Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Brüksel’deki NATO Zirvesi’nde, ABD Savunma Bakanı vekili Mark Esper ile bir araya geldi. NATO Savunma Bakanları Toplantısı için Brüksel’de bulunan...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-20 Zirvesi için Japonya’ya hareket etmeden önce açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Kılıçdaroğlu’nun Parlamenter sisteme dönme çağrısı için ”Akşam yat, sabah kalk referandum olmaz” şeklinde...
31 Mart seçimleri sonrası Ekrem İmamoğlu’nun makamına astırdığı ve mazbatasının elinden alınmasıyla birlikte indirilen Atatürk tablosu ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Beylikdüzü Belediye Başkanı...

Dünya manşetlerinde yeni hafta

Dünya manşetlerinde yeni hafta
 

ABD – THE WALL STREET JOURNAL ABD Merkez Bankası Fed’i eleştiren Trump’ın “Eğer Fed işini doğru yapsaydı borsa 5 bin ila 10 bin puan daha yüksek, büyüme de yüzde 3 yerine yüzde 4 olurdu” yorumları, WSJ’ın manşetinden paylaşıldı. American Airlines’ın, Boeing 737 Max tipi uçaklarla yapılacak seferlerin Ağustos ayı ortasına kadar iptal etmesi de ana sayfada yer alan konulardandı.

 

ABD – THE NEW YORK TIMES Trump’ın İç Güvenlik Bakanlığı’ndaki görev alımları kararının ucunda, danışmanı Stephen Miller’ın sınır politikası konusundanki tutumlarının olduğu görüşüne yer veren NYT, İç Güvenlik Bakanı Kirstjen Nielsen ve Gizli Servis direktörü Randolph Alles kovulmasında Miller’ın etkisi olmasını gündeme taşıdı.

 

İNGİLTERE – FINANCIAL TIMES Almanya Federal Ağ İdaresi’nin, Huawei 5G ekipman sağlayıcısının Almanya’nın tüm standart ve güvenlik gereksinimlerine uyması halinde “özel” olarak dışlanmaması gerektiğine hükmetmesi, FT’ın gündemindeydi.

 

İNGİLTERE – THE GUARDIAN Spor tarihinin en büyük geri dönüşü olarak lanse edilen, ABD’li golfçü Tiger Woods’un, 2008’de ABD Açık Golf Turnuvası’nda şampiyon olmasından 11 yıl sonra gelen Masters şampiyonluğu, The Guardian’ın manşet konusuydu. yetkililerinin, ’ı, büyükelçilikte yaşadığı 7 boyunca devlet başkanının özel hayatı da dahil olmak üzere birçok gizli bilgiyi dışarı sızdırarak, ülkenin iyi niyetini suistimal ettiğine dair suçlamaları, İngiliz gazetenin gündeminde öne çıkan bir diğer başlık oldu.

 

– LIBERATION Cumhurbaşkanı Emmanuel ’un, bu akşam yapacağı konuşma ile Sarı Yelekliler’in taleplerine yanıt verecek olması, gazetenin ana gündem konusuydu.

 

İRAN – IRAN DAILY İran İçişleri Bakanı’nın, ülkedeki sel felaketi sonrasında meydana gelen bilançoyu açıklaması, gazetenin gündemindeydi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın