Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Türkiye-Irak sınır hattındaki terör operasyonunda çıkan çatışmada şehit düşen piyade sözleşmeli er Yener Kırıkcı'nın ailesine telefonla başsağlığı dileklerini iletti.
Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada, eylemin önlenmesi için gerekli tedbirlerin alındığını, sorumlular hakkında yasal işlemin başlatılacağınu bildirildi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıyı Cumhurbaşkanlığı yakından takip ediyor.

Eski ABD’li diplomattan Cemal Kaşıkçı iddiası! ‘Kaşıkçı öldürüldü’

Eski ABD’li diplomattan Cemal Kaşıkçı iddiası! ‘Kaşıkçı öldürüldü’
Konuk olduğu bir konferans için ’da bulunan, Amerika Birleşik Devletlerili daha önceki diplomat Ann Wright, ülkesine dönmeden evvel gece geç saatlerde elinde Cemal Kaşıkçı’nın resimlerinin bulunduğu pankartlarla ’ın Başkonsolosluğu önüne gelerek, gazetecilerin sorularını cevapladı. 16 senelik diplomatlık yaşamını noktalayarak, aktivist olan Ann Wright, kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın sonucuna dair Türk medyasına söyleme yaptı.

ÖLDÜRÜLDÜĞÜNE İNANIYORUM… Kaşıkçı’dan, Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra kendisinden bir daha haber alınamamasının beynelmilel bir rahatsızlık oluşturduğunu ve kayıp gazetecinin öldürüldüğüne inandığını ifade eden Ann Wright, “Daha Önceki bir diplomat olarak bir konferans için İstanbul’a geldim. Kıymetli bir gazeteci olan Cemal Kaşıkçı için bu gece buradayım. Ona olanlardan tam dünya rahatsız. Cemal Kaşıkçı’nın öldürüldüğüne inanıyorum. Bu vahim cinayet sebebiyle buraya gelip bunları söylemek istedim. Suudi Arabistan yönetimi, gazetecilerin öldürülmesine son vermeli” dedi.

İNSAN HAKLARI SAVUNUCULARI AYAĞA KAYKMALI?.. Daha Önceki diplomat Wright, “Suudi Arabistan idaresinin bu cinayeti işlediğini düşünüyor musunuz?” biçimindeki suale, “Burada bir araştırma yapılıyor, bitirilecek ve bize bir şeyler söylenecek. Burada misyon yapan gazetecilerin taşıdığı genel kanı da onun öldürüldüğü güzergahında. Yapılan araştırmalardan kesin bir netice çıkmadı, ancak şu ana ortaya çıkan tabloya göre Kaşıkçı’nın konsoloslukta öldürüldüğünü düşünüyoruz. İnsan hakları korunucularının ayağa kalkması gerekiyor. Hürlük için, gazetecilerin hürlüğü için sesimizi yükseltmemiz gerekiyor. Suudi yönetimi yaptıklarına artık bir son vermeli” diye konuştu.

Daha Önceki Amerika Birleşik Devletleri’li diplomat Ann Wright ve birliktesikiler yapılan söylemenin ardından konsolosluk binasının önünü parçaladı. 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın