Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
31 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na açık destek veren PKK, yenilenmesi kararı çıkan İstanbul seçimlerinde İmamoğlu’na tam destek verdiklerini...
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK toplantısı ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Çelik, kendisine yöneltilen “MİT Başkanı Esad ile görüştü mü?” sorusunu ise...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i, 28 Mayıs 1918’de ilan edilen Cumhuriyet’in 101’inci yıl dönümü dolayısıyla kutladı. Azerbaycan Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, Aliyev’e gönderdiği...

Eşref Kerküklü’den Necdet Başaran, Mehmet Cerit ve Basri Doğan’a suç duyurusu!

Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, FETÖ’nün Batı Avrupa sorumlusu ve Fethullah Gülen’nin sağ kolu “Necdet Hoca” kod adlı Necdet Said Başaran, FETÖ propaganda medyası ‘de kanttekening’ sorumlusu Mehmet Cerit ve FETÖ’nün zift medyası Zaman Hollanda muhabiri özel görevli Basri Doğan hakkında sosyalmedya sayfasından yaptığı paylaşım da suç duyurusun da bulunduğu öğrenildi.

Eşref Kerküklü’den Necdet Başaran, Mehmet Cerit ve Basri Doğan’a suç duyurusu!

, ’nün Batı Avrupa sorumlusu ve Fethullah Gülen’nin sağ kolu “Necdet Hoca” kod adlı , FETÖ propaganda medyası ‘’ sorumlusu ve FETÖ’nün zift medyası muhabiri özel görevli hakkında sosyalmedya sayfasından yaptığı paylaşım da suç duyurusun da bulunduğu öğrenildi.

FETÖ kumpasına maruz kaldığını bildiren Kerküklü, sosyalmedya sayfasından 82 sayfalık bir dosya geldiğini ve FETÖ kumpasına maruz kaldığını ileri sürdü.

İşte Kerküklü’nün paylaştığı o açıklama:

“Hollanda’daki Fethullahçıların kumpası ellerinde kaldı. Amsterdam Caantral da şok bir olay yaşandı. Sıradan bir gündü ve ben Cantraal da bulunan bir kafeterye de kahve yudumluyor, telefondan gündemi takip ediyordum. Hiç tanımadığım daha önce hiç görmediğim Hollandalı bir ‘dazlak’ oturduğum masaya oturdu ve iki saniye kadar hiç birşey demeden gözlerimin içine öfkeli bir şekilde baktı. Telefonu kenara bıraktım ve “senin için ne yapabilirim” diye sordum. Ben ve ’ın bulunduğu bir resim gösterdi bana ve resimi işaret ederek “bu sen misin” dedi. Ben de “evet sen kimsin” diye sordum “hiç kimse” diye yanıt verdi. Sırtındaki siyah bir çantadan bir dosya çıkardı ve masaya bıraktı, hafifçe iki defa dosyaya eli ile vurarak “bu dosya sana. Bunu iyi oku” dedi ve kalktı geldiği gibi gitti.

Bana bırakılan dosya 82 sayfalık.
Dosya, 24 temmuz 2016 yılında Zaman Hollanda muhabirinin suç duyurusun da bulunduğu yazıyor ve pek çok insanın adı geçiyor. Zaman Hollanda muhabiri, Amsterdam polisine 82 sayfa oluşturan bir suç duyurusu yapmış ve benim adım tam tamına 39 defa geçiyor ve iki resimim var dosya da. Zaman Hollanda muhabiri bilinen müptezel, o tarihler de Hollanda’da olan bütün gerginliklerin benim yazılarımdan olduğunu ileri sürerek büyük iftiralarda bulunmuş. Benimle ilgili dosya da çok ağır ithamlar yer alıyor. Muhabir, polise verdiği ifadede, benim hem teknik hemde fiziki takip edilmem gerektiğini söylemiş. Allah’a şükür 24 temmuz 2016 yılından günümüze kadar ne gözaltına alındım nede polisler beni arıyıp ifademi aldı. Hiç birşey olmadı yanı müptezel muhabir bana karşı attığı iftiralar elinde kaldı. Tabi bende bu konu ile ilgili söz konusu müfteriye karşı suç duyurusunda bulundum. Hollanda Mahkemesi ki vicdanları rahatlatan bir karar çıkarmasa, başka ülkeye giderek suç duyurusun da bulunacağım. Bana karşı çok ağır ithamlar var demokratik ve hukuk çerçevesinde ne gerekiyorsa yapacağız bu müfterinin cezalanması için.

Hollanda’da güvendiğim iki avukatla konuyu paylaştım
İki avukata böyle bir dosya geldiğini bildirdim. Avukatlardan birsi çok şaşırdı. “Sana karşı yapılan bir suç duyurusunun dosyasının eline gelmesi mümkün değil bu nasıl oldu” diye sordu. “tanımadığım birisi getirdi” dedim. Avukat suç duyurusun da bulunmam gerektiğini söyledi ve öyle yaptım.

Şimdi gerelim açıklamaya muhtaç bir kaç soruya;
1- Bana dosyayı getiren ‘dazlak’ hangi tarafta duruyor?
2- Bu olay karşısın da nasıl bir tepki vermem bekleniliyor?
3- ‘Dazlak’ konuya hakim değil, konunun ne olduğunu bilmiyor. Peki ‘dazlağ’ın arkasında kim var?

Açıklamaya muhtaç olan pek çok soru olduğu için dosyayı Oğuzhan Kılıç’a anlattım ancak ona dahi dosyayı vermedim günlerce talep ettiğine rağmen. Çünkü konu ciddi ve bu olayın arkasında ne olduğunu bilmiyoruz. Ama Amsterdam polisine anlattım ve ona teslim ettim.

15 temmuz Şehitleri ölümsüzdür, gazılar onurmuzdur. Yılmadan, yorulmadan FETÖ ile mücadele edenlere bin selam olsun. Damokrasinin yanında, yasadışı terör örgütlerine karşı mücadele hattındayız.

Yaşasın yılgınlık bilmeyen demokrasi mücadelemiz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın