Yeni Vatan Gazetesi

ENGELLİ KURUMU HOLLANDA BEYAZAY ENGELLİLERİ DIŞLADI

ENGELLİ KURUMU HOLLANDA BEYAZAY ENGELLİLERİ DIŞLADI

Beyazay Derneği Hollanda Şubesi yönetimin de yer alan bütün engelliler saf dışı bırakıldığı ve Görevini bırakmak istemeyen engellilere ise ‘şantaj’ yolu ile görevlerden uzaklaştırıldığı öğrenildi. Yeni Vatan Gazetesi’ne açıklama yapan onursal başkanı , Şu anki yönetimin meşruyetinin olmadığını ve görevlere zorla, şantaj yolu ile geldiklerini bildirdi. Öztürk, “Ben Beyazay Hollanda şubesinin Kurucusu ve onursal başkanı idim. Beni, Hollanda Beyazay Dernek Başkanı ’ı, Hollanda Beyazay Amsterdam Temsilcisi ’yi, ve Hollanda Beyazay’da görev alan gazeteci , ve zorla görevden aldılar. Kimisinin evine gittiler ‘şantaj’ yaparak imza atmasını ve görevi bırakmasını istediler kimisininde evine bir mektup göndererek görevden alındıklarını bildirdiler,” dedi.

Hollanda Beyazay Derneği Kurucusu ve Onursal Başkanı Hüseyin Öztürk

Bu skandal olay, Hollanda Türkleri ve engelli kurum kuruluşlar tarafından büyük tepki toplarken, Beyazay Derneği genel merkezi olaylar karşısında sessiz kalmayı tercih etti.

Hüseyin Öztürk, Selahattin Köse, Ergün Kula ve İzzet İlksoy’un açıklamaları olayın vahametini gözler önüne serdi.

Öztürk, engelliler için yapılan ilk faaliyette gelir elde edildikten hemen sonra Beyazay Hollanda’nın birilerinin elegeçirme hedefinin olduğunu belirterek şu ifadelerde bulundu,

Hollanda Beyazay Derneği Başkanı Mustafa Korkmaz. (Hollanda tekerlekli basketbol oyuncusu ve Hollanda milli takım kaptanı)

“Geçen sene engelliler için bir faaliyet yaptık ve bu faaliyette bir gelir elde edildi. Yaptığımız faaliyetten gelir elde edilmesi hem bizim kurumdan gönderilmemize neden olundu hemde engelli olmayan ve engellile ile ilgisi olmayan bir takım kimseler tarafından resmen dışlandık ve kurduğumuz engelliler kurumu elimizden alındı.

‘MEHMET DAĞLIOĞLU’DAN ENGELLİ BAŞKAN’A ŞANTAJ’

Yönetimizde Mustafa Korkmaz vardı mesela biz onun başkan olmasını uygun görmüştük ve başkan olması için ikna etmiştik. Mustafa Korkmaz, Hollanda’da pek çok başarı elde etmiş bir kardeşimizdir. Kendisi Hollanda’nın Hengelo kentinde yaşıyor. Korkmaz, girişgen, mücadeleci birisi ve Hollanda tekerlekli basketbol takımında oynuyor ve ayrıca Hollanda milli takımının kaptanı. Bunların yanında Türkiye Galatasaray tekelekli basketbol takımında oynuyor. Bu yetenekler sahibi olan bir engelli kardeşimize, Hollanda Beyazay Derneği’nde başkanlığı laik gördük ve ortak karar ile başkan yaptık. Yönetimizin ortak kararı sonucu benide onursal başkan seçtiler.

‘ENGELLİLERİN EVİNE BASKIN’

Hollanda Beyazay Derneği, benim babamın malı değil, işrketim de değildir. Benim bir sevdam vardır ve sevdam benim gibi engellilere hizmet etmektir. Biz engelliler bu duygu ve düşünce içersinde hareket ederek, Beyazay Derneği’nin Hollanda şubesini kurduk. Ancak sonradan yönetime gelenler ve gibi isimler bizlerin görevini bin bir türlü oyunla elinden aldı. Düşünün, Başkanımız Mustafa Korkmaz’ın evine giderek görevini bırakması için baskı ve ‘bu kağıda imza atmasan hakkında yazarız’ diyerek şantaj yapıyorlar. Ve engelli başkanımızın evine habersiz gidiyorlar. Buna benzer çeşitli ayak oyunları ile bizlerin hepsinin görevden alınmasını sağladılar.”

Hollanda Beyazay Derneği Sekreteri Ergün Kula.

ERGÜN KULA: EGOLARI İÇİN ENGELLİLERİ HARCADILAR

Konu ile ilgili açıklama yapan Beyazay Hollanda Sekreteri gazeteci Ergün Kula, Mehmet Dağlıoğlu, Aynur Gül Çakır ve yanlarında yer alan Şahin Ünal ve ’ı ima eden açıklamasında, “adı geçen kişilerin tamamen şahsi kaprisleri ve koltuk hevesleri yüzünden kuruculara saygı göstermeden KVK’dan (Ticaret ve Sanayi Odası) adımızı sildirmişler,” dedi.

Kula açıklamasının devamında, “adı geçen kişilerin tamamen şahsi kaprisleri ve koltuk hevesleri yüzünden kuruculara saygı göstermeden KVK’dan (Ticaret ve Sanayi Odası) adımızı sildirmişler. Bu adı geçen kişileri (Mehmet Dağlıoğlu ve Aynur Gül Çakır) yönetime Hüseyin Öztürk kardeşimiz iyi niyetinin sebebiyle davet etmiş ve bizde yönetime almıştık. Adı geçen kişiler çeşitli bizans entrikalarına başvurup eski yöneticilere Kurucu yöneticilere danışmadan tabiri caizse tüm kurucular ve Kendilerine hesap soranları bir çırpı da harcama yoluna gitmişlerdir. Iyi niyetle ve çok güzel amaçlar için kurduğumuz Beyazay ne yazikki bu arkadaşların “ego”larını tatmin eden bir vakfa dönüşmüştür,” şeklinde konuştu.

Hollanda Beyazay Derneği Amsterdam Temsilcisi Selahattin Köse.

SELAHATTİN KÖSE: “ENGELLİLER GAYRİ RESMİ OLARAK SİLİNDİLER”

Hollanda Beyazay Derneği Amsterdam Temsilcisi Selahattin Köse, soru üzere, Beyazay’ın kurucu kadro da yer alan Hüseyin Öztürk ve Mustafa Korkmaz’ın gayri resmi yönetimden çıkarıldığını bildirdi.

Köse, “Şu an yönetimde olanların yaptıkları hoş değildi. Yönetimde olan ve kurucu kadro da yer alan engelli arkadaşlarımız, Hüseyin Öztürk ve Mustafa Korkmaz’ın zaman ve tarih olarak katılamadığı toplantılar düzenlediler. Ve pek çok toplantıya Hüseyin Öztürk ve Mustafa Korkmaz arkadaşlarımız katılmadı. Ve ilerki dönemlerde ise gayri resmi olarak yönetimden silindiler,” şeklinde konuştu

Hollanda Beyazay Derneği Yöneticisi İzzet İlksoy.

İZZET İLKSOY: “ENGELLİLER İÇİN TOPLANAN PARA AMACI DIŞI KULLANILDI”

Beyazay Hollanda yönetiminde olan ve engelliler ile birlikten görevine son verilen İzzet İlksoy, yaptığı açıklamada, görevinin son verildiğini eve gelen bir mektupla öğrendiğini ve bu olay karşısında şaşkına döndüğünü bildirerek konuşmasını şöyle sürdürdü, “Bizim olmadığımız bir toplantıda, Mehmet Dağlıoğlu, Aynur Gül Çakır, Şahin Ünal ve Gökhan Bayan bir araya gelmişler ve kendi aralarında verdikleri karar ile muhasebeciyi görevden almışlar ve yine aynı toplantıda kendi aralarında verdikleri karar sonucu bir ofis kiralamışlar. Engelliler için düzenlenen gecede elde edilen gelir amacı dışında kullandıklarını duyduğum da zaman itiraz ettim. İtirazim karşısında duyduklarıma inanamadım. Mehmet Dağlıoğlu, ‘kendi cebimizden mi ödiyelim’ oldu. Beyazay derneğini kendi egolarını tatmin etmek için kullanma eğlemine girdiler. Düşüne biliyor musunuz? Bedensel engelliler için ve engelliler tarafından kurulan dernekte bir tane engeli kalmadı hepsi zorla görevden uzaklaştırıldı. Bana gelen bir mektupla görevden uzaklaştırıldığımı öğrendim,” dedi.

Hollanda Beyazay Derneği Başkanı Mustafa Korkmaz.

Editör Notu: Sözü geçen, Mehmet Dağlıoğlu ve Aynur Gül Çakır, basın yayın ilkesi uyarınca; cevap hakkı var ve diledikleri zaman konu ile ilgili bize açıklama göndere bilirler.

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Ak partili dedi ki:

  Adi gecen sahsin ak parti ile iliskisi bulunmamaktadir.Ogrenebildigimiz kadari ile sahis gucun yaninda yer alip,bunu kullanarak cevreye guc gosterisi yapip alengirilli islere basvurmaktadir.
  Yapilan arastirmalar sonucu calismamakta olup sabah ogle aksam kopegini gezdirmekten baska bir isi yoktur.kendisini yasadigi waalwijk sehrinde ne kahve cemaati ne camii cemaati tarafindan taninmamaktadir.onu en yakindan taniyan sadece kopegi oldugunu ogrendik.Ve en onemlisi hollanda kanunlarinin gecerli oldugu bu ulkede onu inandigina havale ettik.

  1. Hocam dedi ki:

   Kardeşim kimden bahis ediyorsunuz?

   Ad verin de bizde bilelim.
   Selamlar.

 2. Ak partili dedi ki:

  Bu sahsin Ak Parti ile hic bir iliskisi bulunmamaktadir.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın