Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi temasları kapsamında Hollanda Başbakanı Mark Rutte'yi kabul etti.
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...

Filistinli Gencin Boğazına Gaz Bombası Saplandı

Filistinli Gencin Boğazına Gaz Bombası Saplandı

İSRAİL ASKERLERİ GÖSTERİCİLERE SERT MÜDAHALEDE BULUNDU

Nekse’nin 51. senesi sebebiyle sınırında yapılan barışçıl Milyonluk Kudüs protestosu başladı.

Filistinliler, ’in 1967 yılında Batı Şeria, Doğu Kudüs, Gazze Şeridi, Sina Yarımadası ve Golan Tepeleri’ni işgal etmesiyle neticelenen 6 Gün Savaşı’nın başladığı “Nekse”yi anmak için düzenlenen Milyonluk Kudüs protestosu için sınıra doğru ilerlerdi.

Gazze sınırında Büyük Dönüş Yürüyüşü protestoları çerçevesinde yapılan ve Büyük Dönüş ve Ablukayı Kırma Yürüyüşü Yüksek Ulusal Komitesi tarafından “Milyonluk Kudüs” protestosu adı verilen gösterilere katılmak için yüzlerce kişi sınırda bir araya geldi.

Protestolara katılan göstericiler Ramazan ayının son cuma namazını da hudut bölgelerinde kurulan “Dönüş kamplarında” kıldı.

İSRAİL ASKERLERİ GÖSTERİCİLERE KARŞI GERÇEK MERMİ KULLANIYOR

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı, 30 Mart günü başlayan Büyük Dönüş Yürüyüşü protestolarında 13’ü çocuk, 2’si sağlık görevlisi ve 2’si gazeteci olmak üzere toplam 120’den fazla kişinin İsrail güvenlik güçleri tarafından şehit edildiğini, 7 bin 451’i gerçek mermiyle olmak üzere, 13 bin 672 Filistinlinin yaralandığını açıklamıştı.

Filistinliler, Toprak Günü’nün 42. senesi sebebiyle 30 Mart gününden bu yana işgal altındaki Gazze Şeridi’nin İsrail hududunda “Büyük Dönüş Yürüyüşü” adı altında barışçıl gösteriler yapıyor.

Katil İsrail güvenlik güçleri ise “sürgün edildikleri topraklarına geri dönmeyi ve 2006’dan beri Gazze’ye uygulanan hukuksuz ablukanın kaldırılmasını” isteyen Filistin halkının üzerine gerçek mermilerle ateş ediyor.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın