Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Danimarka’daki bütün Müslümanları ülkeden sınır dışı etmek ve ülkede İslam’ı yasaklamak gibi bir ideali olan ırkçı milletvekili Paludan yanına polisleri alarak bir Müslüman mahallesine gitti....
Irak’ın Erbil kentinde önceki gün Türk diplomatın şehit edildiği saldırının failinin HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ’ın ağabeyi olduğu ortaya çıktı.  Önceki gün Irak’ın Erbil kentindeki bir lokantada silahlı saldırı...
Erbil Emniyet Müdürlüğü, Türk Başkonsolosluk görevlisinin şehit olduğu saldırıyı düzenleyenlerden birinin kimliğini ve fotoğrafını yayınladı. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ne (IKBY) bağlı müdürlükten yapılan yazılı açıklamada,...

Eski MİT’çiden bomba Cemal Kaşıkçı iddiası! CIA ajanı mı?..

Eski MİT’çiden bomba Cemal Kaşıkçı iddiası! CIA ajanı mı?..
Daha Önceki ’çi Mehmet Eymür, ’ın İstanbul konsolosluğuna girdikten sonra bir daa kendisinden haber alınamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı’yla alakalı bomba bir iddiada bulundu. Eymür, “Suskun sedasız alıp götürmek varken konsoloslukta adam kesme filan olduğunu netlikle varsaymıyorum” diyen , Kaşıkçı’nın CIA casusu olabileceğini öne sürdü.  

CIA AJANI MU ÇİFT TARAFLI AJAN MU?.. Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi ya da kaçırılmasına neden olan bahaneler arasında Washington Post’taki rejim karşıyı yazılarının yanı gizeme aşırısıyla “ajanlık” senaryoları da var. Hatta bazı iddialara göre Kaşıkçı çift taraflı casustu. ‘Casusluk’ iddialarının esasında ise Kaşıkçı’nın Suudi Saklı Servisi daha önceki başkanının danışmanı ve dünyaca şöhretli silah firaricisi Adnan Kaşıkçı’nın yeğeni olmasının hissesinin büyük olduğu belirtiliyor. 

AMCASI İÇİN DE CIA CASUSU İDDİASI VARDI… Milliyet’ten Tunca Bengin’e konuşan daha önceki MİT idareyicisi Mehmet Eymür, Cemal Kaşıkçı’nın CIA casusu olma ihtimaliyle alakalı şunları söyledi: “Olabilir. Geçmişte Adnan Kaşıkçı için de aynı sözler çıkmıştı. Gerçi Libya’ya filan da silah veriyordu ama bu Amerika Birleşik Devletleri’liler böyle kendilerine değmediği sürece desteklediyorlar, yönlendiriyorlar. Biz de DHKPC’lilerle alakalı CIA’ya o kadar çok yer gösterdik, bilgi verdik ama bir şey yapmadılar. Onun için Cemal de olabilir, niçin olmasın…”

CIA KENDİ ADAMINI TEHLİKEYE ATAR MI… CIA’nın kendi adamını tehlikeye atıp atmayacağı sualine de Mehmet Eymür, “Bakalım ne yapacak? Kaçırılmak istendiğine dair bilgi var dediler, bakalım ne çıkacak arttan? Demek ki birilerini dinliyorlar. Belki adamın üzerinde de dinleme vardı. Olamaz mı? Şayet bu adamı bir biçimde bayılttılarsa ya da öldürdülerse diyelim üzerinde de mikrofon filan varsa vericiden almışlardır” dedi.

KONSOLOSLUKTA ADAM KESMEYE İNANMIYORUM… Mehmet Eymür, bundan sonra olabileceklerle alakalı şunları söyledi: “Suskun sedasız alıp götürmek varken konsoloslukta adam kesme filan olduğunu netlikle varsaymıyorum. Ama ortalık bu kadar karıştığı için bu adamı aldık biz yargıladık can verdirdik ya da cezaevinde duruyor filan diyemezler. Zira girdi, gitti dediler, geri dönüş yapmaları çok güç.”

SUUDİLER SONUNA KADAR SUSKUN KALACAK… “Bunu ilk başta yapsalardı kendisiyle alakalı kuşkularımız vardı aldık götürdük, hatta konuştuk kendi isteğiyle geldi dahi diyebilirlerdi. Kim reddedecek… Kimse de bir şey diyemezdi… Onun için sesiz kalacaklar diye düşünüyorum. Ama başka kanallardan neyin ne olduğu ortaya çıkarsa ki belli bunların da içinde Amerika Birleşik Devletleri’ye hizmet edenler vardır. Bir yerden bir şeyler kazanç.”

CIA NEREYİ DİNLEDİ?.. “CIA zati dinlemiş. Neredeki dinleme acaba? Türkiye’deki konsolosluktaki mi yoksa Prens Selman’ın odasındaki, makamındaki mi? Orada da mikrofonları yerleştiren bir yaver olabilir? Dinleme nereden çarptı orası ehemmiyetli…

CIA HESABINI SORAR… “Sorar. Zati hem Trump’ta hem de Suudi Arabistan’da Prens Selman’a karşı karşılar arasında kıpırdanma var. Belki sesleri bütün çıkmıyor ama perde artta bir şeyler yapıyorlardır kesinlikle. CIA da onları öğreniyordur, yardımı verdi mi Selman gider… Kim öğrenir bu arada Selman Amerika Birleşik Devletleri’ye ne laflar verdi…”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın