Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İçişleri Bakanlığı’nın kayyum kararına destek çıktı. Habertürk’te katıldığı programda AK Parti’nin mevcut haliyle terörle mücadele ettiğini söyleyen Perinçek, AK...
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Batı dünyasının radikalizmi kullandığını söyleyerek, “Mesela, Amerikalılar şu anda, bizim kırsalda bitirdiğimiz MLKP terör örgütüyle çalışıyor. Daha önce PYD ve PKK...
Van, Mardin ve Diyarbakır HDP belediyelerine atılan Kayyum'la ilgili halk ne düşünyür? Yeni Vatan Gazetesi sokaklarda halka mikrofon uzattı. Konu ile ilgili halk tepkili.

Finlandiya TV’sine röportaj veren FETÖ’cü çift, İstanbul’da yakalandı

Finlandiya’da bir TV kanalının FETÖ firarileri ile ilgili yayınladığı belgesele konuşan FETÖ üyesi çiftin görüntülerini izleyen polis, öğretmen çifti Esenyurt’ta yakaladı.

Finlandiya TV’sine röportaj veren FETÖ’cü çift, İstanbul’da yakalandı

08.02.2018 10:10:51

Akşam Gazetesi’nden Devrim Tosunoğlu’nun haberine göre, İstanbul’da kendilerinin FETÖ’cü olduklarını söyleyen karı-koca TV kanalına yüzlerini gizleyerek konuştu. , ’nın YLE televizyonuna verdikleri röportajda ”Evden dualarla çıkıyoruz, gelecek miyiz belli değil. Kendi içimizde hapisteyiz. Şu an bu evin adresi devletin kayıtlarında yok. Kendimizi koruma altına almaya çalışıyoruz. Arabamızın köşesinde sigara ve çakmak var; kullanmadığım halde. Biri görse ‘onlardan değil desin’ diye. Darbeden sonra evi temizledik, hizmet adına olan yayınları topladık” dedi.

SİGARA VE ÇAKMAK ELE VERDİ

İstanbul Cumhuriyet savcılığı Finlandiya televizyonundaki görüntüler üzerine soruşturma başlattı. Terör polisi ve Esenyurt Asayiş ekipleri günlerce görüntüleri izledi, videoda görünen yol tabelalarından adım adım takip yaptı. FETÖ’cü çiftin Esenyurt’ta bir sitede saklandığını tespit etti. Sitede arkasında bayrak ve ön torpidoda çakmak ile sigara olan aracı bulan polisler film gibi bir operasyonla dershaneci çifti Serdar A. ve Merve A.’yı gözaltına aldı.

YAKALANINCA İNKAR ETTİ

Eşi ile birlikte gözaltına alınan öğretmen Serdar A. sorgusunda “FETÖ üyesi olmadığını” söyledi. Serdar A. propaganda yapmak ve FETÖ üyeliğinden tutuklanarak cezaevine gönderildi. Eşi Merve A. ise serbest kaldı.

    Reklam
    ZİYARETÇİ YORUMLARI

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

    BİR YORUM YAZ

    Bir Cevap Yazın