Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğinden yapılan yazılı açıklamada, Boersma'nın yapılan yoğun görüşmeler sonrası durumuyla ilgili yeterince net olmadığı ve gazeteye verdiği bilgilerde 3 kez ihmalkar davranması...
Bir dönem haber sunuculuğu yapan ve daha sonra ekranlarda güzelliği ile kendinden söz ettiren Burcu Kara kimdir? Güzel oyuncu hakkında merak edilenler; 1980 yılında dünyaya...
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi'den gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Kerküklü ile Gürcüoğlu arasında geçen diyalog da ilginç itiraflar...

Erdoğan’ın sözünü verdiği ilçeye doğalgaz geldi

Erdoğan’ın sözünü verdiği ilçeye doğalgaz geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1 Nisan 2017’de ’da katıldığı toplu açılış merasiminde natürel gaz müjdesi vermesi üzerine Enerji Piyasası Tertip Etme Müesseseyi tarafından Ergani Silvan,  ve  ilçeleri natürel gaz dağıtım bölgesi kapsamına alındı. Çalışmaların bitirilmesinin ardından ilçeye natürel gaz verilmesi dolayısıyla merasim tertip edildi.

Şehit Ayşe-Numan Konakçı Parkı yanında tertip edilen merasim, İstiklal Marşı’nın okunması ve hürmet duruşuyla başladı. AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker, burada yaptığı konuşmada, Bismil’i hak ettiği ve beklediği natürel gaz hizmetiyle buluşturmanın keyfini yaşadıklarını söyledi.

“GÖREVLENDİRME YAPILMADAN EVVEL BİSMİL, BELEDİYECİLİK HİZMETİNDEN YOKSUNDU”

Yapılan hizmetlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istemi, dik duruşu ve çabayı sayesinde asıllaştığını ifade eden Eker, “Bismil bugün aldığı hizmetle allahın izniyle daha çok gelişecek ve daha çok büyüyecek. Biz, Bismil’i hoşlaştırmak, ihya etmek, bayındır kılmak ve yaşanacak bir kent haline getirmek istiyoruz.” diye konuştu.

“PAK VE HOŞ BİR KENTTE YAŞAYALIM”

Görevlendirme yapılmadan evvel Bismil’in belediyecilik hizmetlerinden yoksun vazgeçildiğinin altını çizen Eker, şöyle konuştu:

“Bismil’in, Diyarbakır’ın belediyecilik hizmetlerinden daha çok yararlanması ve daha hoş olmasını istiyoruz. Kentin ekonomik, sosyal ve kültürel olarak her alanda ileriye gitmesinin hiçbir Kürt’e hasarı yoktur. Sizi aldatmasınlar onlara fırsat vermeyin. Pak hoş bir kentte yaşayalım. Belli merkezlerden gelen illegal bir ekip arzların yaşama geçirildiği merkezler olmaktan uzak yakalayalım. Buna fırsat vermeyelim.”

Diyarbakır Vali Hasan Basri Güzeloğlu ise Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümete, yaptıkları hizmetler ve yatırımlar için teşekkür ettiğini söyledi.

Natürel gazın Bismil’e hayırlı olması beklentisinde bulunan Güzeloğlu, “Hizmet kervanının bununla hudutlu olmadığını, her açıdan hizmeti iman sayan bir kavrayışla hizmet ettiğimizi öğrenmenizi istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel de ilçeye natürel gaz gelmesinden dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti. Konuşmaların ardından ilçeye verilen ilk natürel gazla meşale alevlendirildi. Merasime, AK Parti Milletvekilleri Oya Eronat, Ebubekir Bal, Megakent Belediyesi Başkanı Cumali Atilla, Şehir Emniyet Müdürü Tacettin Aslan ve yurttaşlar katıldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın