Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Milli Savunma Bakanlığı, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.
31 Mart seçimlerinin ardından Ekrem İmamoğlu onca usulsüzlüğe rağmen mazbatasını alıp göreve başladı. Gerek seçim sürecinde, gerekse seçimlerden sonra İmamoğlu'nun yanından ayrılmayan ve kendine yeni...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Türkiye-Irak sınır hattındaki terör operasyonunda çıkan çatışmada şehit düşen piyade sözleşmeli er Yener Kırıkcı'nın ailesine telefonla başsağlığı dileklerini iletti.

Dört çocuklu ev kadını terörist çıktı!

Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında itirafçı olan PKK’lı iki teröristin verdiği bir isim, İstanbul’da gözaltına alındı. “Jiyan Bindest” kod adlı kişinin 4 çocuku bir kadın olduğu belirlendi. Süreyya Ö.’nün hayatına ev kadını gibi devam ettiği ancak örgüte lojistik destek sağladığı belirlendi.

Dört çocuklu ev kadını terörist çıktı!

Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yapılan soruşturmalar kapsamında “PKK terör örgütüne üye olmak” suçundan tutuklanan iki şüpheli, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak itirafçı oldu. 

 

 

Şüpheliler ifadelerinde, “Jiyan Bindest” kod isimli örgüt üyesinin 2015 yılında “Beçem Çilo” kod isimli örgüt yöneticisiyle görüştüğünü ve Bindest’in örgütün kadın elemanlarına özel ve yaşamsal eşyalarını temin ettiğini anlattı. Şüphelilerin farklı soruşturmalardan farklı zamanlarda tutuklanmalarına rağmen aynı ismi vermesi savcılığı harekete geçirdi. “Jiyan Bindest” kod ismini kullanan kişinin Süreyya Ö. olduğunu tespit eden savcılık, kadının ’da oturduğunu tespit edince dosyayı Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi.

İncelemeler sonrası adresi tespit edilen Süreyya Ö. gözaltına alındı. Evli ve çocuğu olan Süreyya Ö.’nün hanımı gibi yaşadığı ancak evinden örgütsel faaliyetlerine devam ettiği iddia edildi. İfadesinde suçlamaları reddeden Süreyya Ö., “PKK terör örgütü üyesi olmak” suçundan tutuklandı.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın