Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
15 Temmuz Gazisi Mehmet Arif Arslan’dan FETÖ ile mücadele anlayışına isyan. Arslan gazetecilere verdiği açıklamada, “FETÖ ile gerektiği şekilde mücadele verilmese makam sahiplerinin eli şehitlerin...
Ordu Aybastı’da 34 yaşındaki Safiye B. dini nikahla birlikte yaşadığı 36 yaşındaki Muzaffer Önkol’u yatakta uyurken, tabancayla başından vurarak öldürdü. Olay, gece saatlerinde, ilçenin Esenli...
Hollanda Türkleri Konseyi Başkan yardımcısı Mustafa Cingöz, gündemle ilgili gazeteci Eşref Kerküklü'ye açıklamalarda bulundu.

Dünkü gelişmeler yeni bir krize işaretti Erdoğan’dan Keşmir konusunda taraflara diyalog çağrısı

Dünkü gelişmeler yeni bir krize işaretti Erdoğan’dan Keşmir konusunda taraflara diyalog çağrısı
Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanı İmran Han ile telefonla görüşüp, konusunda taraflara diyalog çağrısında bulundu.  Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Başbakanı İmran Han ile telefonla görüşüp, Keşmir konusunda taraflara diyalog çağrısında bulundu.

Pakistan Başbakanı İmran Han ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonlara arayarak Keşmir bölgesinde yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.

ve Pakistan arasında gerilime neden olan Keşmir bölgesi hakkında yapılan görüşmede, ’ın faaliyetlerinin endişe verici olduğu belirtildi.

Erdoğan endişesini dile getirdi

Pakistan Başbakanı Imran Han, Hindistan işgali altındaki Keşmir bölgesindeki son gelişmelerle ilgili olarak dünya liderleriyle yaptığı görüşmeler kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aradı.

Başbakan İmran Han, Hindistan’ın, işgal altındaki Keşmir’in özel statüsüyle ilgili gerçekleştirdiği yasa dışı aktivitelerin, bölgenin barış ve güvenliği noktasında ciddi sonuçlar doğuracağını ifade etti.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi çözümlerine işaret eden Başbakan İmran Han, Keşmir’in özerklik hakkıyla ilgili sorunlara ilişkin olarak Pakistan’ın diplomatik, ahlakî ve siyasî adımlarını sürdüreceğini yineledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Keşmir bölgesindeki son gelişmelerden dolayı duyduğu endişeyi dile getirerek Türkiye’nin bu çerçevede kararlı desteğini sürdüreceğini teyit etti.” ifadelerine yer verdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın