Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
"Arşivlerimizin Gelişimi, Vizyonu ve Tarih Araştırmalarına Katkısı Sempozyumu" kapsamında Ankara'da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diriliş Ertuğrul dizisi hakkında övgü dolu sözler söyledi: "Dünyanın neresine...
Bolu Belediyesi'nde son dönemde taşeron olarak istihdam edildikleri işten çıkarılan 97 kişiden 20'si basın açıklaması yaptı. Hizmet-İş Sendikası'nın da destek verdiği işçiler, belediye önündeki basın...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na saldıran Osman Sarıgün adliyedeki işlemlerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Yaşanan bu gelişmeye CHP'li isimler "Bu nasıl adalet?" diye...

Elif Bahçekapılı, Hikmet Gürcüoğlu’na ve Jale Sağ’a hiç acımadı! Bakın neler dedi…

Avrupa İslam Üniversitesi Yönetim Kurulu Sekreteri Elif Bahçekapılı, Avrupa İslam Üniversitesi Yönetimiden gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ve Jale Sağ ile ilgili basın açıklaması yaptı. Elif Bahçekapılı, yaptığı açıklamada, Gürcüoğlu’nun Ünversite’ye maddi destek vermediğini aksine 60 bin euro kadar bir borca soktuğunu bildirdi.

Elif Bahçekapılı, Hikmet Gürcüoğlu’na ve Jale Sağ’a hiç acımadı! Bakın neler dedi…

, yaptığı geniş kapsamlı açıklamasında, Gürcüoğlu’nun son basın açıklamasının Avrupa İslam Üniversitesi’deki sıkıntılara tam olarak değinmediğini daha çok bir ‘gövde gösterisi’ toplantısı olduğunu dile getirdi ve Üniversite’ye muhasebeci olarak getirilen Jale Sağ’ın diplomasının olmadığını ve hatta muhasebe işini dışarda başka bir şirkete yaptırdıklarına değindi.

İşte Avrupa İslam Üniversitesi Yönetim Kurulu Sekreteri Elif Bahçekapılı’nın açıklamasının metni:

“Sayın Bey ‘’Avrupa İslam Üniversitesi Gerçekleri’’ konulu bir basın açıklaması düzenlemiş. bu basın açıklamasını bir süre önce sosyal medyada kendisi ve Jale Sağ Hanım hakkında ortaya atılan iddialar ve daha sonra tarafından yapılan bir yazılı açıklama üzerine düzenlemiştir.

‘HİKMET GÜRCÜOĞLU JALE SAĞ KONUSUNA HİÇ GİRMEDİ’

Öncelikle Sayın Gürcüoğlu’nun bu basın açıklamasını neden HOTIAD üyeleriyle birlikte yaptığını anlayabilmiş değilim. Zira buradaki mevzu ne HOTIAD ne de içindeki üyeler. Bu basın açıklamasının amacı, şahsının ve üniversiteye beraberinde getirdiği Jale Sağ Hanım hakkında ortaya atılan iddiaları cevaplandırmak mıydı, yoksa bir gövde gösterisi yapmak mıydı? sorarsanız bu basın açıklaması bir gövde gösterisinden ibaret kalmıştır. Zira Hikmet Gürcüoğlu düzenlediği basın açıklamasında ne kendisi, ne Jale Sağ Hanım hakkında sosyal medyada yayılan iddialara, ne de Nedim Bahçekapılı’nın yaptığı yazılı açıklamasında belirttiği konulara cevap vermemiştir. Cevap vermeyi bırakın değinmemiş, bu konuları hiç anmamıştır bile. Konuşmasında üniversite hakkında 2016 yılında başlatılan mali soruşturmadan konuya girmiş, Nedim Hoca’nın yaşadığı süreçten bahsetmiş, kendisinin üniversite yönetimine nasıl dahil olduğunu anlatmıştır. Delil olarak da herhangi bir gizliliği olmayan NVAO ve eğitim müffettişliğinin raporunu ve bazı toplantı davetlerini göstermiş, üniversitenin mevcut durumunun bakanlık tarafından ele alındığını aktarmış ve konuyu kapatmıştır.

‘JALE SAĞ TOPLANTI DA YER ALMADI’

İyi de bizim konumuz bu mudur? Hayır değildir. Kendisiyle yaşanan krizin sebebi yukarda bahsedilen noktalar mıdır? Hayır değildir. Kaldı ki üniversiteye herhangi bir ceza kesilmemiştir, sadece tedbir konmuştur. Henüz bu konularla ilgili hiçbir mahkeme kararı yoktur.

Hikmet Gürcüoğlu ile yaşanan krizin tek sebebi üniversiteye beraberinde getirdiği Jale Sağ Hanım olmuştur. Kendisi basın toplantısında bütün bu yaşananların Nedim Bahçekapılı’nın tek adam olma arzusundan kaynaklandığını ifade etmiştir. Fakat nedense, Gürcüoğlu ile yaşanan problemlerin baş aktörü olan Jale Sağ Hanım’ın tek kadın olma arzusundan hiç bahsedilmemiştir. Bahsedilmediği gibi, Hikmet Gürcüoğlu tarafından kendisine tam yetki (volmacht) verilen kadın, düzenlenen basın açıklamasında yer bile almamıştır. Alakasız bir şekilde bütün HOTIAD orada yer almaktadır, ancak krizin mimarı olan Jale Sağ ortalıkta yoktur. Ortaya atılan hiçbir iddia cevaplandırılamamıştır, iddiaların dışında olan konular gündeme getirilmiştir ve ne yazık ki bu açıklamalar, bazı yayın organlarında ‘’Hikmet Gürcüoğlu iddiaları delillerle çürüttü’’ başlığıyla servis edilmiştir.

‘JALE SAĞ’A BİN EURO KONTRAKT’

Hikmet Gürcüoğlu’nun ortaya atılan iddialardan hangisini ne gibi delillerle çürüttüğünü biri bana açıklayabilir mi? Hangi iddialar çürütülmüştür?

Nedim Bahçekapılı, Hikmet Gürcüoğlu’nun Üniversite’nin Yönetim Kurulundan habersiz Jale Sağ’a 5000 euroluk kontrat verdiğini söylemektedir. Gürcüoğlu ise, Hollanda Mali Polisi’nin (FIOD) Aralık 2016 yılından bu yana yürüttüğü soruşturmadan bahsetmektedir. Bahçekapılı, üniversitede kendini Fatma diye  tanıtan ve yukarda bahsi bu kadının asıl  isminin Jale olduğunu, personel dosyasının bile bulunmadığını, kendisiyle ilgili hiçbir bilgiye sahip olunmadığını ve  bu bilgilerin bilinçli olarak gizlendiğini aktarırken, Gürcüoğlu, toplantı davet maillerini delil olarak göstermektedir. Yanısıra, Bahçekapılı’nın da vurguladığı gibi, başlangıçta muhasebeci diye üniversiteye takdim edilen, sonrasında Gürcüoğlu’ndan aldığı yetkiye ve güce dayanarak  genel müdür ünvanı adı altında tüm yetkileri kendinde toplayan bu kadının hiçbir diplomasının olmadığı anlaşılmıştır. Ancak Hikmet Gürcüoğlu bu konulara da  hiçbir şekilde değinmemiştir.

Değerli basın mensupları, sizlerin gazetecilik anlayışında, gündemdeki iddialar, konuyla alakası olmayan belge ve  raporlarla mı çürütülüyor?

Şimdi sizlere Gürcüoğlu ile yaşanan krize sebep olan Jale Sağ Hanım’ın bazı uygulamalarından bahsetmek isterim:

 1. Göreve başlar başlamaz binadaki tüm Kur’ an-ı Kerimleri, Üniversite’nin bir işyeri olduğu gerekçesiyle toplatması.
 2. Çevre esnafın da katılımıyla hafta eda edilen Cuma namazlarını güvenlik gerekçesiyle iptal ettirmesi.
 3. Ramazan ayında, Turki Cumhuriyetlerden birinin  gerçekleştirdiği yarı resmi ziyaret için Üniversite’de öğle yemeği tertip ettirmesi, sözkonusu heyet oruçlu olduğu için programın iptal edilmesi. Evet yanlış okumadınız, iftar vermiyor ‘’öğle yemeği’’ veriyor.
 4. Bazı personel çalışanlarını sürekli işten atmakla tehdit etmesi.
 5. Mesai saatleri dışında personeli arayarak yüksek sesle konuşması ve bağırarak azarlaması.
 6. Üniversitedeki işlerin aksadığını bahane ederek sık sık sinir krizi geçirmesi ve odasını sürekli kilitli tutarak personelle arasına mesafe koyması.
 7. Bazı personel görevlilerini odasından kovması.
 8.  Personel dosyasının bulunmaması. Üniversite’nin kendisiyle ilgili hiçbir bilgiye (adres, cv) sahip olmaması. Dışarda Jale olarak bilinmesi, içerde kendini Fatma olarak tanıtması.
 9. Yönetim Kurulu’nun bilgisi ve onayı dışında yetkisi olmadığı halde personel içerisinde istediği kişilere süresiz kontrat vermesi. Kurum tüzüğü bellidir. Yönetim Kurulunun bilgisi ve onayı dışında kimse işe alınamaz, kimse işten çıkarılamaz.
 10. Hikmet Gürcüoğlu’nun aslı olmadığı halde Üniversite’ye yüzbinlerce euro yardımda bulunduğunu söyleyerek personel üzerinde psikolojik baskıda bulunması.
 11. Yönetim Kurulu, Rektör ve Genel Eğitim Koordinatörü’nün bilgisi dışında, toplantılar düzenlemesi ve akademik sahada kararlar alması.
 12. Eğitim Koordinatörleri  ve akademisyenler de dahil olmak üzere, sürekli akademik personele rendice edici ve saldırgan bir üslup kullanması, durumun defalarca Bey aracılığı ile Hikmet Gürcüoğlu Bey’e iletilmesi. Hikmet Gürcüoğlu Bey’ in her defasında Jale Sağ Hanım’ın mevcut pozisyonunu koruması için ısrarlı tutum sergilemesi ve akabinde varolan pürüzlerin bir türlü giderilememesi.
 13. Mevcut  gücünü ya da pozisyonunu kötüye kullanarak;  sistematik olarak psikolojik şiddet, baskı, kuşatma, aşağılama, tehdit gibi şekillerde tecelli eden duygusal bir saldırı türü olan mobbing uygulayarak, personel içerisindeki bazı çalşanların rahatsızlanmasına neden olması.
 14. 14-Kelime anlamı ile iş yerinde psikolojik şiddet, baskı, kuşatma, rahatsız etme veya sıkıntı vermek olarak tanımlanan mobbing uyguladığı gerekçesi ile, personelden gelen sayısız şikayetlerin ‘’mobbing’’in  birçok ülkede yasal suç olduğu göz önünde bulundurularak üniversite yöneticileri katında rahatsızlık uyandırması. Bu durum defalarca Hikmet Gürcüoğlu’ na ve Cemal Aydemirli’ye iletilmiştir.
 15. 15-Göreve yeni başladığı dönemlerde bazı Üniversite çalışanlarını ve öğrencileri yüksek sesle azarlaması ve hakkında şikayetlerin oluşması.
 16. Yine göreve yeni başladığında ‘’Başlarım hocalarınıza, hocalarınıza da sıra gelecek ‘’ gibi İslam ilahiyatı alanında faaliyet gösteren akademisyenleri küçümseyen ifadeler kullanması.
 17. Görev kapsamına giren birçok çalışma alanını Öğrenci İşleri personeline yüklemesi ve ünvanının gerektirdiği birçok işi fiilen yapmaması.
 18. Üniversitenin mutfağında kurulan sofralarda istemediği kişilere yemek verdirmemesi.
 19. Sinirli olduğu zamanlarda odasına kimseyi kabul etmemesi, telefon bağlattırmaması ve bu tür durumların sık sık yaşanması.
 20. Günlük personelin Jale Sağ’ın  psikolojik durumuna endeksli yaşar hale gelmesi; örneğin gergin olduğu zamanlarda yurt dışına ders vermeye gidecek olan ekibe harcırah (yol masrafı) vermemesi, resmi belgelere mühür vurmaması.
 21. Sürekli kendisinin tek yönetici olduğunu sözlü olarak beyan etmesi ve Üniversite’nin diğer karar organlarını bilinçli olarak devre dışı bırakmaya çalışması.
 22. Bütün bu sorunların Cemal Aydemirli aracılığı ile Hikmet Bey’e bildirilmesine rağmen yeni bir vakıf kurulması ve başına da Jale Sağ Hanım’ın getirilmek istenmesi.
 23. Genel Eğitim Koordinatörü’nün yetki sahasına girerek sürekli anlaşmazlıkların ortaya çıkmasına ve eğitim sahasında işlerin yavaşlamasına neden olması.
 24. İçerde sigara içmenin yasak olmasına rağmen kendi çalışma odasında sık sık sigara içip odası ve koridorda ağır kokuların oluşmasına sebep olması.
 25. Kurumun maddi gelirlerini gözardı ederek, gelir ve gider dengelerini gözetmeksizin lüks harcamalarda bulunması. Hollandadaki büyük süper marketlerin kullandığı kasa sistemini satın alma, tanıtım çalşmalarının paket halinde yapılacağını ve yeni siparişler için ödeme yapılmayacağını söylediği halde söz konusu şirketin abartılı bir fatura çıkartması, sürekli eski afişleri yeniden basan reklam şirketinin, Jale Sağ Hanım’ın beyanatının aksine Üniversiteyi borçlu çıkartması, Finans sorumlusu olduğu süre içerisinde aciliyeti bulunduğu halde yurt dışı lokasyonlarının kira gideri, yurt dışına gidecek olan hocaların harcırah masrafları, ICT servisinin aidatı ve Rotterdam Merkez binasının kirasının ödenmemesi.  

Bu liste böyle uzar gider, lakin durum hakkında az çok fikrinizin oluşması açısından bu kadarının yeterli olduğunu düşünüyorum. Bu konular aylar boyunca defalarca Hikmet Gürcüoğlu ve Cemal Aydemirli ile görüşülmüştür. Kendilerine bu bayanla çalışmanın ciddi sıkıntılar oluşturduğu defalarca iletilmiştir. Her defasında bu bayanın gönderileceğine dair vaadler verildiği fakat sonrasında bunların oyalamaktan başka hiçbir şey olmadığı, Jale Sağ’a bu konuyla ilgili en ufak bir şeyin iletilmediği ortaya çıkmıştır.

‘JALE SAĞ’IN GİTMESİ KARARLAŞTIRILDI, NEDİM BAHÇEKAPILI HEDEF HALİNE GELDİ’

Artık Jale Sağ üniversite içinde kırmızı bir çizgi haline gelmiştir. Bu aşamada Nedim Hoca’ya bazı tekliflerde bulunularak yönetimi ikna etmesi istenmiştir fakat başarılı olunamamıştır. Ardından Nedim Bahçekapılı, Gürcüoğlu’na Jale Sağ ile devam etmenin mümkün olamayacağını kesin bir dille ilettiği anda hedef haline getirilmiştir. Gürcüoğlu’nun bu karara verdiği ilk tepki ise ‘’Seni FIOD’a (Mali Polis) şikayet edeceğim’’ olmuştur.

Gürcüoğlu ve ekibi, Nedim Bahçekapılı’ya mahkeme tarafından konulan şarttan haberdardır. Basın açıklamasında kendi ağızlarıyla Nedim Hoca ile yapılan görüşmeleri kaydettiklerini ifade ediyorlar. Bu kayıtlar, Nedim Hoca’nın bu konudaki kararlılığını hissettikleri andan itibaren alınmaya başlanmıştır, emin olabilirsiniz!

Mesele onların aktardığı gibi güven duygusunun kaybolması değildir. Mesele, karşılarında yasakları olmasına rağmen onların isteklerinin gerçekleşmesi için yönetimi ikna etmeyen, geri adım atmayan ve bu konuda asla taviz vermeyen bir adamla karşı karşıya kalmalarıdır. Onlar kararlarını vermişlerdir. Nedim Hoca’yı şikayet edeceklerdir ve kendilerince delil toplamaya başlamışlardır. Ya Jale Sağ kalacaktır ya da Nedim Hoca tutuklanması için şikayet edilecektir. Fakat Yönetim Kurulu geri adım atmamıştır ve Jale Sağ Yönetim Kurulu kararıyla Üniversite’den uzaklaştırılmıştır.

‘HİKMET GÜRCÜOĞLU TOPLANTIDA GERÇEKLERE DEĞİNMEDİ’

Uzaklaştırmanın nedeni olarak Nedim Hoca’yı görmektediler. Bunun üzerine Gürcüoğlu’nun basın açıklamasında da belirttiği gibi, Nedim Hoca’yı kurumdan uzaklaştırmak için bir diğer Yönetim Kurulu üyesini toplantıya davet etmiştir ve aynı Yönetim Kurulu üyesine toplantıda imza vermesi için önce 10.000 euro rüşvet teklifi yapmış ve eğer imza vermezse, üniversiteyi iflas ettireceklerine dair tehdit etmiştir. Ancak sözkonusu üye, Gürcüoğlu’nun basın açıklamasında beyan ettiği gibi, Nedim Hoca tarafından esrarengiz bir şekilde ikna edilmemiştir, bu üye için toplantı maddeleri arasında Nedim Bahçekapılı’yı kurumdan uzaklaştırmak cümlesini görmek o toplantıya katılmamak ve imza vermemek için yeterli bir neden olmuştur. Evet, Gürcüoğlu kurumdan uzaklaştırılan Jale Sağ’a karşılık Avrupa İslam Üniversitesi’nin kurucusu olan, yıllarını bu kuruma veren ve bu yolda başına türlü türlü işler gelen, haftanın 5-6 günü teker üstünde lokasyon lokasyon koşuşturup ders veren Nedim Bahçekapılı Hoca’yı Üniversite’den uzaklaştıracaktır. Ancak Hikmet Gürcüoğlu bu gerçekler ile ilgili hiçbir söylemde bulunmadığı  basın açıklamasında, doğruları paylaşmak yerine, Nedim Hoca’nın idari işlere karıştığını iddia ederek kendisini bu nedenle görevden uzaklaştırmak istediğini ifade etmektedir.

Sayın Gürcüoğlu, Jale Sağ ile yaşanan sorunların tek birinden dahi bahsetmemektedir, bu olguyu tamamen yok saymaktadır ve olayı Nedim Hoca, kurumun idaresine karıştığı için sorunların çıktığı biçiminde yansıtmaktadır.

Yapmayınız Sayın Gürcüoğlu! Bu adam size sonsuz güvenip ‘’Ceketimi çıkarıp Hikmet Bey’e teslim ettim’’ dedi. Tamamen kendi çevrenizden oluşan bir ekip kurup geldiniz. Hiçkimse size karşı gelip, beraberinizde getirdiğiniz ekibinizi sorgulamadı. Nedim Hoca size böylesine güvenirken ve kendi ekibinizi kurmanıza izin verilmişken durup dururken kim, sizinle neden uğraşsın? Nedim Hoca sizinle böyle bir duruma düşmeyi neden istesin? Gerçekten yapmayınız. Vicdan diyorum el insaf diyorum…

‘GÜRCÜOĞLU ÜNİVERSİTE’YE 60 BİN EURO TAKTTI’

Gürcüoğlu, aynı zamanda basın açıklamasında üniversitenin bütün borçlarını kapattığından bahsetmektedir. Kendisi sırf kira olarak kuruma 40.000 euro borç bırakıp gitmiştir. Sayacak olursak, ICT şirketine 12.000 euro, website ve reklam şirketine 6000 euro olan borçlar ödenmemişti, ek olarak da Jale Sağ tarafından satın alınan lüks kahve makinasından ayrı ayrı faturalar gelmiştir. Jale Hanım verdiği kahve siparişlerinin faturaları ödememiştir.

Özetle, nereden bakılırsa bakılsın ardınızda kuruma 60.000 euroluk borç bırakıp gitmenize ragmen basın toplantısına çıkıp gayet soğukkanlı bir şekilde kurumun borçlarını kapattım diyebiliyorsunuz. Sözün bittiği noktadayız, söyleyecek söz bulamıyorum.

Hikaye devam etmektedir. Tehditlerle istediklerini elde edemeyeceklerini anlayan Hikmet Gürcüoğlu ve Jale Sağ soluğu FIOD’un yanında almışlardır. Her ikisi de, Nedim Bahçekapılı’yı kurumun idari-mali işlerine karışmakla itham etmiş ve mahkemenin koyduğu şartları çiğnediğine dair ifade vermişlerdir. Hikmet Gürcüoğlu, Jale Sağ ve yalancı şahit olarak gösterdikleri Feyza Arı’nın yalan ve iftiralarla dolu ifadeleri içeren tutanaklar, FIOD sorgusu sırasında Nedim Hoca’nın önüne koyulmuştur. Özetle, Nedim Bahçekapılı FIOD tutunaklarında adı geçen Hikmet Gürcüoğlu ve Jale Sağ’ın şikayeti üzerine gözaltına alınmıştır. Fakat her ne ‘’Hikmet’se’’, Gürcüoğlu yaptığı basın açıklamasında, Jale Sağ ile birlikte FIOD’a gidip Bahçeapılı’yı şikayet ettiklerinden hiç bahsetmemektedir. Nedim Hoca’nın gözaltına alınmasının nedeni olarak  FIOD’un telefon takibine takılmasını göstermektedir.

‘JALE SAĞ, FATMA SAĞ OLARAK TANITILDI HAKKINDA HİÇ BİR BİLGİ PAYLAŞILMADI’

Uzun lafın kısası, bir personel yüzünden kurumda çıkan kriz sebebiyle bugünlere geldik. Yapmayınız dedik, Jale Sağ’ı görevden çekin dedik dinletemedik. Bu ricanın abartılı bir biçimde tepki görmesine asla bir anlam veremedik. Halbuki Sayın Gürcüoğlu’ndan rica edilen ve kurum yararına olan bu istek gayet olağandı. ‘’Bu hanımefendi kurumun ruhu ve dokusuyla uyuşmuyor, lütfen bu konu hakkında daha fazla ısrarcı olmayın’’ dedik fakat dinletemedik.

Size soruyorum, bugün hanginiz bir iş yerinde isminizi, cv’nizi, adres bilgilerinizi gizleyerek çalışabilirsiniz? Ve hangi iş yeri sizi bu şartlar altında barındırır?

Sırf yukarda bahsedilen nedenlerle kurum için yararlı olmayan bir insanla çalışmak istenmiyor dendi diye tehditler havada uçuşmuştur. Linç kampanyaları başlatılmıştır, bireysel hakaretlere ve itibarsızlaştırmaya kadar gidilmiştir. Şikayetler edilmiştir, kurumu ve Nedim Hoca’nın şahsını zor duruma düşürmek için yapılabilen, elden gelen her şey yapılmıştır ve hala da yapılmaya çalışılmaktadır.

Sayın Gürcüoğlu açıklamasında Nedim Hoca’nın kendi şahsi çıkarları uğruna kurumu bu duruma düşürdüğünü söylemektedir. Nedim Hoca ne yapmıştır? Nedim Hoca sadece ‘’Ben yönetimi Jale Sağ konusunda ikna etmem demiştir’’ Kurumu ve diğer personelin haklarını korur biçimde bir duruş sergilemiştir. Nedim Hoca, Gürcüoğlu gibi kurumu gidip bir yerlere şikayet etmemiştir.

Gürcüoğlu açıklamasının devamında NVAO’nun pozitif raporu için ‘’Nedim Hoca hariç herkes sevindi’’ biçiminde talihsiz bir yorum yapmıştır. Çocuğu gibi büyütüp bugünlere getirdiği bir kurumun elde ettiği başarıdan mutlu olmadığı yalanına sadece Nedim Hoca’yı tanımayanlar inanır. Kuşkusuz Nedim Hoca’yı tanıyan ve bilen herkes bu açıklamaya inanmayacaktır.

‘ALLAH KİMSENİN AHINI KİMSEDE BIRAKMAZ’

Gürcüoğlu basın açıklamasında kendisinin istifa ettikten sonra Avrupa İslam Üniversitesi’nden elini çektiğini, ortaya atılan iddialara kendi karakteri ve kişiliğine yakışmayacağı için cevap vermediğini, sözkonusu kurumun adının içinde “İslam” geçmesi nedeniyle zarar vermemek için sustuğunu söylemektedir.

Sayın Gürcüoğlu, keşke iddia ettiğiniz biçimdeki gibi bir tutum sergileyebilmiş olsaydınız!

Yukarda Allah var! Her şeyi gören, bilen ve an an şahit olan. Ben O’nun adaletine sonsuz inanıyor ve güveniyorum.

Saygı ve Selamla…

Avrupa İslam Üniversitesi Yönetim Kurulu Sekreteri Elif Bahçekapılı”

Fatma olarak tanıtılan Jale Sağ.

 

YeniVatanGazetesi.com / Özel

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın