Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik sert sözlerine yazılı açıklamayla yanıt verdi. MHP Genel...
Teksas Eyaleti Eğitim Kurulu, FETÖ’nün Teksas’taki en büyük okul ağlarından Harmony Public Schools’da üst düzey yöneticilik görevinde olan Soner Tarım’ın yeni okul başvurusunu oy birliğiyle...
Kısa adı HOTİAD olan, Hollanda Türk İşadamları Derneği üyelerinden bir bölümü birlikte Kutsal Şehir Kudüs`e gittiler.

Doktordan anne-oğula dayak iddiası: İnceleme başlatıldı!

Doktordan anne-oğula dayak iddiası: İnceleme başlatıldı!
AFYONKARAHİSAR’da yaşayan Erkan 34 ve annesi Sabriye Peynircioğlu 54, tetkik için gittikleri devlet hastanesinde kendilerini hırpaladığı iddiasıyla polise gidip, genel cerrahi uzmanı hekim T.M.’den davacı oldu. Anne ile oğlunu hırpaladığı öne sürülen T.M., söyleme yapmazken, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Duran ise hadiseyle alakalı tahlil başlattıklarını söyledi.

Erkan Peynircioğlu, karın sızısı şikayeti üzerine Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Polikliniği’nde vazifeli hekim T.M.’den tetkik için buluşma aldı. Erkan Peynircioğlu, bu sabah hakimiyet için annesi Sabire Peynircioğlu ile gittiği sağlık kurumunda hekimin odasının önünde beklemeye başladı. T.M., bir müddet sonra gelince Peynircioğlu, odasına girdi. T.M., iddiaya göre, Peynircioğlu’nu gözle tetkik ettikten sonra reçete yazıp, gönderdi. Odadan çıkan Peynircioğlu, T.M.’nin kendisini iyi tetkik etmediğini öne sürerek, başka hekimin hakimiyet etmesini istedi. T.M.’nin sekreterine giderek, girişin ve reçetenin iptal edilmesini isteyen Peynircioğlu, hekimin çağırması üzerine yine odaya girdi. T.M., burada Peynircioğlu’na hakaret etti. Odadan çıkan Peynircioğlu, annesiyle beraber T.M. hakkında şikayet arzuhali yazmak üzere Hasta Hakları Birimi’ne gitti. Bu sırada T.M., yanına gittiği Erkan Peynircioğlu’nun boğazına sarıldı, ayırmaya çalışan annesinin de karnına vurdu. Anne- oğul, sağlık kurumu polisine verdikleri ifadede T.M.’den davacı oldu.

“30 SANİYEDE TETKİK ETTİ”

Yaşananları anlatan Erkan Peynircioğlu, “Karnımda alana gelen rahatsızlıktan dolayı sağlık kurumuna geldim. Saat 09.00’dan evvel gelerek odanın önünde beklemeye başladım. Hekim saat 09.15’te henüz gelmemişti. Sekretere hekimin ne zaman geleceğini sordum. Sekreter geleceğini ifade etti. Birkaç dakika sonra hekim geldi ve tetkik başladı. Sıramız geldiğinde biz de içeri girdik. Hekim sekretere dönerek ‘Bunlar mıydı beni soranlar?’ dedi. Sekreter kafasını eğerek ‘Hayır’ dedi. Ben daha sonra tetkik olacağım paravanın arda geçtiğimde sekreter beni göstermiş ‘Sizi soran bu’ diye. Annem görmüş sekreterin işaret ettiğini. Hekim beni 30 saniyede tetkik etti. Rastgele bir biçimde değmedi veya ultrason istemedi. Daha sonra reçete yazıp gönderdi” dedi.

“SEN PİSLİKSİN”

Hekimin kendisini iyi tetkik etmediğini düşündüğü için başka hekime tetkik olmak istediğini, girişi ve reçeteyi iptal ettirmeye çalıştığını kaydolan Peynircioğlu, şunları söyledi:

“Sekretere teşebbüsün iptal edilmesini istedim. Reçetenin iptal edilmesi gerektiğini söyledi. Hasta çıktıktan sonra sekretere kağıdı vazgeçtim ve tekerrür dışarı çıktım. Azıcık bekledikten sonra kapı açıldı ve hekim eliyle, ‘Sen sen, gel buraya’ diye beni çağırdı. Donakaldım, nasıl bir hekim hastasını böyle çağırır, diye. İçeri girdim, ‘Emret öğretmenim’ dedim. Bana, ‘Sen ne yapmaya çalışıyorsun?’ diye sordu. Bir şey yapmadığımı söyledim. Reçetenin iptalini istedim. Beni laflarıyla tahrik etmeye çalıştı. Yalnızca başka hekime tetkik olmak istediğimi söyledim. Hekim, bana, ‘Sekreter ben buyurmadan iptal edemez. Buyuruyorum iptal etmeyeceksin’ dedi. Kendisine, ‘Uzatmayalım’ dediğim halde, ‘Beyaz Masa’yı ara, gelsinler seni götürsünler’ diyerek beni tehdit etmeye devam etti. Daha sonra, ‘Sen pisliksin’ diye bana hakaret etmeye devam etti. Daha sonra güvenlik geldi ve hekimi yakalamaya başladı. Ben hiçbir tepki vermedim. Sağ olsun kanunlarımız yalnızca hekimleri gözetiyor. Ben orada bir şey yapmış olsam başıma gelecekleri öğreniyorum. Ama hekim o kanuna direnerek benim gururum ve iftiharımla oynayabiliyor. Bunları annemin yanında bana yaptı.”

“DARP İZİYLE KALMIŞ OLDUM”

Hekimin odasından çıktıktan sonra Başhekimliğe gittiğini; ancak misyonluların kendisine, başhekimin sağlık kurumu içinde sorgulamada olduğunu söylediğini anlatan Erkan Peynircioğlu, “Başhekim olmayınca Hasta Hakları Bölümü’ne gittim. Orada gidişatı anlattım ve arzuhal yazıyordum. O esnada arkam kapıya dönüktü ve hekim geldi boynumdan sıkmaya başladı. Boynumu ayrıldı. Annem ayırmaya kalktı. Annemin karnına vurarak ittirmiş. Hekimden şikayetçi ve davacıyım. Yalnızca hekimleri gözeten bir yasa istemiyoruz. Hastaların da hakları olsun istiyoruz. Ayrıca tetkik odalarında hastayla hekimin irtibata geçtiği kısımda kamera olsun istiyoruz hem de ses kayıtlı olsun. ‘Hekim haklı’ diyecekler. Ama kamera olsun. Bu darp iziyle kalmış oldum” diye konuştu.

“TEKME ATTI, KOLUMA VURDU”

Sabire Peynircioğlu ise oğlunu kurtarmak isterken, T.M.’nin kendisini de darp ettiğini söyledi. Kendisini ilk evvel hekimin tetkik odasındayken, ittirdiğini belirten Peynircioğlu, “Hasta Hakları’na arzuhal yazarken, hekim geldi ve oğluma arkadan saldırdı. Geldiği gibi oğlumun boğazına sarıldı. Oğlumun elini sürüklemeye çalıştık. O esnada bana tekme vurdu. Tekme karnıma geldi. Elime de vurdu. Yere düştüm. Bize hakaret etti. Böyle bir hekim görmedim. Asap krizi geçirdim” dedi.

Erkan Peynircioğlu ve annesi Sabriye Peynircioğlu, T.M.’den davacı olduklarını ve legal yollara müracaat eteceklerini söyledi.

BAŞHEKİM: “TAHLİL BAŞLATILDI”

Anne ile oğlunu hırpaladığı iddia edilen hekim T.M., söyleme yapmazken, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Duran ise hadiseyle alakalı tahlil başlattıklarını söyledi.

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın