Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
31 Mart seçimleri sonrası Ekrem İmamoğlu’nun makamına astırdığı ve mazbatasının elinden alınmasıyla birlikte indirilen Atatürk tablosu ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Beylikdüzü Belediye Başkanı...
Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre 12 üniversitede yeni enstitü, fakülte ve yüksekokullar kuruldu. Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı enstitü, fakülte ve yüksekokulların kurulması, kapatılması ve...
AK Parti seçim sonrasında kulis bilgilerine göre görevden almalar, birkaç kişi ile son bulmayacak.

Edelstaal  Groep Avrupa’dan sonra Dünyaya açılıyor

Ergün Kula

Ergün Kula

’nın 20 ülkesinde faaliyetlerde bulunan Hollanda Den Bosch merkezli Edelstaal  Groep’tan 2019 yılına dev projeleri hayata geçirmek için ve yatırımlar hazırlıklarını  tamamladı.

Dünyada ve Avrupa’da yaşanan siyasi ve ekonomik krizlere rağmen 2018 yılını  ARGE ve Inavosyon çalışmaları başta olmak üzere krize aldırmadan büyümeye devam eden Edelstaal  Groep,  Hollanda, Türkiye, Fransa, , Belçika, , , Danimarka, Almanya, İsveç, Finlandiya, Azerbaycan’da başta “tencere” olmak üzere turizm ve inşaat sektöründe yatırım ve istihdam konusunda  takdire şayan başarılara imza atıyor.
2019 yılı hedeflerini belirleyen Edelstaal  Groep,  yeni yılda Orta Asya Türk Cumhuriyetleri, Balkan ve Eski Sovyet ülkelerinde yeni pazarlarlar için düğmeye bastı.

Edelstaal Groep genel merkezinde yapılan görüşmeler sonunda 2019 yılı plan, proje ve yatırımlar hakkında bir açıklama yapan
Edelstaal Groep Yönetim Kurulu Üyesi ve şirketin  CO’su Ertan  Torunoğulları, “Şirketimizin bu günlere gelmesinde ve bu günkü  başarımızda bizimle birlikte çalışan Türk hanımlarının büyük emegi ve alınteri var.  Bu  bağlamda öncelikle tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

2018- 2019 yılı  çalışma dönemi başlaması dolayısıyla  yapılan toplantıda hazır bulunan  Ertan Torunoğulları’nın yanı sıra  şirket yöneticilerinden , İsmail Öztürk, Şıho Perkgöz, Reyhan Öztürk, ve menejerlerin katıldığı geniş tabanlı  toplantıda 2018 yılının değerlendirilmesinin ardından 2019 hedefleri konuşuldu.

38 yıllık Maraton

38 yıl önce büyük ağabey Turgut Torunoğulları’nın gece gündüz demeden büyük gayret, özveri ve inançla temelleri atılan, yarım asıra yaklaşan Edelstaal şirketinin mazisinden örnekler veren Ertan Torunoğulları ağabey Turgut Torunoğulları’na şükran ve minnet duygularını dile getirdiği toplantıda karşılıklı fikirler masaya yatırıldı.  Ertan Torunoğulları yaptığı konuşmada elde ettikleri  başarıya hep birlikte ulaştıklarını vurgulayarak şöyle konuştu: “ 38 yıl evvel bir kaç arkadaşımızla başladığımız şirketimiz bu gün Türkiye’de ve diğer Avrupa ülkerinde azmin ve disiplinli çalışmanın sembolü olarak gösterilmektedir. Bir aile işletmesi olarak büyümesini sürdüren kuruluşumuz bakanlıklar ve diğer kurum ve kuruluşlar nezdinde “Örnek İşletme” olarak tanınmakta ve diğer şirketler nezdinde de takdirle karşılanmaktadır. Türkiye’de başta  turizm  ve inşaat olmak üzere faaliyet gösteren  firmamız, Fethiye, Marmaris, İstanbul ve İzmit’te  ciddi yatırımlar yapmaktadır.  Edelstaal ve ORKA olarak 20 otelimizle Türk turizmine ve Dünya turizmine hizmet vermekteyiz.
Fethiye Bölgesinde yaptığımız  villalarımızla Türklere  ve diğer Batı Avrupalılara ve Ukrayna’dan ciddi talepler  alıyoruz. Ayrıca diger ülkelerden de ülkemize turist gelmesine ve ülke ekonomisine ciddi katkılarımız olmaktadır.
Belçika ve İtalyada ürettigimiz  “” mutfak  ürünlerimizle Avrupa’da
SİMTRONİC, SWS  markalarıyla ürettiğimiz tencerelerimiz Avrupa Pazarlarındaki yerini perçinlemiştir” dedi.

Kadınlarımızın başarısı büyük

“Türk  kadınlarına şans verildiğinde ve olanak sağlandığında başaramayacakları  bir iş dalı tanımıyoruz.” diyerek konuşmasını sürdüren Ertan Torunoğulları,
2018 yılında başarılı mesai arkadaşlarının ödüllendirileceğini söyledi.
Yaşanan krizlerde şirketler genelde küçültürken,  2018 yılında Edelstaal  Group olarak yüzde 17 oranında bir büyümelerinin sırrını korkmadan, yatırım yapmak olarak belirten Ertan Torunoğulları,  sözlerine şöyle devam etti: “ 2013 yılından bugüne  kadar baktığımızda  sadece Fethiye’de 5 yıldızlı otelle birlikte Fethiye merkezinde butik bir otel, İzmit’te  200’den fazla daire ve yazlık;  yine Fethiye’de 170 villa ve apartmanlar yapılıp tamamen satılmış olması inancın, azmin, güvenin ve istikrarlı büyümenin bir göstergesidir”dedi

Kurdelaları 2019’da kesilecek 

Yeni yılda  Türkiye’de ilk etapta 5 yıldızlı bir otel ile 70 dönüm arazi üzerine yapımı tamamlanma aşamasında olan bir  Aqua park’ın hizmete gireceği müjdesini veren Ertan Torunoğulları, İzmit’te inşaat halinde olan daire ve villalarında yine 2019’da hak sahiplerine teslim edileceğini söyledi. Sorulan bir soru üzerine ise Torunoğulları, Hollanda’da yapacakları  yatırmaların sürpriz olmasını ve önümüzdeki günlerde açıklanacağını söyledi.
An itibarı ile  3 bin kişiye iş imkanı sağlayan Edelstaal  Groep çalışanlarının yarıya yakını hanımlardan oluşuyor. Ertan Torunoğulları yeni açılış ve  yatırımlarla bu sayanın 5 bine çıkacağını ve belirterek konuşmasını tamamladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın