Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı cesur kalem Eşref Kerküklü, bir yıldır üzerinde çalıştığı “Ermeni Diasporası Dosyası” adını verdiği bir video paylaştı. Hollanda Türk Federasyonu Başkanı Murat...
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun belediyenin çay ocağında geçtiği ve kurgu olduğu iddia edilen görüntülerinin gerçek olduğu ortaya çıktı.
Tutuklanan ABD’nin İstanbul Konsolosluğu irtibat görevlisi Metin Topuz’un, 17-25 Aralık darbe girişiminden 32 gün önce FETÖ’cü eski İstanbul Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı ile emniyette...

Esra Oflaz kimdir? MTV Eurosport kimin sahibi Fatih Oflaz kızını…

Fatih Oflaz’ın kızına yaptıkları sonrasında gözler Oflaz ailesine döndü. Aile üyelerinden Fatih Oflaz’ın kız kardeşi Esra Oflaz Güvenkaya şu anda Esra Oflaz, Oflaz Medya Grup Başkan Yardımcısı olarak çalışıyor

Esra Oflaz kimdir? MTV Eurosport kimin sahibi Fatih Oflaz kızını…

’ın kızına yaptıkları sonrasında gözler Oflaz ailesine döndü. Aile üyelerinden ’ın kız kardeşi Güvenkaya şu anda , olarak çalışıyor. İşte hakkında bilinenler:

Esra Oflaz Güvenkaya, İstanbul Üniversitesi İktisat bölümünden mezun oldu. Daha sonra New York Üniversitesi’nde Uluslararası İş ve Finans Eğitimi aldı. Kariyerine aile şirketleri olan Medyavizyon şirketinde başlayalan Esra Oflaz Güvenkaya, 5 yıl boyunca Medyavizyon’un çeşitli programların lisans haklarının alımından sorumlu oldu.

1998 yılında abisi Fatih Oflaz ile birlikte MCD adlı şirketi kurarak yabancı kanalların Türkiye temsilciliklerini aldı. Türkiyeye getirdikleri kanalların arasında MTV, Eurosport , RTL gibi pek çok uluslararası kanal bulunuyor. Daha sonra kendi kanallarının yanı sıra yabancı kanallardan bazılarının da lisans haklarını satın alarak Türkiye versiyonlarını hayata geçirdi. Şirkete ait 16 adet tematik kanal bulunuyor. Bunların arasında aralarında Sinema TV, gibi kanalların bulunduğu 10 adet sinema kanalı, bir adet bilim teknoloji kanalı olan SciTech Tv , spor kanalları (Eurosport Türkiye , ) ve yeni nesil cocuk kanalı “Kidz” ve “Türkiyenin il Anime kanalı Animez” bulunuyor.

Esra Oflaz Güvenkaya, 2016 yılında ise dünyanın en çok izlenen kadın kanalı Lifetime’un Türkiye versiyonunun yayın hayatına başlamasını sağladı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Access denied.