Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Macaristan'ın Pécs şehrinden gelen  Emekliler Derneği ( Nyugdíjasok Egyesülete ) ve Pécs Beş Kule Kamu Çıkarı Emekli Sendikası ( Pécsi Öttorony Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezet ) Başkanı ve temsilcileri...
Türkiye yurtdışındaki FETÖ'cüleri yakalamak için yaptığı nokta operasyonları Hollanda yapılanmasında büyük panik yarattı. 
Hollanda hükümeti, aralarında Hollanda yargısı tarafından terör örgütülerine milyonlarca euro ve lojistik destek verdigi ortaya çıktı, konu Hollanda dışişleri bakanlığınca doğrulandı.

Eşref Kerküklü’den, kürtçe seçim değerlendirmesi: Seçimler büyük bir sahtekarlıkla yapıldı

Irak’taki seçim sahtekarlığı ve Türkmenleri sindirme, yok etme politikası devam ederken Kerkük’teki gerginliğie Bağdat hükümeti sessiz kalmayi sürdürüyor.

Eşref Kerküklü’den, kürtçe seçim değerlendirmesi: Seçimler büyük bir sahtekarlıkla yapıldı

Irak’taki seçim sahtekarlığı ve Türkmenleri sindirme, yok etme politikası devam ederken Kerkük’teki gerginliğie Bağdat hükümeti sessiz kalmayi sürdürüyor. Gazeteci , “Rudaw Kırmancı” kanalına yaptığı kürtçe seçim değerlendirmesin de Bağdat ve Erbil’deki anti demokratik faşizan sistemi eleştirdi, Türkmenlerin hakllarının gasp edildiğini dile getirdi.

“SİVİL İTAATSİZLİK EYLEMİNE DEVAM”

Kerküklü yaptığı kürtçe açıklamada, “Kerküklü Türkmen olduğumuzu belgelendiğimiz halde seçim hakkımızı kullanarak oy vermemize engel olundu. Gerek Bağdat hükümeti gerekse Erbil Türkmenler konusunda şeffaf ve adil değil. Türkmenler, Irak’ın elit kesmidir ve asli mensubudur. Türkmenlere uygulanan, ‘yok etme’ ‘yok sayma’ ve haklarının gasp edilmesi kabul edilemez. Seçimler için önceden hazırlanan elektronik oy kullanma sisteminde fazlası ile hileler olduğu belgelenmiştir. Hile ve hülle seçimi kabul edilemez. Bu seçimleri kabul etmiyoruz. Irak hükümeti seçim sahtekarlığı ile ilgili olumlu adım atmadığı sürece, sivil itaatsizlik eylemlerimizi sürdüreceğiz” şeklinde açıklamada bulundu.

İşte o seçim değerlendirmesi:

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın