Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
İYİ Parti İstanbul Şehir Başkan Yardımcısı Avukat Osman Erusta, misyonundan istifa ettiğini duyurdu. Avukat Osman Erusta, istifasını sosyal medya platformu Twitter üzerinden duyurdu. “Gördüğüm gereksinim...
Daha Önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu ve dostları dün AK Parti’den istifa etti. Davutoğlu takımının AK Parti içinden hali hazırda 10 milletvekilinin yeni parti kurulması halinde...
Irak Türkmen Cephesi (İTC) Türkiye önceki dönem temsilcisi ve İTC YK ve İdari Heyet Üyesi Dr. Hicran Kazancı'nın verdiği açıklama tartişmaları beraberinde getirdi.

Emine Bulut’un ‘anne lütfen ölme’ diyen kızına ne oldu? Bakanlık açıklama yaptı

Emine Bulut’un ‘anne lütfen ölme’ diyen kızına ne oldu? Bakanlık açıklama yaptı
KIRIKKALE’de ’un öldürüldüğü anın görüntüleri Türkiye’yi ayağa kaldırırken, AİLE, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, olaya tanık kolan kızının durumuna ilişkin bilgi verdi. Geçen 18 Ağustos’ta Menderes Caddesi’ndeki kafede meydana gelen olayda Fedai Baran, 4 yıl önce boşandığı eski eşi ’u kızının önünde bıçaklayarak öldürdü. Annenin son anlarında çekilen görüntüler Türkiye’ye ayağa kaldırıkken, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmerler Bakanlığı olaya müdahil olduğunu duyurdu. 

Korkunç olayın tanığı olan kızın durumu
Görüntülerde “Anne lütfen ölme” diye yalvaran kızın durumu hakkında bilgi veren bakanlık, “Saldırıya tanık olan kızımız yakınlarının yanında ve Bakanlığımız psikologlarının gözetimindedir.  Çocuğumuzun ve ailenin durumu olayın yaşandığı andan itibaren ekiplerimizce 7/24 takip edilmektedir” bilgisini verdi. 

Bakan Selçuk: Her an yanındayız

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt da cinayetle ilgili olarak Selçuk’ta sosyal medya hesabından açıklama yaptı. 

’de bir annenin, evladının gözleri önünde öldürüldüğü vahşi bir cinayet ile derinden sarsıldık.

Aynı acıların tekrar yaşanmaması için şiddete karşı sıfır tolerans anlayışıyla davaya müdahil olacağız.

Bizlere emanet olan yavrumuzun her an yanındayız.

(@ZehraZumrutS) August 23, 2019 En ağır cezayı alacak

Eşini velayeti için kavga ettiği kızının önünde öldüren Fedai Baran’ın en ağır cezayı alması için gerekenin yapılacağını belirten bakanlık açıklamasında şöyle denildi:

“18 Ağustos 2019 tarihinde yaşanan ve hepimizi derinden sarsan cinayetin ardından Kırıkkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekiplerimiz olaya anında müdahil olmuştur.  Cinayeti gerçekleştiren kişinin en ağır cezayı alması için Bakanlık Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz kanalı ile de davaya müdahil olunacaktır. Davaya soruşturma ve kovuşturma aşamasında müdahil olunması için dilekçe verilmiş olup, konu ile ilgili iki Hukuk Müşaviri görevlendirilmiştir.”

“Duyarlılık beklemekteyiz”

Görüntülerin paylaşılmamasını da isteyen Bakanlık, “Söz konusu çocuğumuzun ve yakınlarının bu süreçte daha fazla zarar görmemesi için malum görüntülerin sosyal medya başta olmak üzere çeşitli mecralarda paylaşılması kızımızı ve ailesini bir kez daha yaralamaktadır. Bu nedenle, bu görüntülerin paylaşılıp yayılmaması konusunda sorumluluk sahibi vatandaşlarımızdan duyarlılık beklemekteyiz. Bakanlık olarak yargı sürecinin ve kızımızın psikolojik ve sosyal durumunun sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz” açıklamasını yaptı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın