Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Danimarka’daki bütün Müslümanları ülkeden sınır dışı etmek ve ülkede İslam’ı yasaklamak gibi bir ideali olan ırkçı milletvekili Paludan yanına polisleri alarak bir Müslüman mahallesine gitti....
Irak’ın Erbil kentinde önceki gün Türk diplomatın şehit edildiği saldırının failinin HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ’ın ağabeyi olduğu ortaya çıktı.  Önceki gün Irak’ın Erbil kentindeki bir lokantada silahlı saldırı...
Erbil Emniyet Müdürlüğü, Türk Başkonsolosluk görevlisinin şehit olduğu saldırıyı düzenleyenlerden birinin kimliğini ve fotoğrafını yayınladı. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ne (IKBY) bağlı müdürlükten yapılan yazılı açıklamada,...

FETÖ Firarisi Cafer Topkaya’nın maskesi bir kez daha indirildi

Posta Gazetesi yazarı Nedim Şener, kaçak FETÖ’cü Cafer Topkaya’nın maskesini indirmeye devam ediyor. Gazeteci Şener, “Üniforma şerefli insana yakışır” başlıklı köşe yazısında, FETÖ firarisi Cafer Topkaya’nın ‘şerefsizliğine’ işaret etti.

FETÖ Firarisi Cafer Topkaya’nın maskesi bir kez daha indirildi

Işte Nedim Şener’in o yazısı:

Üniforma şerefli insana yakışır

15Temmuz gecesi devlete ve millete ihanet eden Fetulahçı Terör Örgütü’nün en çok zarar verdiklerinden birisi de aileler oldu. FETÖ’nün fitnesi ve iki yüzlülüğü aileleri de parçaladı. Bunu FETÖ üyesi firari eski Deniz Binbaşı ile kardeşi Deniz . Topkaya örneğinde gördük. Bylock kullanıcısı ve FETÖ üyesi , 16 ay tutukluluktan sonra denetimli serbestlikten yararlanarak Belçika’ya kaçtı. Avrupa basınına Türkiye ile ilgili yalanlar söyleyip, iltica hakkı alma peşinde. Özellikle Türkiye’de CIA’nın icat ettiği yüzüne havlu kapatılarak su dökülmesi yoluyla suda boğulma hissi yaratan “” işkencesinin, adını vermediği bir kişiye yapıldığına dair yalanı hiçbir kanıt ve tanığa dayanmadan anlatıyor. Kaçmadan önce ne kendisi ne avukatları böyle bir şikayette bulunmamış, ben iddiasını araştırıyorum yalan çıkıyor. ’nın astsubay kardeşi R. Topkaya da açığa alınmıştı.

Ancak o, abisi Cafer Topkaya’nın firar etmesine karşı çıkmış, onu yolundan döndürmeye çalışmış; “Bir hain ile aynı soyadını taşıyamam” diyerek değişiklik için başvuruda bulunmuştu. Astsubay R. Topkaya haksızlığa uğradığını düşünmesine rağmen, ülkesini terk etmemiş şerefli bir TSK mensubu. Hukuk yolundan hiç ayrılmadı. Sonunda savaşını kazandı ve Deniz Kuvvetleri’ndeki görevine iade edildi. Zaten o şerefli üniforma abisine değil ona yakışırdı.

Ama yurtdışına kaçan abisi FETÖ’cü Cafer Topkaya onunla ilgili de yalan söylemekten çekinmedi.

Kardeşiyle ilgili yalanlar

Twitter hesabından şunları yazdı;

“Kardeşimi, beni ve ailemizi reddederse mesleğe dönebileceğine zorla ikna ettiler. 10 Temmuz 2018 tarihli dilekçe ile soyadını değiştirmek için başvurdu. 18 Temmuz’da Dz.K.lerinden yazı geldiğini, göreve başlayacağını söylediler kendisine. Ama bir gün sonra, 19 Temmuz’da Deniz Kuvvetleri’nden gelen yeni bir yazı ile açığa alma işleminin 30 Kasım 2018’e kadar uzatıldığı tebliğ edildi. Biraderim kandırılmıştı. 16 ve 17 Ağustos 2018’de iki tam gün boyunca sorgulandı. Tehditle aleyhimde iftiralarda ve yıpratıcı faaliyetlerde bulunmaya zorlandı. Beni keyfi bir şekilde 16 ay hapiste tutanlar şimdi de kardeşimi mesleğini elinden almakla tehdit ederek kullanıyorlar.”

Cafer Topkaya’ya cevabı kardeşi R. Topkaya, 31.08.2018 günü soyisim değişikliği için mahkemeye sunduğu dilekçesinde şöyle veriyor:

“Cafer Topkaya sosyal medya aracılığı ile şahsımı hedef alarak soyadımı çeşitli baskılar, işkence ve ikbal uğruna (görevime dönebilmek için) değiştirmek istediğimi söylemekte olup şahsımın asla böyle bir durumu ve emeli söz konusu dahi değildir. Sadece eylemleri ve davranışları ile eşim ve çocuklarım için bir utanç kaynağı haline gelen kişi ile aynı soyadı kullanmaktan hicap etmekteyim. Şahsım, bakmakla mükellef olduğum eşim ve çocuklarımın TOPKAYA olan soyadlarımızın “K…..” olarak değiştirilmesini talep etmekteyim.”

FETÖ’cülere ve beslemesi tetikçisi kalemlere gereken cevap verilmiştir.

 

YeniVatanGazetesi.com 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın