Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Yeni askerlik sisteminde askerlik 6 aya indirildi. Fakat isteyen sınavları geçmesi durumunda bir 6 ay daha askerlik yapabilecek. “2 BİN LİRA MAAŞ ALACAKLAR” Mesele ile alakalı...
İsrail güçleri tarafından geçtiğimiz cuma günü işgal altındaki Doğu Kudüs’te  gözaltına alınan Türk asıllı milletvekili Tunahan Kuzu, Hollanda’ya döndü Hollanda Denk Partisi Milletvekili Tunahan Kuzu...
Türkmen milletvekilinin danışmanı olduğu iddia edilen Turgut Hürmüzlü, Irak'ta yaptığı yolsuzluğu geniş kapsamlı anlattı, Whatsapp grub konuşmasında bulunan insanlara, "gidin Azerbaycan'a davetiye alın gelin başkan...

Feyzioğlu’ndan Erdoğan’a uyarı! Bu yapılırsa…

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her ilde isteyen avukatlar bir araya gelip baro kurabilir açıklamasıyla ilgili; ”bu yapılırsa PKK, FETÖ gibi terör örgütleri bugün hayal bile edemedikleri altın bir fırsat yakalarlar. Etraflarına topladıkları, farklı söylemlerle akıllarını çeldikleri insanlarla kendi barolarını ve birliklerini kurarlar. Bunların arkasındaki yabancı devletler de bu yapıları muhatap alır” dedi.

Feyzioğlu’ndan Erdoğan’a uyarı! Bu yapılırsa…

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu konuştu. TBB Başkanı, isimlerindeki ‘Türkiye’ ifadesinin kaldırılmak istenmesine, “ vatan için yüreği titreyenlerin görüşü dikkate alınmalı” diye karşı çıktı.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, yurtdışında katılacağı bir toplantı için Esenboğa Havalimanına giderken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, barolarla ilgili açıklamasını duydu. Konu son derece önemli olduğu için uçağa binmeden döndü. Değişik illerde baroları tek pota altında toplayan Prof.Dr. Metin Feyzioğlu konuyla ilgili konuştu.

VATANIMIZ İÇİN YÜREĞİMİZ TİTRİYOR: “Sayın Cumhurbaşkanı’nın Türkiye Barolar Birliği’nin milli duruşunu sorgulayan cümlelerini gerçekten hayretle dinledik. Üzücü. Ciddi bir bilgi yanlışı var. Cumhurbaşkanı, kendisi gibi düşünmeyen ama bu vatan için yüreği titreyen başkalarının görüşlerini dikkate almak zorunda. Yapıcı uyarılar, öneriler, eleştiriler daha doğruyu bulmak içindir. Cumhurbaşkanı, Baroları ve Türkiye Barolar Birliği’ni bölmekten söz ediyor. ‘Türkiye Barolar Birliği’nin adından Türkiye kelimesi çıkarılmalıdır. Bunu, Bakanlar Kurulu yapsın’ diyor. Bilgi yanlışlığı buradan başlıyor. Biz, Anayasal dayanağı olan kamu kurumu niteliğinde meslek örgütüyüz. Adımızdaki Türkiye kelimesi de Bakanlar Kurulu Kararıyla değil, 1136 sayılı Avukatlık Kanunu’yla verilmiştir.

PKK VE FETÖ İÇİN ALTIN FIRSAT

Açık söyleyeyim. ‘Her ilde isteyen avukatlar bir araya gelsinler istedikleri gibi baro kursunlar, bunlar da ayrıca kendi birliklerini oluştursunlar’ demek Türkiye’yi bölmektir. Bu yapılır ise; PKK, FETÖ gibi terör örgütleri bugün hayal bile edemedikleri altın bir fırsat yakalarlar. Etraflarına topladıkları, farklı söylemlerle akıllarını çeldikleri insanlarla kendi barolarını ve birliklerini kurarlar. Bunların arkasındaki yabancı devletler de bu yapıları muhatap alır.

MESLEK ÖRGÜTLERİNİN MUHATABI BİZİZ

Bugün uluslararası meslek örgütlerinin muhatabı biziz. Hem hukukun üstünlüğünü ve adil yargılama hakkını savunuyoruz hem de tüm dünyaya, bazen duymaktan hoşlanmasalar da, Türkiye’ye saldıran terör örgütlerinin yaptıklarını anlatıyoruz. Eğer Cumhurbaşkanı’nın dün birkaç cümleyle ifade ettiği gibi birden çok birlik ve bir ilde birden çok baro kurulur ise dediğim gibi, dünya kamuoyunu yönlendiren kimi uluslararası meslek örgütler ve yabancı basın, sadece duymak istediklerini söyleyen bu ayrılıkçı yapıları muhatap alır.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın