Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...
İnternetin kullanımı yayıldıkça yeni mecra ve uzmanlık alanları çıktı. İnternette paylaşımlarından para kazanan yada meşhur olanlar fenomen haline gelince özel hayatları da gün yüzüne çıktı.
Burcu Biricik kimdir kaç yaşında nereli Burcu Biricik dizileri nelerdir merak ediliyor. Burcu Biricik Penti reklam yüzü oldu. Magazin dünyasının sık konuşulan ismi Burcu Biricik...

Eşref Kerküklü’den, kürtçe seçim değerlendirmesi: Seçimler büyük bir sahtekarlıkla yapıldı

Irak’taki seçim sahtekarlığı ve Türkmenleri sindirme, yok etme politikası devam ederken Kerkük’teki gerginliğie Bağdat hükümeti sessiz kalmayi sürdürüyor.

Eşref Kerküklü’den, kürtçe seçim değerlendirmesi: Seçimler büyük bir sahtekarlıkla yapıldı

Irak’taki seçim sahtekarlığı ve Türkmenleri sindirme, yok etme politikası devam ederken Kerkük’teki gerginliğie Bağdat hükümeti sessiz kalmayi sürdürüyor. Gazeteci , “Rudaw Kırmancı” kanalına yaptığı kürtçe seçim değerlendirmesin de Bağdat ve Erbil’deki anti demokratik faşizan sistemi eleştirdi, Türkmenlerin hakllarının gasp edildiğini dile getirdi.

“SİVİL İTAATSİZLİK EYLEMİNE DEVAM”

Kerküklü yaptığı kürtçe açıklamada, “Kerküklü Türkmen olduğumuzu belgelendiğimiz halde seçim hakkımızı kullanarak oy vermemize engel olundu. Gerek Bağdat hükümeti gerekse Erbil Türkmenler konusunda şeffaf ve adil değil. Türkmenler, Irak’ın elit kesmidir ve asli mensubudur. Türkmenlere uygulanan, ‘yok etme’ ‘yok sayma’ ve haklarının gasp edilmesi kabul edilemez. Seçimler için önceden hazırlanan elektronik oy kullanma sisteminde fazlası ile hileler olduğu belgelenmiştir. Hile ve hülle seçimi kabul edilemez. Bu seçimleri kabul etmiyoruz. Irak hükümeti seçim sahtekarlığı ile ilgili olumlu adım atmadığı sürece, sivil itaatsizlik eylemlerimizi sürdüreceğiz” şeklinde açıklamada bulundu.

İşte o seçim değerlendirmesi:

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın