Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Macaristan'ın Pécs şehrinden gelen  Emekliler Derneği ( Nyugdíjasok Egyesülete ) ve Pécs Beş Kule Kamu Çıkarı Emekli Sendikası ( Pécsi Öttorony Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezet ) Başkanı ve temsilcileri...
Türkiye yurtdışındaki FETÖ'cüleri yakalamak için yaptığı nokta operasyonları Hollanda yapılanmasında büyük panik yarattı. 
Hollanda hükümeti, aralarında Hollanda yargısı tarafından terör örgütülerine milyonlarca euro ve lojistik destek verdigi ortaya çıktı, konu Hollanda dışişleri bakanlığınca doğrulandı.

FETÖ’den Avrupalı Türklere tuzak!

FETÖ, Avrupa’daki Türk firmalarına göz dikti. Almanya, Belçika ve Hollanda’da yuvalanan hainler hükümete yakın firmalar için, “Vergi kaçırıp kara para aklıyorlar” ihbarları yapıp baskına neden oluyorlar. 

FETÖ’den Avrupalı Türklere tuzak!

, ’daki Türk firmalarına göz dikti. , Belçika ve ’da yuvalanan hainler hükümete yakın firmalar için, “ kaçırıp kara para aklıyorlar” ihbarları yapıp baskına neden oluyorlar.

15 Temmuz hain darbe girişimi ardından yurtdışına kaçıp Avrupa ülkelerine yuvalanan FETÖ’cüler şimdi de Almanya, Belçika, Hollanda ve gibi Türk firmalara göz dikti. Terör örgütü üyeleri, ihbar ettikleri firmaları özellikle hükümete yakın olanlardan seçiyor ve “Vergi kaçırıp kara para aklıyorlar. Uyuşturucu ticareti yapıyorlar” tarzında asılsız ihbarlarda bulunuyorlar. İhbarların ardından vergi deneticileri bu firmalara ani baskınlar düzenleyip şirket hesaplarını didik didik incelediler. Firmaların hiç birinde herhangi usulsüzlüğe rastlanmadığı öğrenildi.

6 GÜNDE BİR BASKIN

Almanya’da gıda üzerine iş yapan ve 15 yıldır bu alanda sektörünün öncüsü olan bir şirketin sahibi AKŞAM’a şunları söyledi:  Biz gıda sektöründe iş yapıyoruz. Firmamız sürekli olarak cirosu artıyor. Çok sayıda Alman, Türk işçileri istihdam ediyoruz. Vergilerimizi aksatmadan ödüyoruz. Herhangi bir illegal işlemimiz yok. Bizimle birlikte çok sayıda Türk firmaya da aynı yöntemle ihbarların yapıldığını öğreniyoruz. İhbarı yapan kişiler belli; FETÖ. Vergi kaçırıyorlar, kara para aklıyorlar tarzında ihbarlarda bulunuyorlarmış. Bu ihbarla birlikte deneticiler ani baskınlar yapıyorlar. Şirket defterlerimiz, hesaplarımız didik didik araştırılıyor. 6 yıldır belli aralıklarla gelen vergi deneticileri 6 günde bir gelmeye başladılar. Kredi kartlarımıza kadar inceleme altındayız.

BURADAN ALIŞVERİŞ YAPMAYIN!

Hollanda’da yaşayan FETÖ’cüler, daha önce de küçük esnaflarla ilgili flemenkçe bir broşür hazırlayarak “Bu dükkanlardan alışveriş yapmayın” denilerek karalama kampanyası başlatmıştı. Bunun ardından dükkanlardan bazılarının küçük çaplı saldırılara hedef olmuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın