Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...
Türkmenlerin yoğunlukla yaşadığı Irak'ın Kerkük kent merkezinde bulunan ve Osmanlı döneminde inşa edilen Kayseri Kapalı Çarşısı'nda yangın çıktı. Yangın nedeniyle çarşıda bulunan 400'ü aşkın iş...

FETÖ ve PKK destekçileri, Hollanda Türklerini kötüye kullandı!

Hollanda’da Türklerin haklarını savunması ile bilinen Hollandalı Türk Aktivist Yazar Hüseyin Sayılgan’nın bir paylaşımı üzere arkadaşlarının terör örgütü destekçileri ile aynı listede gören Ali Tiryaki isimli bir vatandaş şok oldu.

FETÖ ve PKK destekçileri, Hollanda Türklerini kötüye kullandı!

Hollanda’da Türklerin haklarını savunması ile bilinen Hollandalı Türk Aktivist Yazar Hüseyin Sayılgan’nın bir paylaşımı üzere arkadaşlarının terör örgütü destekçileri ile aynı listede gören Ali Tiryaki isimli bir vatandaş şok oldu.

Sayılgan’nın yaptığı paylaşıma yorum yazan Ali Tiryaki adlı vatandaş, arkadaşlarının vatanperver olduklarını ancak imza konusunda kullanıldıklarını belirterek, “imza atanların %80 tanıdığım ınsanlar. Burda vatanperver samimi insanların ismi var. Bu arkadaşların kullanıldığını veya bilmeden böyle birşeye imza attıklarını düşünüyorum,” dedi.

ARKADAŞLARIM KULLANILDI

Tiryaki yazdığı yorumda arkadaşlarını terör destekçileri ile aynı listede görünce derinden üzüldüğünü bildirerek şu ifadeler de bulundu: “Hüseyin Sayılgan kardeşim yanlış anlama ama bu bildiriye imza atanların %80 tanıdığım ınsanlar. Burda vatanperver samimi insanların ismi var. Bu arkadaşların kullanıldığını veya bilmeden böyle birşeye imza attıklarını düşünüyorum. Ayrıca bu isimleri sen paylaştığına göre sana tepki verilmiştir en azından bu şahısların bazıları tarafından olumlu veya olumsuz birşey duymadınız mı???? Hatta sana şunu diyebilirim Ali Yağcı veya Salih Dadak veya Murat Ersoy gibi arkadaşların isminin bu listede sür manşet olması beni derinden üzdü.”

Aktivist Yazar Hüseyin Sayılgan sosyalmedya sayfasından şu açıklamayı yapmıştı:

Aktivist Yazar Hüseyin Sayılgan sosyalmedya sayfasından şu açıklamayı yapmıştı:

Değerli arkadaşlar,

daha önceki paylaşımlarımda bazı stk yöneticilerinin her önüne atılan sözde stk bildirilerine imza atarken “KİMLERLE” imza attıklarına dikkat etmeleri konusunda kendilerini uyarmıştım.

Geçen hafta pkk sempatizanları ile beraberce yürüyen HTİB başkanı ile daha önceleri aynı bildiriye imza atan bazı stk’lar olmuştu. (Altta belirtilen stk’lar)

CPD Centrum voor het Publieke Debat

DSDF Federatie van Sociaal Democratische Verenigingen

FED-KOM Federatie Koerden in Nederland

HAK.DER Federatie van Alevitische Verenigingen in Nederland

HOTIAD Nederlands-Turkse Ondernemingsvereniging

HTIB Turkse Arbeidersvereniging in Nederland

HTIKB Nederlandse Unie van Turks-Islamitische Organisaties

HTKB Turkse Vrouwen Vereniging in Nederland

H.T.S.K.F. Federatie van Turkse Sport en Cultuur in Nederland

KOMKAR Koerdische Arbeiders Unie

TOF Stichting Turkse Ouderen Federatie

Turkevi Gemeenschap

(Fed-Kom, geçtiğimiz hafta Amsterdam’da Afrin operasyonunu protesto edilmesini organize eden kuruluştur)

Üstteki belirtmiş olduğum stk’lar sözde Belçika Zaventum daeş terör saldırısını kınamışlardı Hollanda Türk stk’ları adı altında. Bende kendilerine Zaventum saldırısından sonra istanbul-Beşiktaş’ta yapılan pkk saldırısınıda kınayın diye çağrı yapmıştım kendilerine.

Ama ne yazıkki daeş teröristlerini kınayanlar ortaklaşa pkk terörünü kınayamamışlardı. Kınayamazlardı çünkü kendi içlerinde pkk sempatizanları vardı ve o sempatizanlar böyle bir bildiride bulunmak istemiyorlardı.

Önceki bildiriden akıllanmayalar bir kaç hafta önce yine bir bildiri attılar milletin önüne. O bildiriyle sözde birilerini ortaklaşa kınayacaklardı ama kimsenin bilmediği bir ince detay daha vardı o bildiride. O da daha önce kendilerinin yaptıkları hatanın aynısını bile bile başkalarınada yaptırtmak ve bu şekilde kendilerini aklamaktı amaçları ve öylede oldu.

İmza atanların yarısı bilerek attılar imzayı bildiriye, yarısı oyuna getirildi, zira kimlerle aynı bildiriye imza attıklarının farkında bile değillerdi. Yakında oyuna gelenlerde zaten yazıp çizmeye başlayacaklar biz bilmiyorduk diye.

Şimdi soruyorum, birilerinin peşine takılarak o bildiriye imza atanlara.

  • pkk terör sempatizanı ile aynı bildiriye imza attığınızı biliyormuydunuz yoksa bilmedenmi attınız o imzayı.?
  • Birileri tarafından oyuna/tezgaha getirildiğinizi düşünüyormusunuz, yoksa bilinçlimi attınız o imzayı bildiriye.?

Aşağıdaki linkte pkk/ypg terör sempatizanlarının düzenlediği gösteride yürüyen şahısla, aynı bildiride imzası bulanların isimleri alfabetik sıraya göre;

Adnan Dalkıran
Ahmet Azdural
Ahmet Erdoğan
Ahmet Suat Arı

Ali Yağcı

Aydın Durmuş
Ayhan Tonca
Ayhan Yalın
Bedir Tekinerdoğan
Burhan Carlak (Burhanettin Çarlak)
Cemil Yılmaz


Emre Ünver

Erol Çokluk
Fadime Örgü
Faruk Akınbingöl

Fehmi Uzun
Gülcan Engin
Hikmet Gürcüoğlu
İbrahim Çitil
Ibrahim Karaman
İbrahim Görmez
İbrahim Gülkara
İffet Subaşı
İnanç Kutluer
Kamil Saygı

Lutfi Kılınç
Mehmet Akşit
Mehmet Emin Alkanlar
Mehmet Emin Ateş
Metin Alkan
Metin Yazarel
Murat Ersoy
Mustafa Ayrancı
Muzaffer Bozarslan
Muzaffer Yanık


Nesip Can
Okan Akın

Osman Elmacı
Ömer Aşıran
Özcan Hıdır
Rahmi Gemril
Raşit Bal
Salih Dadak
Selamün Yavuz
Seyit Burhanettin Kekeç
Sonja Çınar
Şerafettin Babacan
Turgut Torunoğulları

Veli Tongel
Veyis Güngör
Yavuz Nufel
Yusuf Altıntaş
Zeki Arslan
Zeki Baran

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın