Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Milli Savunma Bakanlığı, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.
31 Mart seçimlerinin ardından Ekrem İmamoğlu onca usulsüzlüğe rağmen mazbatasını alıp göreve başladı. Gerek seçim sürecinde, gerekse seçimlerden sonra İmamoğlu'nun yanından ayrılmayan ve kendine yeni...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Türkiye-Irak sınır hattındaki terör operasyonunda çıkan çatışmada şehit düşen piyade sözleşmeli er Yener Kırıkcı'nın ailesine telefonla başsağlığı dileklerini iletti.

Dolar kuru ne oldu? Altın yine yükselişte

Dolar kuru ne oldu? Altın yine yükselişte
kuru geçtiğimiz hafta yaptığı atakla bir kez daha yükselişe geçmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları sonrası azda olsa çekilme yaşayan yurt dışı piyasaların açılmasıyla birlikte 5.77’den işlem görmeye başladı.Seçimler öncesi borsadaki düşüşle birlikte yükselişe geçen geçtiğimiz cuma günü yurt dışı piyasalarında 5.84’e kadar yükselmişti. kuru haftanın ilk günü yurt dışı piyasalarının açılışıyla birlikte kısmi de olsa gerileyerek 5.74’ten işlem gördü.

Dolar kurundaki yükseliş sürüyor. Geçtiğimiz hafta cuma günü 5.46 seviyelerinden 5.84’e kadar yükselen dolar haftanın ilk işlem gününe düşüşle başladı. Dolar halen uluslararası piyasada 5.77 seviyelerinden işlem görüyor.

Öte yandan dolar kurundaki artışla birlikte gram altında yükseliş yaşandı. 230 seviyelerinden işlem gören gram 245 liraya kadar yükseldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları sonrasında dolar kurundaki kısmi düşüş 5.74’e kadar sürdü. Erdoğan Cumhur İttifakı’nın Yenikapı’da düzenlenen “Büyük İstanbul Mitingi”nde finans sektörünü uyarmış, döviz yükselecek diye provokatif eylemlere girişenlerin bunun bedelini çok ağır ödeyeceklerini söyledi.

Şu anda BDDK ve SPK’nın bu konuda bazı adımlar attığını belirten Erdoğan, seçim sonrasında bunun faturasını keseceklerini bu konuda Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından bir çalışma yürütüldüğünü açıklamıştı.

0GÜNÜN ÖZETİdolareuroaltın0

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın