarak değerlendirdi.

İSTİFA ÇAĞRISI… Filipinler’deki insan hakları kuruluşları ise Duterte’nin açıklamalarını sert bir şekilde kınadı.  Kadın hakları örgütü Gabriela, Duterte’nin sözlerinin “tecavüzü itiraf etmek” anlamına geldiğini belirtti ve istifa etmesi çağrısında bulundu. Gabriela Genel Sekreteri Joms Salvador, “ sadece cinsel organın kullanımıyla olmaz. Parmak kullanılmışsa da sayılır” dedi.

 ‘İSYANCI KADINLARIN CİNSEL ORGANLARINA VURUN’… Rodrigo Duterte daha önce de kadınlar hakkındaki yorumları nedeniyle eleştiri almıştı. Duterte geçtiğimiz aylarda, ülke dışında çalışan Filipinli bir hizmetçi kadını canlı yayımlanan bir etkinlikte dudaklarından öptüğü için tepki toplamıştı. ​Duterte ayrıca, Filipinli askerlere komünist isyancı kadınları cinsel organlarından vurmaları gerektiğini söylemişti.

ÖNCE SÖYLEYİP SONRA ÖZÜR DİLEDİ… Rodrigo Duterte, 2 yıl önceki seçim kampanyasında yaptığı konuşmada 1989’da, o dönem belediye başkanlığını yaptığı Davao’da tecavüz edilip, öldürülen Avustralyalı bir kadın misyoner hakkında yaptığı açıklamalar yüzünden eleştiri almıştı. Duterte “Tecavüze uğradığı için kızgındım. Bu işin bir tarafı. Ama çok güzeldi, belediye başkanı ilk sırayı almalıydı, yazık oldu” demişti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın