Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğinden yapılan yazılı açıklamada, Boersma'nın yapılan yoğun görüşmeler sonrası durumuyla ilgili yeterince net olmadığı ve gazeteye verdiği bilgilerde 3 kez ihmalkar davranması...
Bir dönem haber sunuculuğu yapan ve daha sonra ekranlarda güzelliği ile kendinden söz ettiren Burcu Kara kimdir? Güzel oyuncu hakkında merak edilenler; 1980 yılında dünyaya...
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi'den gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Kerküklü ile Gürcüoğlu arasında geçen diyalog da ilginç itiraflar...

Ercan Büyükçifçi: Çocuklarımız fakir ortamda yetişiyor buna dur diyeceğiz

Ercan Büyükçifçi: Çocuklarımız fakir ortamda yetişiyor buna dur diyeceğiz

’nın başkanlığını yaptığı şubesi Hollanda’nın en büyük Türk sivil toplum kuruluşu olarak Hollanda’da yaklaşan 21 mart 2018 yerel seçimlere yönelik önemli bir buluşma yaptı. Gazeteci ve gazeteci buluşmaya katılarak, adayların izlenimlerini aldılar.

Çeşitli partilerin adayları gazeteci Oğuzhan Kılıç’ın sorularına içtenlikle yanıtlar verdiler. NİDA Rotterdam Partisi Belediye Meclis Üyesi adayı yaptığı açıklamada, “Rotterdam belediye meclis üye sayımız şu an iki ancak bu seçimlerde sayımızı ikiye katlıyacağız” dedi.

Hollanda’nın en güzel binalarının ve zenginlerinin Rotterdam’da olduğunu belirten Büyükçifçi, “zenginle fakir arasında uçurumlar kadar fark var. Gençlerimizin, çocuklarımızın yüzde yirmibeşi fakir bir ortamda yetişmiş durumda ve yetişiyor hala buna dur dememiz lazım,” dedi.

Büyükçifçi’nin verdiği o açıklama:

Ercan Büyükçiçi 1983 yılında Hollada’nın Rotterdam kentinde dünyaya geldi. Rotterdam’da bulunan Erasmus üniversitesinde İşletme ve Sosyoloji bölümünü bitirdi. Beş yıl kamuya yönelik danışmanlık görevinde bulundu. Rotterdam Belediyesi ve Dışişleri Bakanlığında çeşitli projelerde görev aldım.

2010 yılında De Haagse Hoogeschool’da öğretim görevlisi olarak göreve başladı ve hala öğretmenlik görevini sürdürmektedir. İnsancıl, vicdanlı, vizyon sahibi öğrenci yetiştirmeyi temel ilke edinmiş Büyükçifçi, De Haagse Hoogeschool’da toplum bilimsel ve Erasmus Üniversitesi Sosyoloji Bölümü doktora araştırmalar yapmış ve bu konularla ilgili Hollanda’nın çeşitli gazetelerinde makaleleri bulunmaktadır.

NİDA Partisi Rotterdam Belediye Meclis Üyesi Adayı Ercan Büyükçifçi, evli ve üç çocuk babasıdır.

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın