Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avusturya'nın bozkurt ve rabia gibi sembol olan bazı işaretleri yasaklama girişiminin ardından ülkedeki en büyük azınlığın Türklerin olduğu Almanya'da da konu gündeme geldi. Bazı Alman...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...
İnternetin kullanımı yayıldıkça yeni mecra ve uzmanlık alanları çıktı. İnternette paylaşımlarından para kazanan yada meşhur olanlar fenomen haline gelince özel hayatları da gün yüzüne çıktı.

Erim Uğurlu Kimdir

Erim Uğurlu Kimdir

Hollanda Türk Federasyonu genel sekreteri ve Tükem Ülkü Ocağı başkanı ?

Hollanda Türk siyasetinde aktif olan Erim Uğurlu, FETÖ’nün ‘Ülkücü’ görünümlü militanları tarafından sık sık hedef yapılan Türk siyasetçisidir. Uğurlu, Türkiye doğumlu olup uzun yıllardır Hollanda’da yaşamaktadır. Hollanda Türkleri, Kürtleri ve diğer halk mensupları tarafından sevilen Erim Uğurlu, Hollanda Türk Federasyonu genel sekreteri ve Tükem Ülkü Ocağı başkanıdır. Geçtiğimiz aylarda, sosyalmedya twitter de başkanı olduğu Tükem Ülkü Ocağı adına sahte hesap açarak Kürt halkına nefret kusan FETÖ’nün ‘Ülkücü’ görünümlü militanları Uğurlu’yu zor döneme soktu. Uğurlu, FETÖ militanlarının ırkçı çıkışlarına, savcılık yolu ile hukuksal yanıt vermişti ve ırkçılığı kabul etmediğini bildirmişti.

Erim Uğurlu’nun çevresi konu ile ilgili yaptığı açıklamada,”Erim bey çok efendi biridir. Bu halklara saldırı ve ağza alınmayacak sözler yazacak kadar alçak ve seviyesiz birisi asla değildir. Birileri sosyalmedya üzerinden Erim beyin resimini ve adını kullanarak sahte hesaplar açıyor ve Hollanda’da huzursuzluk yaratmaya çalışıyor. Bugün aklınıza gelen herkes adına sahte hesaplar açılabilinir ve açılıyorda. Bu tür açıklamaları hiç bir şekilde kabul etmediğini zaten her defasında basın bildirisi ile duyurmuştur. Erim bey bulunduğu görevin farkında ve yaptıkları açıklamaların en başından günümüze kadar hepsi ortadadır. Hiç bir ırkçı veya seviyesiz açıklaması yoktur ve olamaz. Provokatörler görev başında, amaçları Hollanda’da Kürt halkı ile Türk halkı arasında gerginlik yaratmaktır. Bu provokatörlere Kürt halkının itibar etmemesini önemle duyurmak isterim,” açıklamasını yaptı.

Uğurlu’yu rahat bırakmayan FETÖ militanları, 22 Şubat 2017 tarihinde sosyalmedya üzerinden sahte hesaplar açarak tekrar ırkçı çıkışlar yapıldı. Uğurlu bu konuda geçmişteki saldırılara hukuksal yanıt verdiği gibi tekrar savcılık yolu ile yanıt verdi.

Erim Uğurlu adına sık sık sahte hesaplar açılarak, Uğurlu’yu ‘ırkçı’ ve Kürt halkı düşmanı gibi göstermeye çalışan provokatörlere karşı, basın bildirisi yapmak zorunda kalıyor.

İşte Uğurlu’nun yayınladığı son basın bildirisi;

Türk ve Kürt halkın düşmanı, provokatörler daha öncede böyle bir sahte hesap açarak kin ve nefret kusmuşlardı;

 YeniVatanGazetesi.com

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın