Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
"Arşivlerimizin Gelişimi, Vizyonu ve Tarih Araştırmalarına Katkısı Sempozyumu" kapsamında Ankara'da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diriliş Ertuğrul dizisi hakkında övgü dolu sözler söyledi: "Dünyanın neresine...
Bolu Belediyesi'nde son dönemde taşeron olarak istihdam edildikleri işten çıkarılan 97 kişiden 20'si basın açıklaması yaptı. Hizmet-İş Sendikası'nın da destek verdiği işçiler, belediye önündeki basın...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na saldıran Osman Sarıgün adliyedeki işlemlerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Yaşanan bu gelişmeye CHP'li isimler "Bu nasıl adalet?" diye...

Ergin Başakçı’nın katili Amsterdam’da yakalandı

Ergin Başakçı’nın katili Amsterdam’da yakalandı

Rotterdam şehrinin güneyinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kayıp cinayetinin katil zanlılarından biri yakalandı.

Amsterdam’da kimliği açıklanmayan bir kişinin Ergin Başakçi cinayetinin katil zanlısı olarak yakalandığı duyuruldu. Polis ve savcılık tarafından yürütülen çok yönlü soruşturma sonuç verdi ve katil zanlılarından biri yakayı ele verdi.

Türkinfo.nl’de verilen bilgiye göre 3 farklı şehirde 3 farklı araç değiştiren zanlılar, aynı zamanda özel deşifre edilemeyen telefon kullabdıkları belirlendi.

Bu telefonların aynı gün Amsterdam, Delft ve Diemen şehirlerinde kullanıldığı teknik takip sonucu ortaya çıktı.  Yine cinayet günü Kia marka araç 2. Kaçış aracı olarak kullanılmış. Bunun yanı sıra biri beyaz polo diğeri ise mavi Volkswagen olmak üzere iki araç daha kullanıldığı tespit edildi.

Araç ve telefonların izin süren polis ekipleri her üç şehirde soruşturma başlatarak zanlılara ulaşmaya çalıştı ve zanlılardan biri Amsterdam da yakalandı.

YeniVatanGazetesi.com 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın