Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Erbil Emniyet Müdürlüğü, Türk Başkonsolosluk görevlisinin şehit olduğu saldırıyı düzenleyenlerden birinin kimliğini ve fotoğrafını yayınladı. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ne (IKBY) bağlı müdürlükten yapılan yazılı açıklamada,...
Yazar: Çağdaş Bayraktar Falih Rıfkı Atay, Zeytindağı romanında Osmanlı’nın çöküşünü kendine has üslubuyla çarpıcı bir şekilde işler. İçiniz sızlaya sızlaya okursunuz, Türk askerinin Ortadoğu’dan kalbinde...
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Seyid Abbas Musevi, Türkiye’nin Erbil Başkonsolosluğundaki bir görevlinin şehit olduğu saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu. KINAMA MESAJI YAYINLADILAR   Musevi, yayınladığı yazılı açıklamada...

FETÖ’nün ABD’deki Okul Açma Başvurusu Reddedildi

Teksas Eyaleti Eğitim Kurulu, ’nün Teksas’taki en büyük okul ağlarından Schools’da üst düzey yöneticilik görevinde olan Soner Tarım’ın yeni okul başvurusunu oy birliğiyle reddetti.

Söz konusu okul başvurusunun Harmony Public Schools yerine, yeni bir ağ olduğu belirtilen Royal Public Schools ismiyle yapılması dikkat çekti.

FETÖ’NÜN BAŞVURUSUNA RET

Konuyla alakalı açıklama yapan Teksas Eyaleti Eğitim Kurumu yetkilisi DeEtta Culbertson, başvurunun reddedildiğini onaylasa da sebebi hakkında detaylı bilgi vermedi.

TAMAMEN İPTAL EDİLDİ

Kısa bir zaman önce Teksas Eyaleti Eğitim Kurulu üyeleri tarafından tanık olarak dinlenen ve FETÖ’nün yapılanmasını inceleyen da konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Hall, daha önce ağında üst düzey bir görevde olan Tarım’ın, buradan ayrılarak Teksas’ın Austin ve Houston kentlerinde Royal Public Schools adı altında yeni bir okul yapılanması kurma girişiminde bulunduğunu belirtti.

İlk planlamalara göre 8 okulun açılması beklendiğini ancak bu sayının daha sonra 4’e indirildiğini söyleyen Hall, okul başvurusunun Teksas Eyaleti Eğitim Kurulu tarafından verilen ret kararı sayesinde tamamen iptal olduğunu belirtti. Hall, bölgedeki yeterli okul sayısı ve yapılan başvuruda sorunların olmasının ret kararına gerekçe olarak görüldüğünü belirtti.

Diğer yandan, 15 üyeli eğitim kurulunun çoğunun FETÖ’nün terör örgütü olarak görülmediğini, tehdit olarak görenlerin ise açıktan söyleyemediklerini ifade eden Hall, tanıklığı sırasında FETÖ örgütüne ilişkin anlattıklarının “komplo teorisi” olarak görüldüğünü aktardı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın