Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Gazeteci Eşref Kerküklü çok tartışılan büyük bir dosyayı açtı. Irak Türkmenleri arasında büyük bir tartışma başlatı. Kerküklü, Irak Türkmen Cephesi önceki dönem Telafer milletvekili Nebil...
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun, Ordu Valisi Seddar Yavuz’a ‘it’ dediği videonun ham halini Haber Global televizyonu paylaştı. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye...
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, soru önergesine verdiği yanıtta, en az bir ortağı Suriye uyruklu olan şirket sayısının 15 bin 159 olduğunu, bu şirketlerde 10 bin...

FETÖ’cü Basri Doğan’a mahkeme şoku!

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) örgüt propaganda medyası Zaman adlı paçavra muhabiri Basri Doğan, Hollanda mahkemesinden umduğunu bulamadı. Doğan tarafından 24 temmuz 2016 yılında açılan dava dün (9-11-2018) sonuçlandı. 41.497 euro tazminat taleb eden sonrasında avukatı aracılığı ile tazminat talebini 6 bin euroya indiren Fethullah Gülen’in gazetecisi Basri Doğan, 250 euroluk tazminat ile susturuldu

FETÖ’cü Basri Doğan’a mahkeme şoku!

15 temmuz 2016 Fethullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PYD) kanlı, militarist-faşist başarısız darbesi sonrası Hollanda’da demokrasi savunucuları ile FETÖ fedaileri arasında çıkan çekişmeler esnasında sözde gazeteci Basri Doğan adlı kişiye sosyalmedya sayfası üzerinden yapılan küfür ve hakaretler ile ilgili 24 temmuz 2016 yılında suç duyurusunda bulundu ve o dava geçtiğimiz ayın 23’unde mahkemesi oldu ve dün (9-11-2018) kararlaştırıldı. Büyük bir umutla 41.497 euro tazminat davasında bulunan Doğan, mahkemenin 250 euro tazminat kararı karşısında hayal kırıklığına uğradı; şok oldu.

İşte Doğan’nın mahkemeden talep ettiği o meblağ:

FETÖ’cü Basri Doğan’a, “kızını…” diyen F.T’nin yakınları VATAN’a konuştu. açıklamada bulunanlar, “Hollanda’da küfür ceza kapsamına girmeyen ‘argo’ olarak kabul gören bir meseledir. Ancak, Avrupa FETÖ fedailerine sahip çıkarak her konuda jest yapıyor. F.T sarf ettiği sözlerinden dolayı değil, karşısında Avrupa’nın beslediği FETÖ fedaisi olduğu için mahkemelik oldu” dedi.

F.T.

F.T.’nin yakınları yaptıkları açıklamada, “F.T., 2013-2015 yılları arasında FETÖ’nün Amsterdam bölge abisi tarafından kandırılarak FETÖ tarafına alındı. F.T. iki üç yıl kadar FETÖ’nün Amsterdam’daki farklı ‘ışık’ evlerinde kaldı. Bu süre zarfında, F.T., ‘ışık’ evlerinde birşeylerin yolunda gitmediğini fark etti. FETÖ’nün Amsterdam’daki örgütlenmesi kurban bayramlarında toplandıkları binlerce kurban parasını Fethullah Gülen’e gittiğini ve kurban parası verenlere telefon açılarak, ‘kurbanınız kesildi Allah kabul etsin’ denilerek bir kandırmacanın olduğunu fark etti. Ve zengin çocuklarının çok ilgi gösterildiği görünürken, fakir aile çocukları adeta köle ve ikinci sınıf insan muamelesi gördüğünü anlıyınca FETÖ abileri ve ’e, ‘burda yapılanlar İslam’la alakası yok’ diyerek baş kaldırdı ve FETÖ’nün ‘ışık’ evlerini terk etti. Bütün bunlar yaşandıktan bir süre sonra FETÖ’nün başarısız darbesi gerçekleşti. Ve bu olaylar esnasında F.T., FETÖ’cülere karşı bu kadar küfür ve hakaret etmek zorunda kaldı. Normal da F.T. çok sakin ve efendi biridir. Herkes tarafından sevilen biridir. Hollanda’da doğmuş büyümüş biridir. Ancak Avrup Türkiye’ye karşı olan herkesi benimsiyor Basri Doğan’nın davasıda bu kamsamda değerlendirilmeli” ifadelerinde bulunuldu.

F.T

Basri Doğan’la mahkemelik olan F.T kimdir?

1993’te Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da dünyaya geldi. Anne ve babasının ayrılması sonucu uzun süre Türkiye’de yaşamak zorunda kaldı. Daha sonra ailesi ile birlikte tekrar Amsterdam’a taşındı ve burda üniversite okudu. motosiklet meraklısı olan F.T., ailesinin ayrılığı ve Hollanda-Türkiye arasında devamlı taşınma olması kendisinde bir boşluk oluşturdu. Bu boşluktan yararlanan FETÖ’nün Amsterdam’daki ‘abi’leri F.T.’yi kandırarak FETÖ örgütlenmesine dahil etti. Sigara, uyuşturucu, kumar ve gece hayatı olmayan F.T., 2-3 yıl kadar FETÖ Amsterdam örgütlenmesinde yer aldı. Burda yapılanların sahtekarlık ve İslam dışı eylemler olduğunu görünce FETÖ ‘abi’lerine baş kaldırdı ve ‘ışık’ evlerinden ayrıldı.

Basri Doğan

Sözde gazeteci

, 24 Temmuz 1968 yılında Sivas ilinin Gemerek liçesine bağlı Bulhasan köyünde dünyaya geldi. Eğitim hayatında hiç bir başarı elde edemedi. 1988 yılında, doğduğu köyün muhtarlığıanda teyzesinin kızı ile evlilik yapan , evlilik yolu ile Hollanda’ya yerleşmenin ilk adımlarını attı.

1988 yılındaki evliliğin ilk verimi 1991 yılında Basri Doğan’nın Hollanda’ya gerleşmesi ile gerçekleşti. 1988 ve 1991 yılları Basri Doğan için heycanlı ve Hollanda’ya yerleşmenin mutluluğu içinde olsada; aslında bilmeden çok sofistike bir yapının mensubu oluyordu. Mensubu olduğu yapı Hollanda’da ‘Hizmet Hareketi veya Gülen Hareketi’ olarak adlandırılsada aslında Türkiye, Azerbaycan ve bazı afrika ülkelerinde Terör Örgütü yapısı olarak Terör listesinde yer alıyor. Türkiye’de Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) olarak 15 Temmuz kanlı darbe girişiminde bulunmuştu.

Amsterdam’a yerleştikten sonra geçim sıkıntısına giren Doğan, bu sıkıtıyı bulaşıçılık dahil olmak üzere, değişik ayak işlerinde çalışarak geçim sıkıntısını gidermeye çalışıyordu. Doğan’nın geçim sıkıntısını, dönemin FETÖ medya ve propaganda organı Zaman’nın Hollanda ayağında ‘muhabir’ olarak görev verildi.

BASRi DOĞAN FETÖ’YE NASIL DAHiL OLDU?
FETÖ’nün Ankara ‘Imamı’ ve Basri Doğan’nın amcaoğlu olan Dr. Fazlı Doğan elinden tutması vesilesi ile Fethullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) dahil oldu. Doğan’nın sözde ‘muhabir’ olmak için refrans olan savcı Dr. Fazlı Doğan ise, 15 Temmuz darbesinden hemen sonra 17 Temmuz’da Tutuklandı, ve ‘FETÖ’cü hakim ve savcılar’ davasından müebbet hapis cezasına çarpıtıldı.

BASRi DOĞAN’I, KiM YÖNETiYORDU?
‘Muhabir’ görünümlü özel görevli Basrı Doğan, FETÖ’nün bir dönem Hollanda İmamı Yusuf Alan ve Zaman Hollanda yazarı Veyis Güngör’ün yönlendirmesi ile çok büyük provakasyonlara imza atıyordu. Provokatif eylemleri ve yalan haberler yaptığı için büyük bir mağdur kitlesi oluşturdu. FETÖ’nün zaman adındaki zift medyası sözde ‘muhabir’ Basri Doğan’nın ‘ergenekoncu’ diyerek mağdur ettiği mahsum insanların bir kısmı şunlardır:

  •  Yeditepe Üniversitesi Kurucusu Bedrettin Dalan, Dalan’a karşı gizli video çekerek ‘Ergenekon firarisi’ başlığı ile haber yaptırdı ve Dalan’nın itibarını yaralamak istedi ancak bugün gelinen nokta ‘ergenekon’ adlı davanın bir FETÖ kumpası olduğu ortaya çıktı.

 

  •  Hollanda Türkmenleri Birliği Başkanı Eşref Kerküklü, Kerküklü başkanlığında Hollanda’nın Beverwijk kentinde düzenlenen ‘Şehit Nejdet Koçak’ anma gününde davet edilmediği halde, muhabir olarak katıldı. Ve program ortalarında büyük bir provokasyon yaparak ortalığı karıştırdı. Eşref Kerküklü, aynı zamanda gazeteci olduğu için Basri Doğan’nın saldırılarına sık sık maruz kalıyor.

 

  •  Hollanda Türk Gençlik Federasyonu Genel Başkanı Denizhan Murat Üresin, Üresin’nin okuduğu okulda mola esnasında Türkçe konuştuğu için okuldan gönderildi. Ancak bu haberi Basri Doğan, çarpıtarak ve yalan haber yaparak büyük bir mağduruyet uyandırdı Üresin ailesinde.

 

  •  2016 yılında AK Parti Hollanda gönüllüleri olarak seçimlerde görev alan Hüseyin Sayılgan ve Saadet Koral arasında çıkan ufak bir tartışmayi ‘AKP’liler para konusunda anlaşamadığı için kavga etti’ şeklinde yalan haber yaparak iki AK Parti gönüllüsünü mağdur etmişti.

Basrı Doğan, 15 Temmuz Fethullahçı Terör Örgütü’nün darbesinden bir yıl sonra Zaman gazetesi adlı örgüt probaganda medyasının Hollanda’daki görevini bırakarak, Türkiye’ye karşı 7 gün 24 saat anlamına gelen tr724.com adlı sitede göreve getirildi.

Hollanda’da yaşayan Basri Doğan evli ve 3 çocuk babasıdır.

Fethulahçı Basri Doğan Bedrettin Dalan’ı böyle hedef göstermişti! [VİDEO]

Eşref Kerküklü’den Necdet Başaran, Mehmet Cerit ve Basri Doğan’a suç duyurusu!

Türk Aktivist Sayılgan, Amsterdam’ı FETÖ’cülere dar etti!  

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın