Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, sosyal medya facebook hesabından çok tartışılacak bir açıklamada bulundu. Gazeteci Eşref Kerküklü, Amsterdam'da kirli bir oyunun olduğunu bildirdi, kendisine...
Avusturya'nın bozkurt ve rabia gibi sembol olan bazı işaretleri yasaklama girişiminin ardından ülkedeki en büyük azınlığın Türklerin olduğu Almanya'da da konu gündeme geldi. Bazı Alman...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...

FETÖ’nün ‘668 bebek’ algısı Hollanda’da çöktü!

FETÖ’nün ‘668 bebek’ algısı Hollanda’da çöktü!

’nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından özellikle sosyal medyada başlattığı kara propaganda faaliyetleri dikkat çekiyor.

FETÖ ile bağlantılı birçok hesaptan yapılan gerçek dışı paylaşımlarla Türkiye’yi karalamaya çalışan terör örgütü üyeleri bu defa da “cezaevinde 668 bebek olduğu” iddiasıyla algı oluşturmaya çalışıyor.

’nın başkenti Amsterdam’da, Komagene Temsilcisi , ve , FETÖ probaganda medyası Zaman Hollanda muhabiri , muharrem karadavut ve tarafından organize edilen FETÖ algısında benzer ifadeler dile getirildi. Hollanda’daki Fethullahçılar bekledikleri ilgiyi görmediği belirtildi.

Kara propaganda siteleri FETÖ’cüler tarafından açılan “668babies.org”, “magduriyetler.com”, “stockholmcf.org” gibi internet sitelerinin yanı sıra sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarda “darbe girişiminin ardından 18 bin sivil kadının cezaevlerine yanlarındaki 668 bebekle konulduğu” iddiası yayılmak isteniyor. Sosyal paylaşım sitesi Twitter’da bununla ilgili Türkçe ve İngilizce “hashtag” oluşturan FETÖ’cüler, özellikle 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla bu iddiaları içeren mesajlara hız verdi.

Bununla ilgili karikatür ve fotoğrafları da sosyal medya üzerinden yayarak iddialarına inandırıcılık katmaya çalışan terör örgütü üyeleri, “gözaltı sırasında işkence yapıldığı” paylaşımlarıyla da bir başka gerçek dışı algıyı yaymaya çalışıyor.

İddialar gerçeği yansıtmıyor Edinilen bilgiye göre FETÖ tarafından yayılmaya çalışılan söz konusu iddiaların hiçbiri gerçeği yansıtmıyor. Adli süreçlerde CMK’nın ilgili maddesi uyarınca gözaltına alınan FETÖ’cüler sağlık kontrolünden geçiriliyor.

Herhangi bir nedenle yerinin değiştirilmesi, gözaltı süresinin uzatılması, serbest bırakılması veya adli mercilere sevk edilmesi işlemlerinden önce de sağlık durumları hekim raporlarıyla tespit ediliyor.

DEAŞ, MKP, PKK ve FETÖ üyeleri Resmi verilere göre ceza infaz kurumlarında adli suçlar ve terör örgütü üyeliğinden tutuklu/hükümlü kadınların beraberinde 0-6 yaş grubunda toplam 625 çocuk bulunuyor.

Bunların 450’sini adli suçlardan tutuklanan veya hüküm giyen kadınların çocukları oluştururken terör örgütü DEAŞ üyeliğinden cezaevine giren kadınların beraberinde 25, terör örgütü MKP üyeliğinden hüküm giyen kadınların beraberinde bir, terör örgütü PKK/KCK üyeliğinden cezaevinde bulunan kadınların beraberinde 25 çocuk bulunuyor.

FETÖ üyeliğinden cezaevinde bulunan kadınların yanında ise 124 çocuk yer alıyor. Ceza infaz kurumlarındaki kadınların beraberindeki çocukların yaş gruplarına göre dağılımını 0-1 yaş arası 34, 1-2 yaş arası 161, 2-3 yaş arası 129, 3-4 yaş arası 111, 4-5 yaş arası 90, 5-6 yaş arası 100 çocuk oluşturuyor.(Kaynak: AA)

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın