Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, sosyal medya facebook hesabından çok tartışılacak bir açıklamada bulundu. Gazeteci Eşref Kerküklü, Amsterdam'da kirli bir oyunun olduğunu bildirdi, kendisine...
Avusturya'nın bozkurt ve rabia gibi sembol olan bazı işaretleri yasaklama girişiminin ardından ülkedeki en büyük azınlığın Türklerin olduğu Almanya'da da konu gündeme geldi. Bazı Alman...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...

Erdoğan Suruç saldırısının nasıl yapıldığını anlattı! Bedelli askerlik…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bayram namazı sonrası yaptığı açıklamada, “Esnaf ziyareti yapılırken ‘siz bizim HDP’li olduğumuzu bilmiyor musunuz’ buraya nasıl gelirsiniz diyerek bu aileye böyle bir saldır gerçekleşti. Sonuç olarak 4 ölü 9 yaralı var” dedi.

Erdoğan Suruç saldırısının nasıl yapıldığını anlattı! Bedelli askerlik…

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan bayram namazı sonrasında açıklamalarda bulundu. Erdoğan Suruç’ta 4 kişinin hayatını kaybettiği olayın gerçekleştiğini . Erdoğan, “Esnaf ziyareti yapılırken ‘siz bizim HDP’li olduğumuzu bilmiyor musunuz’ buraya gelirsiniz diyerek bu aileye böyle bir saldır gerçekleşti. Sonuç olarak 4 ölü 9 yaralı var” dedi.

İşte Erdoğan’ın bayram namazı sonrası yaptığı açıklamadan satır başları… 

HER BAYRAM UMUTTUR… 

– Bu bayrama da tüm İslam dünyası sıkıntılar içinde girdi. Terörün içinde girdi. Bu süreç içinde biz umutlarımızı kaybetmiş değiliz. Umutlarımızı tazeleyerek giriyoruz. Biz biliyoruz ki her bayram umuttur.

– Dün de Şanlıurfa milletvekilimizin abisi Şuruç’ta ne yazık ki terör örgütü PKK HDP bunlar öldürdüler. Aileden birkaç kişiyi yaraladılar. Bunların içinde ağır olanlar da var bunlar bir tahrik unsuru olarak bu işi bırakmış değiller.

‘SEN BİZİM HDP’Lİ OLDUĞUMUZU BİLMİYOR MUSUN?..

– Esnaf ziyareti yapılırken “siz bizim HDP’li olduğumuzu bilmiyor musunuz” buraya nasıl gelirsiniz diyerek bu aileye böyle bir saldır gerçekleşti. Sonuç olarak 4 ölü 9 yaralı var. Bunlar bizi üzen ve gerçekten barışa koşalım diyenler biz demokrasiden yanayız diyenler çözüm sürecinde yaptıkları oyunu yapmaya devam ediyorlar.

– Ne yaparlarsa yapsınlar şunu bilsinler ki biz bu işin peşimi, bırakmayacağız. Ne Gabar’da ne Cudi de ne Bestler Dereler’de bırakacağız tek terörist kalmayana kadar üzerine gideceğiz.
Hükümet olarak kardeşliği tesis etmekle görevliyiz.

– Milletimin bu oyunlara gelmemesini aman kardeşliği bırakmamasını dayanışma içinde hayırlısıyla şu 24 Haziranı atlatmamızı temenni ediyoruz. Bu seçim bizim Türkiye’de ve dünyada bir kırılma noktası olacak. Bu nokradan hareketle milletimin ramazan bayramını tebrik ediyorum.

SURİYE’DEKİ SON GELİŞMELER

İdlib olayında rejim, Rusya oradaki bazı terör örgütlerine yönelik bazı nokta vuruşlar yaptılar. Gönlümüz İdlib’i bir barış zeminine kavuşturmaktı. Yeni bir göç dalgası olur mu olmaz mı bunu zaman belirleyecek.

BEDELLİ ASKERLİKLE İLGİLİ İHTİYAÇ VAR…

– Kalıcı bir askerlikten öte askerliğin sınır ne olacak bu konuda bunu belirleyecek olan herhalde bunu biz sivillerden öte askeri erkan. Genelkurmay Başkanlığımız “bize şu kadar asker lazım” dediğinde bunu bir kenara koyamayız.

– Bedelli askerlikle ilgili bir ihtiyacın olduğu ortada. Seçimden sonra oturup konuşu p sınırları belirledikten sonra bunu adım atacağız. Gündemimizde var.

  • İstanbul
  • Recep Tayyip Erdoğan
  • bedelli
  • Ramazan Bayramı

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın