Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...
Türkmenlerin yoğunlukla yaşadığı Irak'ın Kerkük kent merkezinde bulunan ve Osmanlı döneminde inşa edilen Kayseri Kapalı Çarşısı'nda yangın çıktı. Yangın nedeniyle çarşıda bulunan 400'ü aşkın iş...

Endonezya’da ilk iftar yapıldı

Haber Merkezi

Haber Merkezi

(AA) – Dünyanın en kalabalık Müslüman toplumuna sahip ’da ramazan ayının ilk iftarı açıldı.

Başkent Cakarta’daki El–İ’Tihsam Camisi’nde toplanan Müslümanlar, 13 saat 21 dakika süren oruçlarını açmak için toplu yaptı.

Ezanın okunmasıyla oruçlarını su ve hurmayla açan Müslümanlar, yemeklerini yemeden önce akşam namazını kıldı.

Cami görevlisi Muhammed Zeidun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ramazan ayının ilk iftarını yapmaktan çok mutlu olduğunu söyleyerek, “Bugün ilk iftarımızı cami cemaati ve mahalle sakinleriyle camimizde yaptık. İftar vesilesiyle Müslümanlar olarak birlik içinde paylaşmayı hatırlıyoruz. Allah tüm Müslümanların oruçlarını kabul etsin.” dedi.

Endonezyalı Müslümanlar, yemeklerini akşam veya teravih namazlarından sonra yemeyi tercih ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın