Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...
Türkmenlerin yoğunlukla yaşadığı Irak'ın Kerkük kent merkezinde bulunan ve Osmanlı döneminde inşa edilen Kayseri Kapalı Çarşısı'nda yangın çıktı. Yangın nedeniyle çarşıda bulunan 400'ü aşkın iş...

Erdoğan’dan Avrupalı Türklere müjde

Erdoğan’dan Avrupalı Türklere müjde

’te Avrupalı Türk Demokratlar Birliğinin ’nda , peş peşe sıraladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek’te Avrupa’da yaşayan Türklerle bir araya geldi. Konuşmasında Avrupalı Türklerin yüzünü güldürecek müjdeler veren Erdoğan, Avrupa’da yaşayan 38 yaşını aşmış Türklerin dövizle askerlik konusundaki sıkıntılarının çözülmesi için çalışma yürütüldüğünü açıkladı.
Erdoğan yapılan diğer düzenlemeleri şöyle sıraladı;

Yurtdışındaki çocuklarımızın ana dillerini öğrenmeleri için programlar hazırlıyoruz. Türkçeyi ve kültürümüzü öğrenmelerini teşvik edeceğiz. Türkinfo.nl’in haberine göre, Diaspora’daki gençlerimize ayrılan kontenjanları 2 katına çıkarıyoruz.
Kamu hizmetlerini basitleştireceğiz. Mesela konsolosluk işlemleriyle ilgili artık bankayı aradan çıkarıyoruz.

Döviz ile askerliği 6 bin avro’dan bin avro’ya düşürmekle kalmadık. Yaş ile ilgili olan problemleri de çözüyoruz.
Yurtdışı vatandaşlar koordinasyon kurulu tesis ediyoruz. Yeni dönemde TBMM bünyesinde yurtdışı Türkler adıyla bir daimi komisyon kurulmasını talep edeceğiz.
Yerel medyayı güçlendirmek için, Avrupa’daki Türk basınına destek olacağız. TRT Türk yeniden yapılandırılarak daha iyi yayın yapılacak
Yurtdışından emekli olan vatandaşlarımızın Türkiye’de yarı zamanlı olarak çalışabilmesini sağlayacak adımları atacağız. Seçimden sonra bu konuda adım atacağız.

Erdoğan’dan gurbetçilere çağrı: Yaşadığınız ülkede vatandaşlık alın!
Bosna Hersek’te konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gurbetçilere seslenip “Yaşadığınız ülkelerin vatandaşlığını mutlaka alın.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. zion dedi ki:

    İyi Türkçe bilmeyen, iyi Almanca İngilizce, diğer dilleri de iyi şekilde öğrenemez ..bunula ilgili değişik yorumlar yapılabilir bir insan tercüman kullanıyorsa kendi dilinide bilmiyordur denilir yada iyi türkçe biliyorsa neden diğer ülkelerde tercüman kullanılır? hadi buyurun….

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın