Reklam
Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Erkenci Kuş dizisi ile adından söz ettiren başarılı ve yakışıklı oyuncu Can Yaman kimdir? İşte hakkında merak edilenler; 8 Kasım 1989 tarihinde İstanbul’un Suadiye semtinde dünyaya gelen...
Hollanda’da yılbaşı sabahı saat 05.40 sularında Utrecht istikametinden Amsfoort istikametine giderken, içinde 4 genç kızın olduğu araç A27 otoyolunda kaza yaptı. Meydana gelen kazada 23...
Terörist-başı Fethullah Gülen'e ait, Akyazılı Vakfı ne zaman kurulu? Kimler tarafından kuruldu? Son zamanlarda FETÖ'nün vakfında yakalanan bir terörstin ardından, Vakfın kime ait olduğu sorularını...

Fethulahçı Basri Doğan Bedrettin Dalan’ı böyle hedef göstermişti! [VİDEO]

Fethulahçı Basri Doğan Bedrettin Dalan’ı böyle hedef göstermişti! [VİDEO]

MHP’nin Ankara’dan Melih Gökçek’i aday göstereceğine dair iddiaları sonrasında İstanbul için de sürpriz bir ismi açıkladı. MHP kulisleri, “İstanbul için ’ı düşünüyoruz” dedi.

“Siyaset benim için bitmiştir”

Bedrettin Dalan son dakika açıklamayla MHP’nin teklifini reddetti. Haber’e açıklama yapan Dalan, “Şu an siyasete girmeyi düşünmüyorum. Siyaset benim için bitmiştir. Tekrar aday olmayacağım” dedi.

“Gelse de kabul etmem”

Bedrettin Dalan MHP’den kendisine herhangi bir teklif gelmediğini belirterek, “Gelse de kabul etmem” diye konuştu.

Ergenekon mağduru olmuştu

Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Bedrettin Dalan, Ergenekon davasın kapsamında uzun yıllar yargılanmış ve yurtdışında bulunmuştu. Dalan, Ergenekon davası kararının bozulmasının ardından Türkiye’ye dönmüştü.

Hollanda’da bulunduğu dönemde ne olmuştu?

’nün Türk aydınlarına karşı tertiplediği Ergenekon kumpasının pek çok bölümünde yurtdışı ayağında aktif görev alan sözde ‘gazeteci’ Basri Doğan, özellikle Bedrettin Dalan’a karşı yürütülen tertipte aktif rol üstlendi, ‘medya görevlisi’ görünümü adı altında yurtdışında Türk vatandaşlarını takip ederek haklarında özel hayatlarına varıncaya kadar bilgi toplayarak fişlediği belirtiliyor.

‘Silah tüccarı’ yalanı

90’lı yıllardan beri Fethullah Gülen’i eleştirmesiyle bilinen (ilk önce ANAP’tan sonra DYP’den) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Bedrettin Dalan, Fethullahçı teröristler tarafından yıllarca sözde ‘silah tüccarı’ ve benzeri delilsiz suçlamalarla, özellikle kapatılan Zaman, Stv ve Cihan gibi FETÖ medyası tarafından yaftalandı, hedef gösterildi, ölümle tehdit edildi ve bu nedenle Basri Doğan tarafından havalimana indiğinde takibe alındı. Dalan, 2009’da üzerinden geldiği Köln’de sürgün hayatı yaşamak zorunda kalmıştı.

Basri Doğan’nın maşa gibi kullanıldığı yıllar

Dönemim Zaman-Stv-Cihan görevlisi Fethullahçı Basri Doğan’ın ise kimden, Bedrettin Dalan’ın uçakla Schiphol’a ineceğine/indiğine dair bilgi aldığı (ki bunlar son derece mahrem bilgiler olup sadece gümrük istihbaratında olan bilgilerdir) ve Dalan’ı takip etmesi için talimat aldığı, ise hala karanlıkta kalan ve sorgulanması gereken bir konu.

İşte Basri Doğan tarafından 2009 yılında çekilen o görüntü:

 

Basri Doğan kimdir

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın