Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
"Arşivlerimizin Gelişimi, Vizyonu ve Tarih Araştırmalarına Katkısı Sempozyumu" kapsamında Ankara'da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diriliş Ertuğrul dizisi hakkında övgü dolu sözler söyledi: "Dünyanın neresine...
Bolu Belediyesi'nde son dönemde taşeron olarak istihdam edildikleri işten çıkarılan 97 kişiden 20'si basın açıklaması yaptı. Hizmet-İş Sendikası'nın da destek verdiği işçiler, belediye önündeki basın...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na saldıran Osman Sarıgün adliyedeki işlemlerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Yaşanan bu gelişmeye CHP'li isimler "Bu nasıl adalet?" diye...

Ercan Büyükçifçi: Çocuklarımız fakir ortamda yetişiyor buna dur diyeceğiz

Ercan Büyükçifçi: Çocuklarımız fakir ortamda yetişiyor buna dur diyeceğiz

’nın başkanlığını yaptığı şubesi Hollanda’nın en büyük Türk sivil toplum kuruluşu olarak Hollanda’da yaklaşan 21 mart 2018 yerel seçimlere yönelik önemli bir buluşma yaptı. Gazeteci ve gazeteci buluşmaya katılarak, adayların izlenimlerini aldılar.

Çeşitli partilerin adayları gazeteci Oğuzhan Kılıç’ın sorularına içtenlikle yanıtlar verdiler. NİDA Rotterdam Partisi Belediye Meclis Üyesi adayı yaptığı açıklamada, “Rotterdam belediye meclis üye sayımız şu an iki ancak bu seçimlerde sayımızı ikiye katlıyacağız” dedi.

Hollanda’nın en güzel binalarının ve zenginlerinin Rotterdam’da olduğunu belirten Büyükçifçi, “zenginle fakir arasında uçurumlar kadar fark var. Gençlerimizin, çocuklarımızın yüzde yirmibeşi fakir bir ortamda yetişmiş durumda ve yetişiyor hala buna dur dememiz lazım,” dedi.

Büyükçifçi’nin verdiği o açıklama:

Ercan Büyükçiçi 1983 yılında Hollada’nın Rotterdam kentinde dünyaya geldi. Rotterdam’da bulunan Erasmus üniversitesinde İşletme ve Sosyoloji bölümünü bitirdi. Beş yıl kamuya yönelik danışmanlık görevinde bulundu. Rotterdam Belediyesi ve Dışişleri Bakanlığında çeşitli projelerde görev aldım.

2010 yılında De Haagse Hoogeschool’da öğretim görevlisi olarak göreve başladı ve hala öğretmenlik görevini sürdürmektedir. İnsancıl, vicdanlı, vizyon sahibi öğrenci yetiştirmeyi temel ilke edinmiş Büyükçifçi, De Haagse Hoogeschool’da toplum bilimsel ve Erasmus Üniversitesi Sosyoloji Bölümü doktora araştırmalar yapmış ve bu konularla ilgili Hollanda’nın çeşitli gazetelerinde makaleleri bulunmaktadır.

NİDA Partisi Rotterdam Belediye Meclis Üyesi Adayı Ercan Büyükçifçi, evli ve üç çocuk babasıdır.

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın