Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
"Arşivlerimizin Gelişimi, Vizyonu ve Tarih Araştırmalarına Katkısı Sempozyumu" kapsamında Ankara'da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diriliş Ertuğrul dizisi hakkında övgü dolu sözler söyledi: "Dünyanın neresine...
Bolu Belediyesi'nde son dönemde taşeron olarak istihdam edildikleri işten çıkarılan 97 kişiden 20'si basın açıklaması yaptı. Hizmet-İş Sendikası'nın da destek verdiği işçiler, belediye önündeki basın...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na saldıran Osman Sarıgün adliyedeki işlemlerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Yaşanan bu gelişmeye CHP'li isimler "Bu nasıl adalet?" diye...

FETÖ’nün ‘yarınki liderleri’

Hollanda’nın köklü üniversitelerinden Amsterdam Üniversitesi pedagoji ve hukuk bölümünde okuyan , öğrenci haklarını savunup, taleplerini üniversite yönetimine iletmekle yükümlü olan 11 kişilik temsilciler grubuna rekor oy ile  seçilmesinin ardından,Türkiye Öğrenci Konseyi tarafından ‘Yarının Liderleri Zirvesi” Projesine davet edildi.

Hollandalı Türk kökenli öğrencilerin bu başarıları bizi gururlandırıyor
Başkent Amsterdam’da Troya sanat sergisinin açılışı sonrasında  , Hollanda’yı ‘Yarının Liderleri’ projesinde  temsil edecek olan Rıza Doğan’a başarılar diledi. Doğan “Hollanda’nın köklü üniversitelerinden biri olana Amsterdam Üniversitesinde rekor bir oy ile üniversite konseyine seçilmelerinden dolayı son derece mutlu olduğumu belirtmek isterim. Hollandalı Türk kökenli öğrencilerin bu başarıları toplumumuzun burada ki imajı açısından büyük önem arz ediyor.Türkiye’de yapılacak olan ‘Yarının Liderleri Zirvesi’  projesi kapsamında Sayın Bakanımızın Suat Kılıç’ın vereceği ilk dersin vereceğini öğrendik.Burada dünyanın değişik ülkelerinden gelen öğrenciler ile  kazınılan deneyim ve tecrübe ile ’da bir yıl süre ile yapacağı ‘Öğrenci Konseyi’  temsilciler grubu görevinde daha başarılı olacağına inanıyorum.”


Diğer taraftan Troya sergisi açılışına katılan ve Mehmet Danış,Hollanda’yı Türkiye Öğrenci Konseyi tarafından organize edilen “Yarının Liderleri Zirvesi” nde temsil edecek olan Rıza Doğan’a başarılar diledi.

Deneyim ve tecrübeyi  Amsterdam’da ki görevimde diğer arkadaşlarım ile paylaşacağım
Rıza Doğan, bir yıl süre ile devam edecek olan bu görev öncesinde Hollanda Eğitim Bakanlığı ile bir yıllık kontrat imzaladığını söyledi. Doğan,öğrenci konseyine seçilmesinin ardından ilk toplantılarını geçen hafta yaptıklarını ifade etti.Rıza Doğan “Türkiye Öğrenci Konseyinin resmi davetlisi olarak Türkiye’ye gidiyorum. Burada dünyanın değişik ülkelerinden gelen Türk kökenli öğrenciler ile bir arada bulunacağız.Onlar ile tecrübe ve deneyimlerimizi paylaşacağız. Sayın Bakanımız Suat Kılıç’tan ilk dersi alacağız.Bu deneyim ve tecrübeyi  Amsterdam’da ki görevimde diğer arkadaşlarım ile paylaşacağım.Bu benim yurt dışında ilk deneyimim olacak.  Hollanda’yı Türkiye’de en iyi şekilde temsil etmek istiyorum.”

Dünyadan ve Türkiye’den çok sayıda öğrenci katılıyor
İlk derslerin verileceği, ‘Yarının Liderleri Zirvesi’  birçok üniversitede Uygulanan 21. Yüzyıl dünyasının ve Türkiye’sinin yönetimine talip olacak genç bireylere liderlik özelliklerinin geliştirilmesi ve entelektüel bir kişilik kazandırmak üzere uygulanacak olan ‘Yarının Liderleri Projesi’ ne dünyanın değişik ülkelerinden çok sayıda öğrencinin katılacağı açıklandı.

,’Yarının Liderleri Projesi’ Türkiye’de 26 üniversitede, YÖK, Başbakanlık, Gençlik ve Spor Bakanlığı öğrenci kollarının desteği ile gerçekleştiğini,5 danışma kurulu bulunan projede öğrencilerin katılımının mülakatla gerçekleştiğini söyledi. Ağaoğlu ” Bu proje üniversite rektörlükleri tarafından finanse ediliyor.Dünyanın her yerinden katılan genç beyinlerin başarılı diplomatlar olarak geleceğe ışık tutması. Temel amaç olarak yarının başarılı liderleri olabilmeleri hedefleniyor.Dünyadan ve Türkiye’den katılacak öğrencilere ilk dersi verecek. Akabinde Faik Tunay (İstanbul Milletvekili) ve () ders verecek.” dedi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın