Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik sert sözlerine yazılı açıklamayla yanıt verdi. MHP Genel...
Teksas Eyaleti Eğitim Kurulu, FETÖ’nün Teksas’taki en büyük okul ağlarından Harmony Public Schools’da üst düzey yöneticilik görevinde olan Soner Tarım’ın yeni okul başvurusunu oy birliğiyle...
Kısa adı HOTİAD olan, Hollanda Türk İşadamları Derneği üyelerinden bir bölümü birlikte Kutsal Şehir Kudüs`e gittiler.

Facebook’a soruşturma

Facebook’a soruşturma
ABD’nin köklü ve en eski gazetelerinden biri olan New York Times gazetesinde ile ilgili bir yer aldı.

2 MİLYAR KULLANICININ BİLGİLERİNİ PAYLAŞTI Bu habere göre; 2 milyar kullanıcısı olan Facebook, üyelerinin bilgilerini 150’den fazla şirketle paylaşmak için anlaşma yaptı. Facebook üçüncü kişilere paylaşımını kapatsa da bir süre verileri; Netflix, Spotify, , Apple, Sony ve Microsoft gibi şirketlerin kullanımına açtığı ileri sürüldü.

ŞİMDİDEN İFADEYE ÇAĞIRILDILAR New York Times; New York’ta kurulunun şimdiden en az iki akıllı telefon üreticisi ve bazı aygıt üreticilerini ifadeye çağırdı. Gazeteye konuşan bir Facebook sözcüsü, yetkililerle işbirliği yaptıklarını ve soruşturmayı çok ciddiye aldıklarını söyledi.

“HATA YAPTIK” Daha önce konuyla ilgili açıklama yapan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, bunun için, “Bu tür olayların yaşanmaması için yıllar önce önlemler almıştık. Ancak, hata yaptık. Daha yapılması gerekenler var.” ifadelerini kullanmıştı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın