Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Başkahaber adlı sitenin sahibi Yavuz Nufel ve kısa süreliğine sitede yazarlık yapan aktivist - yazar Hüseyin Sayılgan arasındaki ayrılık ve bu ayrılığın getirdiği çekişmenin perde...
Ukrayna’da Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’in parlamentoyu feshetmesi sebebiyle yarın halk, milletvekillerini belirlemek üzere oy kullanacak. “Verkhovna Rada” olarak adlandırılan 450 sandalyeli parlamentosuna, seçim sistemi sebebiyle 225...
İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Tuncay Karataş görevinden istifa ettiğini açıkladı. Karataş, gerekçe olarak işlerinin yoğunluğunu gösterdi. Karataş, “Kamuoyunun bildiği üzere Veteriner Hekimlik yapıyorum ve...

Dolar kuru ne oldu? Altın yine yükselişte

Dolar kuru ne oldu? Altın yine yükselişte
kuru geçtiğimiz hafta yaptığı atakla bir kez daha yükselişe geçmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları sonrası azda olsa çekilme yaşayan yurt dışı piyasaların açılmasıyla birlikte 5.77’den işlem görmeye başladı.Seçimler öncesi borsadaki düşüşle birlikte yükselişe geçen geçtiğimiz cuma günü yurt dışı piyasalarında 5.84’e kadar yükselmişti. kuru haftanın ilk günü yurt dışı piyasalarının açılışıyla birlikte kısmi de olsa gerileyerek 5.74’ten işlem gördü.

Dolar kurundaki yükseliş sürüyor. Geçtiğimiz hafta cuma günü 5.46 seviyelerinden 5.84’e kadar yükselen dolar haftanın ilk işlem gününe düşüşle başladı. Dolar halen uluslararası piyasada 5.77 seviyelerinden işlem görüyor.

Öte yandan dolar kurundaki artışla birlikte gram altında yükseliş yaşandı. 230 seviyelerinden işlem gören gram 245 liraya kadar yükseldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları sonrasında dolar kurundaki kısmi düşüş 5.74’e kadar sürdü. Erdoğan Cumhur İttifakı’nın Yenikapı’da düzenlenen “Büyük İstanbul Mitingi”nde finans sektörünü uyarmış, döviz yükselecek diye provokatif eylemlere girişenlerin bunun bedelini çok ağır ödeyeceklerini söyledi.

Şu anda BDDK ve SPK’nın bu konuda bazı adımlar attığını belirten Erdoğan, seçim sonrasında bunun faturasını keseceklerini bu konuda Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından bir çalışma yürütüldüğünü açıklamıştı.

0GÜNÜN ÖZETİdolareuroaltın0

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın