Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Danimarka’daki bütün Müslümanları ülkeden sınır dışı etmek ve ülkede İslam’ı yasaklamak gibi bir ideali olan ırkçı milletvekili Paludan yanına polisleri alarak bir Müslüman mahallesine gitti....
Irak’ın Erbil kentinde önceki gün Türk diplomatın şehit edildiği saldırının failinin HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ’ın ağabeyi olduğu ortaya çıktı.  Önceki gün Irak’ın Erbil kentindeki bir lokantada silahlı saldırı...
Erbil Emniyet Müdürlüğü, Türk Başkonsolosluk görevlisinin şehit olduğu saldırıyı düzenleyenlerden birinin kimliğini ve fotoğrafını yayınladı. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ne (IKBY) bağlı müdürlükten yapılan yazılı açıklamada,...

Eşref Kerküklü: Neşet Ahmet başkan değil kirli maşa

Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, sosyal medya facebook hesabından çok tartışılacak bir açıklamada bulundu. Gazeteci Eşref Kerküklü, Amsterdam’da kirli bir oyunun olduğunu bildirdi, kendisine gelen bir mail adresinde yer alan yazıyı okurları ile paylaştı

Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, sosyal medya facebook hesabından çok tartışılacak bir açıklamada bulundu. , Amsterdam’da kirli bir oyunun olduğunu bildirdi, kendisine gelen bir mail adresinde yer alan yazıyı okurları ile paylaştı. Kerküklü, paylaştığı yazısında yüklü mikdarda kara paranın Hollanda dışına çıkarılması için, alelacele bir derneğin kurulduğunu ve kirli paranın o dernek üzerinden yurt dışına çıkarıldığını yazdı.

İşte çok tartışılacak o açıklamanın tam metni:

Geçtiğimiz günlerde bol resimli uzun bir e-mail aldım. Maili okuduğumda ve resimleri incelediğimde şok oldum. Gerçekten tüyler ürpertici bir kirli iş dönüyor Amsterdam’da. Hollanda’daki Türk toplumun yakından tanıdığı 4 kişinin resimleri var ve kirli, radikal bir oyunun içinde oldukları bütün çıplaklığı ile belgelenmiş durumda. Aldığım mailde, Amsterdam’da bir federasyon, elde ettiği kara parayi aklamak ve Hollanda dışına çıkarmak için, Iraklı birine dernek kurduruyor, bu dernek üzerinden “Iraklı yoksullara yardım” adı altında elde edilen yüz binlerce kara parayi (euroyu) bu yöntemle Hollanda dışına çıkartıkları belirtiliyor.

IRADESİZ, SATILMIŞ KİMLİK

Amsterdam’daki federasyon kendisine ait yerler de ‘düğün salonu’ ‘berberlik’ ‘resturant’ ‘Çaycılık’ ve elden alınan aylık aidetleri bu yöntemle Hollanda dışına kaçırarak, silahlı radikal oluşumlara destek sağlandığı yazıyor. Mail de, 9 adet resim var. Resimlerin bir kısmı, 1995 yıllarında ‘’in karıştığı bir takım olayların resimleridir ve bir kısmı da Hollanda, Almanya ve Avrupa’nın farklı ülkelerinden günümüzün ‘’ tipi kurumlara nasıl insan sağlandığı ve nasıl maddi destek olunduğunu gözler önüne seren resimlerdir.

HOLLANDACA BİLMEYEN SÖZDE BAŞKAN HOLLANDACA DERSİ VERECEK

Söz konusu federasyonnun hem mensupları hemde dolaylı yollardan destek verdikleri kurum yöneticilerinin nasıl günümüzün ‘JİTEM’i ile birlikte hareket ettiklerini yazıyor ve konu ile ilgili belge mahiyetinde resimler yer alıyor. 05/09/2017 tarihinde kurulan ve sözde ‘Hollanda Diaspora Derneği’ adlı yamalı yapının hem hemde Hollanda’da yaşayan Iraklılar için iyi niyetle kurulduğu görünüyor ama e-postaya gelen mailde, bu kuruluşun sadece, Amsterdam’daki federasyonun emri doğrultusunda kurulduğu ve bu kuruluşun amacı elde edilen söz konusu kara parayi yurtdışına çıkarmak amacı doğrultuda hareket ettiği yazıyor.

BÜTÜN AYRINTILAR DÜŞÜNÜLMÜŞ

Bir yıl önce kurulan ve Hollanda’daki Iraklılar için ‘Hollandaca eğitimi’ verileceği iddia edilen kurumun başkanı, Hollandaca, Arapça ve Türkçe konuşamıyor ve yazamıyor. Nasıl Hollandaca eğitim vereceği ayrıca bir tartışma konusu. Sözde ‘Hollanda Irak Diasporası’ ‘Irak ve Hollanda’ olması Hollanda’daki yetkililerin dikkatini çekmemesi için Iraklı birisine emir verilerek böyle bir kuruluş meydana getirilmiş. Aslında bütün ayrıntılar düşünülmüş, ince elenip sık dokunmuş. Maildeki ifadelere göre, sözde ‘diaspora’ Irak ve Türkiye konsoloslukları ve elçilikleri ile arasını sıkı tutacak. Bunun yanında Iraklı Kürt dernekleri ve Arap dernekleri ile de araları sıcak tutularak o kurumlara sızılacağı yer alıyor.

Sözde ‘Diaspora’nın sözde ‘başkanı’ Neşet Ahmet adlı birisi olduğu kayıtlarda yer alıyor. ‘başkan’ olarak ileri sürülen emireri aslında ne entelektüel birikime sahip nede güncel konuları takip eden biri. Başkanla ilgili merak edip yaptığım araştırmada, konuştuğu Türkçe hem bozuk hemde yazamadığı görünüyor. Sadece Türkçe mi? Hollandaca da okuyamıyor ve konuşamıyor, Arapçası da ayrı berbatlıkta.

BAŞKAN DEĞİL, TASMALI PROJE

Yaşadığı ülkenin dilini bilmediği, konuşamadığını ve geldiği ülkenin de dilini iyi konuşamadığından yola çıkacak olursak, ‘başkan’ olarak sokağa salınan bu kişinin tam bir proje olduğunu anlıyoruz. Yani ‘başkan’ olarak ileri sürülen Neşet Ahmet adlı kişi hem kirli maşa hemde ihanet içinde olduğunu gelen maildeki yazılardan ve resimlerden anlaşılıyor. Milletimiz üzerinde büyük bir oyun var!

HAİN SATILMIŞ, KİMLİKSİZ NEŞET AHMET

Kimse milletimiz üzerinde kirli plan-proje yürütemiyecek. Buna izin verilmeyecek herkes bilmeli ve özelikle tasmayı tutan unutmamalı. Kenarda oturup seyirci kalmayacağız, sorumluluk sahibiyiz ve meydanlardayız; meydanlar bizim.

Tasmayı tutana sesleniyorum: Bu kirli oyunun takipçisiyim bilesin.

Antrparantez:

17/10/2018 İlhan Aşkın’nın mahkemesi var.

24/10/2018 başka bir arkadaşın mahkemesi var. Bu mahkemelerden birisinde olacağım. Gelişmeleri sizlerle paylaşırım.

Saygılarımla,
Eşref Kerküklü
gazeteci

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın