Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
31 Mart seçimleri sonrası Ekrem İmamoğlu’nun makamına astırdığı ve mazbatasının elinden alınmasıyla birlikte indirilen Atatürk tablosu ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Beylikdüzü Belediye Başkanı...
Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre 12 üniversitede yeni enstitü, fakülte ve yüksekokullar kuruldu. Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı enstitü, fakülte ve yüksekokulların kurulması, kapatılması ve...
AK Parti seçim sonrasında kulis bilgilerine göre görevden almalar, birkaç kişi ile son bulmayacak.

Fethulahçı Basri Doğan Bedrettin Dalan’ı böyle hedef göstermişti! [VİDEO]

MHP’nin Ankara’dan Melih Gökçek’i aday göstereceğine dair iddiaları sonrasında İstanbul için de sürpriz bir ismi açıkladı. MHP kulisleri, “İstanbul için ’ı düşünüyoruz” dedi.

“Siyaset benim için bitmiştir”

Bedrettin Dalan son dakika açıklamayla MHP’nin teklifini reddetti. Haber’e açıklama yapan Dalan, “Şu an siyasete girmeyi düşünmüyorum. Siyaset benim için bitmiştir. Tekrar aday olmayacağım” dedi.

“Gelse de kabul etmem”

Bedrettin Dalan MHP’den kendisine herhangi bir teklif gelmediğini belirterek, “Gelse de kabul etmem” diye konuştu.

Ergenekon mağduru olmuştu

Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Bedrettin Dalan, Ergenekon davasın kapsamında uzun yıllar yargılanmış ve yurtdışında bulunmuştu. Dalan, Ergenekon davası kararının bozulmasının ardından Türkiye’ye dönmüştü.

Hollanda’da bulunduğu dönemde ne olmuştu?

’nün Türk aydınlarına karşı tertiplediği Ergenekon kumpasının pek çok bölümünde yurtdışı ayağında aktif görev alan sözde ‘gazeteci’ Basri Doğan, özellikle Bedrettin Dalan’a karşı yürütülen tertipte aktif rol üstlendi, ‘medya görevlisi’ görünümü adı altında yurtdışında Türk vatandaşlarını takip ederek haklarında özel hayatlarına varıncaya kadar bilgi toplayarak fişlediği belirtiliyor.

‘Silah tüccarı’ yalanı

90’lı yıllardan beri Fethullah Gülen’i eleştirmesiyle bilinen (ilk önce ANAP’tan sonra DYP’den) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Bedrettin Dalan, Fethullahçı teröristler tarafından yıllarca sözde ‘silah tüccarı’ ve benzeri delilsiz suçlamalarla, özellikle kapatılan Zaman, Stv ve Cihan gibi FETÖ medyası tarafından yaftalandı, hedef gösterildi, ölümle tehdit edildi ve bu nedenle Basri Doğan tarafından havalimana indiğinde takibe alındı. Dalan, 2009’da üzerinden geldiği Köln’de sürgün hayatı yaşamak zorunda kalmıştı.

Basri Doğan’nın maşa gibi kullanıldığı yıllar

Dönemim Zaman-Stv-Cihan görevlisi Fethullahçı Basri Doğan’ın ise kimden, Bedrettin Dalan’ın uçakla Schiphol’a ineceğine/indiğine dair bilgi aldığı (ki bunlar son derece mahrem bilgiler olup sadece gümrük istihbaratında olan bilgilerdir) ve Dalan’ı takip etmesi için talimat aldığı, ise hala karanlıkta kalan ve sorgulanması gereken bir konu.

İşte Basri Doğan tarafından 2009 yılında çekilen o görüntü:

 

Basri Doğan kimdir

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın